60-денний картопля «Тріумф»: опис сорту для любителів ранньої картоплі

Цінителям смачної ранньої картоплі напевно сподобається урожайний і простий у догляді сорт «Тріумф». Він дуже врожайний, невибагливий, компактні кущі утворюють великі, рівні, красиві бульби з приємним ніжним смаком.

Це ранньостиглий і смачний сорт, ідеальний для городників-любителів. Його можна вирощувати в різних регіонах, правила догляду прості, а результати ніколи не розчаровують. Ознайомтеся з загальними характеристиками сорти картоплі, фото і описом «Тріумфу».

Картопля «Тріумф»: опис сорту, фото

Коротенько характеристики сорту картоплі «Тріумф» виглядають так:

Назва сортуТріумф
Загальна характеристикастоловий сорт картоплі російської селекції з великими бульбами
період дозрівання55-60 днів
вміст крохмалю12-14%
Маса товарних бульб90-200 гр
Кількість бульб у кущі20-25 штук
врожайністьдо 400 ц / га
споживчі якостіпідходить для приготування салатів, супів і запікання
лежкость96%
колір шкіркижовтий
колір м'якотікремовий
Перевага регіони вирощуваннябудь-яка кліматична зона, придатна для вирощування картоплі
Стійкість до захворюваньстійкий до раку, картопляної нематоди, парші звичайної та вірусам
особливості вирощуваннянайвища врожайність на легких родючих ґрунтах
Оригінаторфірма Седекії (Росія)

Фото картоплі сорту «Тріумф»:

характеристика

«Тріумф» - ранньостиглий столовий сорт. Вегетаційний період - від 55 до 60 днів. Урожайність відмінна, на родючих ґрунтах вона досягає 400 центнерів з гектара.

Зібрану картоплю добре зберігається, не втрачаючи споживчих якостей. Можлива транспортування. Картоплю можна рекомендувати для оптової або роздрібної продажу.

Як правильно зберігати картоплю взимку, в ящиках, в холодильнику, а також як зберігати очищені коренеплоди і які загальні терміни, читайте в докладних матеріалах сайту.

Кущ компактний, з помірним утворенням зеленої маси і не дуже розлогими гілками. Листя темно-зелені, прості, зі слабко хвилястими краями. Віночок компактний, білі квіти швидко опадають, ягоди можуть не утворюватися.

Коренева система потужна, під кожним кущем утворюється по 20-25 бульб. Особливо врожайні кущі приносять по 50 бульб. Картопля рівний, великий, дрібниці або потворних коренеплодів небагато. Насіннєвий матеріал не вироджується.

Кількість бульб на кущах у інших сортів ви можете побачити в таблиці:

Назва сортуКількість бульб в кущі (шт)
Тулеевск10-14
казкадо 30
волошкадо 15
Синьоока8-12
Бриз8-12
Кримська роза10-15 штук (багато дрібних нетоварних бульб)
Тріумф20-25
Наташа9-16
Уладар6-11
Розара15-20

Сорт стійкий до багатьох небезпечних хвороб: картопляного раку, золотистої цистоутворюючої нематоди, звичайної парші, різноманітним вірусам: вертіціллезу, фузаріозу, альтернаріозу. Раннє дозрівання вберігає листя і бульби від фітофторозу.

Картопля «Тріумф» відрізняється відмінним смаком: насиченим, ніжним, що не водянистим. Ніжна кремова м'якоть не темніє при обробленні і приготуванні.

Бульби підходять для приготування чіпсів, картоплі-фрі, супових заправок, фаршировані або запікання. З коренеплодів виходить смачне повітряне пюре блідо-жовтого кольору.

походження

Сорт картоплі «Тріумф» виведений російськими селекціонерами і відмінно зарекомендував себе при випробуваннях на промислових полях. Сорт поки не внесений до Держреєстру РФ, районування не проведено.

Випробування встановили, що врожайність підвищується на родючих легких грунтах, картопля переносить невеликі зниження температури, спеку, короткочасну посуху.

У регіонах з теплим кліматом можливе отримання 2 врожаїв на рік.

Рекомендований для промислового вирощування і фермерських господарств. Має відмінні товарні якості, ідеальний для роздрібного або оптового продажу.

