Актуальне питання в усі віки: як позбутися від щурів?

З давніх-давен людина веде активну боротьбу з пацюками.

Ці докучливі і навіть небезпечні гризуни знищують посіви, псують продукти, переносять хвороби.

Тому питання про те, як позбутися від щурів актуальний для багатьох.

Загрози і небезпеки, які виходять від гризунів

Розплід в погребі, сараї, в гаражі, на дачі або на садовій ділянці гризуни - справжня проблема.

Пацюки здатні зіпсувати будь-який предмет від продуктів до дорогої техніки. Крім того, вони переносять небезпечні для людини і тварин хвороби.

Причому заразитися можна не тільки від контакту з речами, на яких залишилися виділення гризунів, але і при прямому контакті з ними.

Щури досить агресивні і можуть вкусити людину, яка опинилася у них на шляху.

Щури своїми досить потужними зубами можуть навіть завдати шкоди будівлям.

Вони здатні пошкодити електропроводку, внаслідок чого може початися пожежа, прогризти підлоги, знищити вироби з пластику, паперу, шкіри вовни.

Головну небезпеку становлять їх сліди на речах, від яких людина може заразитися туляремією, сальмонельоз, токсоплазмозом і т.д.

Щури переносники більше сотні вірусів та інфекцій. Ці інфекції можуть завдати серйозної шкоди здоров'ю, аж до смертельного результату. Відома також маса випадків зараження сказом від укусу пацюка.

фото

Шкода від щурів і заходи боротьби з ними на фото:

заходи профілактики

Попередження появи гризунів в будинку краще боротьби з уже розплодилися шкідниками.

Перш за все варто зайнятися винятком умов їхнього поселення поруч з вами. Як боротися з пацюками? Щоб гризуни не завелися в погребі, сараї або на ділянці, слід зробити наступне:

 • Дотримуватись чистоти в приміщеннях, своєчасно здійснюючи вивезення відходів.
 • Встановлювати колючі сітки і грати на вентиляційних віддушинах.
 • Проводити профілактичну дезінфікуючу обробку приміщень.
 • Зберігати продукти, зерно у відповідній тарі.

Як відлякати шкідника

Чи не пустити в житло щура можна методом відлякування. Давайте дізнаємося, чого бояться щури:

запах

Щур не любить різких і стійких запахів. Чи можливо застосувати для цієї мети оцет, ацетон, гас, пижмо і інші неприємно пахнуть речовини. Тільки обробка ними поміщає також і людині, тому на час обробки приміщення його доведеться покинути.

звук

З недавнього часу промисловість пропонує для придбання масу моделей ультразвукових відлякувачів для гризунів. Особливістю їх є застосування звуків, які людське вухо не сприймає. При цьому щури цей звук не переносять і біжать, почувши його.

Якщо у вас вдома або в сараї бігають щури, то щоб їх вивести - періодично включайте прилад в приміщенні.

Мінусом приладів є те, що звук, що видається їм, діє тільки на відкритому просторі. І не проникає крізь стіни.

Тому, щоб вигнати гризунів з дому, потрібно застосовувати одночасно кілька примірників в кожній кімнаті.

ВАЖЛИВО. При виборі приладу, віддавайте перевагу моделям з автоматичною зміною висоти коливання звуку, так ка щури можуть до нього звикнути.

рослини

Якщо ви хочете захистити від щурів садову ділянку, необхідно посадити на ньому певну траву. Ефективністю для цього мають:

 • Коріандр. Висаджується в травні на ті місця, які найбільш страждають від гризунів. Пучками сухої трави обв'язують стовбури молодих фруктових дерев.
 • Багно звичайне. Відлякує гризунів своїми ефірними маслами, що діють навіть на відстані.
 • Бузина чорна. Її коріння виділяють ціаніди, і щури обходять рослина стороною. Посадіть кілька кущів по периметру ділянки, і пацюки не будуть знищувати ваші коренеплоди.
 • Ромашка аптечна. Квіти можна висаджувати, а також пучками розвішувати в сараях і госпбудівлі.
 • Пижмо. Її солодкий запах хороше відлякують засіб.
 • Полин. Розсідається по периметру садової ділянки. Полин підкладають під лози винограду при укритті на зиму.
 • Чернокорень. Його навіть називають мишачим духом. Дія мають навіть висохлі рослини.

Всі ці рослини можна висаджувати на ділянці, а також обсаджуючи їм будинок. Аромат трав цілком терпимо для людини, але щур, з її підвищеним чуттям, буде уникати місця, де він поширюється.

Пучки рослин можна також розкладати в приміщеннях, де на вашу припущенням можуть з'являтися гризуни.

Ці рослини також можна використовувати у вигляді відварів і масляних розчинів, змочуючи і розкладаючи просочені ними серветки або розбризкуючи в місцях можливого перебування тварин.

