30 кг помідорів з одного куща: міф чи реальність? Все про метод вирощуванні томатів в бочці

Сьогодні нерідко з'являються нові методи вирощування овочів, що дозволяють зібрати з маленького ділянки великий урожай. Реальну можливість надає висаджування помідорів в бочці. Саме вона буде виконувати функції грядок.

У статті покроково розповімо про суть методу, як виростити томати в бочці, про підготовку бочки і насіння, про кращих сортах томатів для вирощування в бочці, про відхід, поливі і очікуваний результат, а також покажемо фото.

суть методу

Суть даного способу полягає в формуванні дуже потужної кореневої системи кущів томатів. Вона заповнює майже весь простір бочки, тому що там створені дуже хороші умови. Маючи такі коріння, помідорні кущі прекрасно ростуть і розвиваються.

фото

Так виглядають помідори, вирощувані в бочках.

Плюси і мінуси

Вирощування томатів в бочці має масу плюсів:

 • При цьому способі крім економії простору, менше витрачається на полив води.
 • До них не зможуть дістатися кроти та інші землерийки.
 • Так як кущі помідор не контактують з поверхнею грунту, у них істотно знижується небезпека зараження шкідниками та хворобами.
 • У бочки відсутня закрите дно, тому зайва вода не буде затримуватися, а черв'яки легко проникають в грунт.
 • Немає необхідності споруджувати теплицю, тому що з початком заморозків рослину можна накрити плівкою.
Важливо! Єдиний мінус вирощування томатів в бочці полягає в неможливості отримання ранніх плодів помідорів. Перші дозрівають приблизно до середини літа.

підготовка

Вирощування томатів в бочці вимагає виконання певних підготовчих заходів:

ємність

 1. У обраної бочки прибирають дно, а в стінках проробляють отвори в 1 см, які повинні розташовуватися на кожній дільниці 20 * 20 см. Це потрібно для кращого надходження кисню до коренів помідорових кущів.
 2. Для бочки потрібно вибрати таке місце, яке відмінно буде обігріватися променями сонця.
 3. У самий низ треба насипати 10-ти сантиметровий шар ургаси - особливого добрива, приготованого по ЕМ-технології. Вона передбачає використання мікроорганізмів, які перетворюють грунт в хорошу орну землю без штучних добрив і отрутохімікатів. В результаті урожай буде набагато вище.
 4. Наступним шаром, теж в 10 см, буде суміш з рівної кількості:

  • компосту;
  • звичайної грунту;
  • дернової землі.

насіння томатів

Перед посадкою насіння потребують сортування. Вони мають бути:

 • неушкоджені;
 • великі;
 • правильної форми.

Для розсади відмінно підходять насіннєвий матеріал минулорічного врожаю. Підготовка насіння до сівби полягає в знезараженні і замочуванні. Пікіровка розсади виконується в великі ємності (про те, як виростити помідори без пікіровки, читайте тут). Це дозволить кореневій системі краще розвинутися.

Кращими сортами для вирощування томатів в бочці вважаються наступні види:

рожевий гігант

Кущ цього середньостиглої виду помідор виростає до 1.5 м і вище. Плоди виділяються великою вагою, соковитою м'якоттю, на смак солодкуваті.

Ілля Муромець

Жовті плоди сорту томатів Ілля Муромець важать близько 300 гр. Зростання куща досягає 2 м. Помідори встигають протягом 100 днів.

де Барао

Батога сорти Де Барао іноді виростають до 3 м. Ці овальні томати бувають різного кольору:

 • жовтого;
 • червоного;
 • чорного.
Довідка! Сорт вирізняється високою врожайністю, хоча і дозріває досить пізно.

Тарасенко

Гібридні томати Тарасенко відрізняються високим зростом. Плоди мають яскраво-червоний колір і приємний смак. З одного гілки можна зняти близько 3 кг помідорів. Кущі добре ростуть як на сонці, так і в півтіні.

Яскраво-червоний Мустанг

Сорт помідор Червоний Мустанг подобається своєю цікавою формою. Довжина плодів від 10 см до 14 см. Він високоврожайний, в догляді невибагливий.

Кенігсберг

Високорослі томати Кенігсберг цілком підходять для вирощування в бочці. Червоні подовженої форми плоди мають щільну консистенцію і відмінний смак.

будьонівка

Сорт Будьонівка виростає середніх розмірів. Він добре відчуває себе в бочці і дає непоганий урожай. У цих круглих помідор щільна тонка шкірка. Плоди при зберіганні довго зберігають свої смакові якості.

Всі ці сорти виділяються стійкістю до заморозків і невибагливістю.

Підготовка решти матеріалу

Для того щоб томатне дерево в діжці вийшло великим необхідно використовувати Ургаса. Її підготовкою займаються протягом року.

 1. Береться старе пластикове відро, на дно якого на невеликій висоті ставиться решітка.
 2. Стінки відра потрібно прокласти поліетиленовим мішком з дірками в дні.
 3. У нього складають всі кухонні відходи.

Стікаючу вниз рідина можна застосовувати як добриво для кімнатних квітів.

Кожну закладку необхідно бризкати препаратом «Байкал ЕМ-1», в якому є бактерії, посипати закваскою ургаси, а зверху придавити вантажем, загорнутим в пакет. Відро повинно бути щільно закрита.