Лежкість - один з головних показників, важливих при виборі сорту для вирощування. У таблиці нижче ви можете бачити яка лежкість у різних сортів:

Назва сортулежкость
Моллі82%
удача88-97%
Любава98% (дуже хороша), бульби довго не проростають
Латона90% (за умови відсутності конденсату в сховище)
Каменський97% (раніше проростання при температурі зберігання вище + 3 ° C)
Зорачка96%
Імпала95%
весна93%
Ароза95%
Тімо96%, але бульби рано проростають

Гідності й недоліки

До основних особливостей сорту можна віднести:

  • високі смакові якості коренеплодів;
  • універсальність використання;
  • хорошу врожайність;
  • невибагливість;
  • можливість тривалого зберігання без втрати споживчих якостей;
  • стійкість до хвороб і комах-шкідників.

Недоліків у сорту практично немає. Особливістю можна вважати вимогливість до поживності грунту і достатку вологи.

особливості вирощування

Агротехніка не представляє особливої ​​складності. Перед посадкою необхідно провести обробку посівного матеріалу. Відібрані бульби протравливаются і пророщують при температурі 10-12 градусів.

Міцні білі паростки довжиною близько 2, 5 см - знак готовності коренеплодів до посадки.

Як і інші сверхранние сорти, «Тріумф» часто розмножують насінням. Їх зручніше вирощувати в контейнерах, висіваючи після попереднього замочування і обробки стимулятором росту.

Пікіровка не потрібно, підросли саджанці переміщаються безпосередньо в грунт. Схожість насіннєвого матеріалу середня, але прижилися рослини дають хороший матеріал для подальших посадок.

Грунт повинна бути легкою, переважно піщаній. Її ретельно розпушують, вибираючи залишки рослин, які можуть стати живильним середовищем для шкідливих мікроорганізмів і комах-шкідників.

Для більшої родючості можна внести старий перегній, змішаний з торфом і деревним попелом. Посадка починається, коли грунт достатньо прогріється, мінімальна температура - 10 градусів.

Схема висадки стандартна. Відстань між кущами - 30 см, міжряддя не менше 60 см. Сорт чутливий до вологості грунту, для більшої врожайності рекомендується змонтувати систему крапельного поливу.

Якщо її монтаж неможливий, необхідно організувати звичайний полив з просочуванням грунту не менше ніж на 50 см. Кущі переносять короткочасну посуху, але постійна нестача вологи негативно позначається на врожайності.

Міжряддя варто замульчувати соломою або скошеною травою, це збереже вологість грунту і позбавить від частих прополок. Картопля потребує частого підгортання з формуванням високих гряд.

Рекомендується провести як мінімум 2 підгодівлі: кореневу і позакореневе. Підійде водний розчин суперфосфату, сульфату калію, а також розведений коров'як або пташиний послід. Не можна зловживати азотовмісними комплексами, вони сприяють накопиченню нітратів в бульбах. Коли і як вносити добрива, а також як це робити правильно при посадці, читайте в докладних матеріалах нашого сайту.

Перед збором врожаю рекомендується зрізати всю бадилля, це сприяє концентрації поживних речовин в бульбах. Коренеплоди просушиваются на межі або під навісом, упорядковано і прибираються на зберігання.

У перший рік картопля може дати бульби дрібніше звичайних. Але вже друга посадка допоможе сформувати великі, рівні коренеплоди. Як насіннєвого матеріалу відбираються картоплини з найбільш плідних і міцних кущів. Материнські кущі не повинні хворіти або страждати комахами-шкідниками.

При вирощуванні картоплі дуже часто використовують додаткові обприскування і обробки різними препаратами.

Пропонуємо ознайомитися з матеріалами про користь і шкоду використання фунгіцидів і гербіцидів.

Способів вирощування картоплі існує багато. Ми підготували для вас серію матеріалів про голландські технології, вирощування картоплі під соломою, в бочках і в мішках.

Хвороби і шкідники

Сорт стійкий до основних захворювань пасльонових: картопляного раку, золотистої цистоутворюючої нематоди, звичайної парші, різноманітним вірусам.

Насіннєвий матеріал не вироджується, зберігає міцний імунітет. Раннє дозрівання береже бульби і листя від фітофторозу. Для профілактики в пік епідемії посадки одноразово обприскують медесодержащими препаратами.

Сорт стійкий до колорадським жукам, але може дивуватися проволочником (личинками жуків-коваликів). Для профілактики рекомендується сівозміну зі зміною полів для посадки. Попередниками картоплі можуть стати бобові, капуста, лугові трави. Допомагає дезінфекція грунту перед висаджуванням розсади.

«Тріумф» - перевірений багатьма городниками cорт, гідний найпильнішої уваги. При правильному догляді він демонструє відмінну врожайність, можливо розмноження бульбами, окремими вічками або насінням.

Схожі Статті