Ефективні способи боротьби

Якщо щури все-таки проникли в ваш будинок, позбутися від них назавжди буде дуже непросто. Необхідно негайно починати роботу зі знищення щурів. Застосовуються наступні способи:

 • Механічні. Пристосування для відлову щурів - крисоловкі, клейові пастки, капкани - широко представлені в сучасній продажу. Найбільш ефективні вони, в разі точно відомого шляху пересування гризунів в приміщенні. Найбільш простим є клей для щурів. Він має привабливий для тваринного запах і міцно утримує його при попаданні на змащену поверхню.
 • Хімічні. Сучасна хімічна промисловість має широкий спектр отрут для знищення щурів. Існують отрути, які необхідно застосовувати разом з приманкою, і ті, які вже є отруйну приманку. Чиста отрута краще нанести на хліб, сало, ковбасу, так ка їх запахи найпривабливіші для гризунів. А ось до сиру, всупереч сформованій думці, гризуни байдужі.
 • Біологічні. Знищення щурів за допомогою кішки. Однак не завжди заведена в будинку кішка буде ловити докучливих гризунів, так як багато хто з них втратили інстинкт мисливців.
 • Приготування отруйних принад.

Існує багато рецептів отрути, яку можна приготувати в домашніх умовах:

 • Гіпс і кукурудзяна мука, розведені молоком до однорідної маси. З суміші скачуються кульки і розкладаються під шафи або в будь-яких місцях проживання щурів.
 • Суха картопля, гіпс, кориця змішуються з водою для скочування кульок.
 • Гіпс, алебастр в сухому вигляді насипаються в ємність, для залучення гризунів в приманку можна закопати шматочок сала. Ефект даного методу полягає в застиганні суміші після того, як щур її з'їсть.

У приманки можна для запаху додати арахісове масло.

УВАГА! Будьте обережні з застосуванням отрут в приміщеннях, де можуть перебувати діти і домашні тварини. Випадкове їх вживання може призвести до трагедії.

дератизація приміщень

Існують спеціалізовані організації, які професійно займаються знищенням гризунів. Даний спосіб гарантує стовідсоткове позбавлення від щурів.

В процес дератизації входить складання плану для кожного приміщення, розрахунок необхідних доз шляхом оцінки кількості гризунів і технічних характеристик приміщення.

Компанія, запрошена вами, вибере найбільш підходящий препарат для знищення шкідників, підготує приміщення для обробки, перевірить результат.

Крім того, в комплекс послуг входить проведення профілактичних заходів для запобігання повторного появи гризунів в ваших приміщеннях.

Як винищити пацюків у різних приміщеннях? Кожне конкретне приміщення має свої особливості, щодо вибору способу боротьби з пацюками.

Підвал і льох.

Двері цих приміщень рекомендується оббити металевими листами. Однак тільки обмеження доступу в боротьбі не допоможе.

Це скоріше профілактичні заходи, а не методи позбавлення від гризунів, вже оселилися в приміщенні.

 • Посипте підлогу в погребі чи підвалі шаром золи, так як вона є дратівливим засобом для шкіри і лап гризунів.
 • Приміщення підвалу і льохи - ідеальне місце для застосування ультразвукових приладів.
 • Перед закладанням в льох на зберігання овочів ефективно обкурювання його сірчаною шашкою. Закрийте всі щілини, підпаліть ґніт шашки і залиште диміти. Дія шашки триває близько 36 годин. Потім приміщення потрібно провітрити 2-3 дня.

Гараж.

Щур в гаражі становить небезпеку для автомобіля. Ці всеїдні гризуни можуть прогризти дроти, контакти, пошкодити інші деталі.

 • Можна поселити на час в гараж кота-щуролова. Не забудьте тільки залишити йому води.
 • Знищення за допомогою організацій, які проводять дератизацію. У гаражі застосування цього способу найбільш прийнятно, тому що немає необхідності знаходитися там після обробки і можна ретельно провітрити приміщення.
 • Обов'язково закрийте сітками всі вентиляційні отвори.
 • Ефективне застосування пасток для гризунів. Щоб зловити щура, потрібно використовувати як приманку кунжутне або арахісове масло, їм можна обробити поміщений в пастку шматочок хліба.

  Сарай.

  Труднощі знищення гризунів в цьому приміщенні пов'язана з присутністю в ньому інших тварин, отже не можна використовувати отрути або гази для знищення.

  • Як і в підвалі, можна обсипати підлогу сараю золою.
  • Розкласти пучки відлякують щурів рослин.
  • Електронна пастка для гризунів. Вона забезпечена шістьма тунелями і не дозволяє забіг в неї тварині вибратися назовні. Потрапивши в потрібне місце пастки, щур гине від удару струмом.
  • Покладіть на підлогу сараю лапи ялівцю. Голки цієї рослини неприємні для лапок щурів, вони будуть уникати пересування по ним.
  Щур - саме живуче швидко розмножується тварина.

  Їх нашестя краще попередити або зупинити на самому початку, інакше вони освоять територію вашого будинку або ділянки, і позбутися від них буде дуже важко.

  Щури завжди прагнуть жити поблизу від людини, «зі столу» якого вони охоче підкріплюються, не гребуючи ніякими продуктами. З наших матеріалів ви дізнаєтеся про сірому, чорному і рудому вигляді гризуна, а також дізнаєтеся якої шкоди вони завдають.

  Відео

  Далі ви можете дізнатися як зловити щура в сараї і не тільки, дивіться наше відео:

  Схожі Статті