Закваска ургаси робиться з прокручених як фарш і просушених кухонних відходів:

 1. На 1 кг цієї закваски треба додати 5 ст. л. «Байкал ЕМ-1», потім цю суміш складають у пакет, зверху кладуть вантаж.
 2. Через 7 днів розминають і висушують. Ця суміш допомагає кущах помідор швидко розвиватися.

Приготування ЕМ-компосту відрізняється від звичайного лише тим, що в ньому присутні подрібнені компоненти. Пористість маси досягається додаванням на 100 кг суміші 10 кг тирси. Все необхідно добре перемішати і пролити кожен шар розчином препарату ЕМ-1 (100 мл на 10 л води) і 100 мл некислого варення, в якому немає ягід. Компост повинен мати вологість не нижче 60%. Застосовувати його можна через 60 днів.

посадка

Помідорову розсаду в основному висаджують в середині травня:

 1. Після того як бочка займе своє місце на сонці в неї на однаковій відстані одна від одної садять 4-5 штук сіянців на глибину 5 см.
 2. Нижні листочки потрібно прибрати.
 3. На ніч бочку накривають плівкою, щоб рослини не замерзли.
 4. Після того як вони виростуть до 10 см, зверху насипають грунт, в якій присутні поживні речовини. Таку процедуру проводять до тих пір, поки бочка повністю не наповниться землею.

Довідка! Днів через 15 коренева система зможе утримувати великий кущ. Стебла за цей час зміцніють, плівку можна буде прибрати.

Більше про правила і тонкощі посадки помідорів, читайте тут.

Догляд та полив

В початку літа томати, що ростуть в бочці, пасинкувати не потрібно. Бажано навпаки щоб більше утворилося кистей. Найчастіше їх формується від 20 до 30, в кожній по 8-15 зав'язей. В результаті вільного звисання нижніх гілок і пасинків, які поступово стануть стелитися по землі, вони закриють бочку. До середини липня кущ перетвориться на справжнє помідорне дерево, тому потрібно обов'язково закріпити:

 • ствол;
 • гілки;
 • верхні пагони.

При вирощуванні томатів в бочці кущі виходять потужними. Їм потрібно багато води. Обов'язково треба стежити за вологістю ґрунту в бочці. Вона повинна бути 60-70%. Визначити можна так: при несильному стисненні грудки грунту повинна виділятися вода. Залити помідори в бочці складно, зайва витече, бо відсутній дно.

Томатний кущ до середини літа використовує майже всі корисні речовини, які були закладені в бочку з ґрунтом. Для підгодівлі помідорового дерева можна скористатися бовтанку з ЕМ-компосту.

Щоб її приготувати необхідно:

 1. Взяти будь-яку ємність, третю частину якої в рівних пропорціях наповнити грунтовою сумішшю з ЕМ-компосту і дернової землі.
 2. По вінця налити воду тільки щоб в ній не було хлору.
 3. Все залишити на добу.

Цим розчином рекомендується поливати томатний кущ в тиждень 2-3 рази.

опори

Щоб тягнуться вгору батоги не зламалися, потрібно організувати опори. Для цього біля бочки з двох сторін треба вкопати довгі жердини, до яких підв'язати пагони. Можна між ними у вигляді сітки натягнути дріт або безпосередньо сітку з великими вічками, тоді гілки будуть на ній лежати.

результат

Вирощування томатів в бочці дає хороші результати. З одного помідорового куща можна зібрати до 30 кг. Він буде плодоносити приблизно до середини осені, до новорічних свят можна зберегти плоди свіжими. Для цього потрібно у вересні укутати кущ покривним матеріалом Акрилом №17, зверху накрити плівкою. Помідори, вирощені з використанням ургаси, ЕМ-компосту, мають відмінним смаком і корисними властивостями.

поширені помилки

 1. Однією з поширених помилок, яка призводить до низького урожаю, є вибір невідповідного сорту томатів (які сорти томатів підходять для вирощування, читайте тут).
 2. Також не можна занадто часто і багато використовувати добрива. Помідори краще підгодівлі, в яких збалансовані три важливі елементи живлення:

  • азот;
  • фосфор;
  • калій.

  Якщо в живильному розчині азот міститься у високій концентрації, то це призводить до стимулювання розвитку вегетативної маси, негативно позначаючись на плодах. Свіжий гній в цьому відношенні особливо згубний.

 3. Помилкою є недотримання режиму поливів. Помідори починають частіше хворіти через ослаблення імунітету, причина цього в поверхневому і частому поливі. Якщо рослина погано поливати, то воно не зможе в повній мірі засвоювати кальцій з грунту. Як результат на верхівках помідор утворюються сухі плями темно-коричневого кольору.

Спосіб вирощування томатів в бочці вважається успішним завдяки швидкому прогріванню грунту і води. Це відбувається через наявність обмеженого простору. Досвідчені городники радять всім бажаючим спробувати скористатися даною новаторською технологією на своїй ділянці.

Якщо вам цікаві інші способи вирощування томатів, читайте, як це зробити в торф'яних таблетках і горщиках, а також в перевернутому вигляді, в пляшках, відрах вниз головою, горщиках, способами в равлика, китайським і по Маслову.

Схожі Статті