Ароматне тропічне диво - орхідея Ліодор. Детальний опис і правила вирощування

Такий популярний серед любителів квітка як орхідея, вирощується протягом багатьох років.

За цей час виведено багато штамбів, які мають гарне цвітіння і приємний запах. Один з таких штамбів - орхідея фаленопсис Ліодор.

Опис орхідеї, відмінні риси і всі тонкощі і нюанси догляду та вирощування цієї екзотичної красуні ви знайдете в статті, яку ми для вас підготували.

походження

Орхідея Ліодор була виведена в Америці селекціонером Рексом Смітом в 1892 році. В цьому році компанія «Orchid Universal» подала заявку на реєстрацію нового виду. Фаленопсис Ліодор був отриманий шляхом схрещування двох інших видів орхідей: Девентеріана і Віолація.

Довідка! Два види, що дали початок новому штамбу орхідеї Ліодор, в природі зустрічаються в тропічних лісах Малайзії. Сорт Віолація ще може зустрічатися в Китаї і на півночі Австралії.

Опис зовнішнього вигляду і фото

Орхідея Ліодор відноситься до середніх гібридам, її розміри не перевищують 70 см, включаючи цветонос.

Листя мають яскравий зелений колір, гладкі, злегка хвилясті по краях, в довжину досягають 25 см, в ширину - до 12 см. Знаходяться по обидва боки стебла. Листя орхідеї дуже тендітні і ніжні.

Стрілка квітконосу має середні розміри, але, оскільки під час цвітіння вона продовжує зростати, то може досягти довжини 50 см.

Квіти незвичайні, у формі зірочки, яскраво-рожеві, фіолетові або жовтуваті, з невеликими вкрапленнями червоного кольору. Вони досить великі, в діаметрі до 7 см. Квітів утворює багато, і вони довгий час радують око рясним цвітінням.

Орхідея Ліодор відноситься до одних з найбільш красивих видів.

На фото представлено, як виглядає орхідея.

Відмінна особливість

Фаленопсис Ліодор має кілька відмінних рис:

 1. Тривале цвітіння. При гарному догляді і дотриманні всіх його тонкощів може цвісти до 2 років.
 2. Сорт є револьверним. Це означає, що як тільки відцвітає один цветонос, йому на зміну приходить інший. Період спокою відсутня.
 3. Приємний аромат. Від інших видів Ліодор відрізняє запах конвалії з нотками лайма.
Увага! Даний вид орхідей відноситься до вимогливим до відходу рослинам. Тільки отримавши належний догляд, вона буде добре рости і радувати вас цвітінням.

цвітіння

Коли цвіте?

Орхідея може зацвісти в будь-який час року, якщо за нею буде хороший догляд. Повноваге достатнє харчування - перша умова цвітіння. Квітка може радувати вас прекрасними бутонами дуже тривалий час, до двох років. Орхідея під час цвітіння повинна знаходитися на одному місці. Не потрібно переставляти її, це може загрожувати опаданням бутонів.

Якщо квітка утворює один цветонос замість двох, або на квітконосах розпускається всього одну квітку, значить, щось потрібно змінити в догляді за ним.

особливості догляду

Догляд за квіткою до його цвітіння включає в себе всі основні моменти вирощування:

 • підтримання оптимальної температури;
 • забезпечення достатньої кількості світла і повітря;
 • своєчасна підгодівля;
 • правильний полив.

Після закінчення цвітіння не залишайте орхідею без уваги. Зелені квітконоси не обрізають, а ось засохлі потрібно зрізати і посипати місце зрізу вугільним пилом або корицею.

Рослині потрібно дати можливість відпочити від цвітіння і відновити свої сили. Безперервне цвітіння його дуже послаблює.

Що робити, якщо не зав'язує бутони?

Якщо фаленопсис зростає у вас вдома вже тривалий час, але не цвіте, цього може бути кілька причин:

 1. Можливо, рослина ще молоде. Якщо орхідеї менше півтора років, квітів можна поки не чекати. Їй потрібно зміцніти самої, а потім вже витрачати сили на цвітіння.
 2. Мала кількість світла може бути причиною відсутності квітів. На відміну від інших рослин, у орхідеї світло повинне потрапляти і на корені рослини, тому горщик повинен бути прозорим.
 3. Квітка досить вимогливий до температури. Для цвітіння йому потрібно тепло: + 26-30 ° С вдень, + 19-23 ° С вночі.

Покрокова інструкція по вирощуванню в домашніх умовах

вибір місця

Орхідея - теплолюбна рослина. Але занадто яскраві сонячні промені можуть висушити листя, тому найкраще місце для неї - західна або східна сторона будинку. Якщо ж такої можливості немає, доводиться поставити квітка на інше місце:

 • Якщо це південна сторона, необхідно притінення від яскравих сонячних променів.
 • Якщо північна - додаткове освітлення.
Важливо! Підсвічування звичайною лампою може принести рослині шкоди. Краще використовувати спеціальні фітолампи.

Орхідеї потрібно досить свіжого повітря. Але не ставте її на протязі! На вулицю, навіть на балкон, ця квітка теж небажано виносити. Краще частіше провітрюйте кімнату, де стоїть квітка.

Підготовка ґрунту і горщика

Орхідея вимоглива не лише до грунту, але і до горщика, в якому буде рости. Він повинен бути гладким і обов'язково прозорим, щоб коріння теж отримували світло.

Грунт для орхідей можна придбати в квітковому магазині, але можна і приготувати самостійно. Грунт повинна бути проникною для води і повітря. Для цього в однакових частинах беруться такі компоненти:

 • чистий річковий пісок;
 • мох сфагнум;
 • торф;
 • кора хвойних дерев - сосни або їли.

Внизу обов'язково зробіть дренаж. Якщо ви садите рослина в перший раз, можна взяти невеликий вазон, діаметром 10-12 см. Рослина може рости і в керамічних вазонах, але все ж таки віддає перевагу прозорі ємності.

температура

Нормальною для розвитку і зростання орхідеї Ліодор вважається денна температура - + 22-25 ° С, нічна - в межах + 18-22 ° С. Різкі перепади як в одну, так і в іншу сторону можуть бути згубними для квітки. Взимку температуру денного перебування можна знизити до 20-24 ° С.

Довідка. Орхідея - житель тропіків, тому різниця між нічний і денний температурою не повинна бути занадто великою, не більше 5 градусів.

Вологість

Сухе повітря неприйнятний для орхідеї. Її коріння і листя висихають, їм необхідна волога атмосфера, близька до тропічного повітря.

Тому, особливо в жарку погоду, її потрібно обприскувати. Можна ставити поруч з рослиною ємність, наповнену водою або вологим керамзитом.

Підвищена вологість сприяє появі борошнистої червця або грибкової інфекції. Щоб цього не сталося, приміщення потрібно регулярно провітрювати.

освітлення

Для нормального росту і розвитку орхідеї необхідно багато світла. Вона повинна отримувати його 10-12 годин на добу. Щоб досягти цього, наприклад, в зимовий час, квітка потрібно висвітлювати штучними лампами. Світло не повинно бути занадто яскравим і обпалювати рослина. На сонячне місце ставити його не потрібно.

полив

Фаленопсис Ліодор не переносить як пересушену, так і занадто вологий грунт. Непомірний полив призведе до загнивання кореневої системи, тому після поливу рослину потрібно просушувати.

Поливати орхідею потрібно м'якою, відстояною водою в другій половині дня. Можна використовувати талу або дощову воду.

Є два способи поливу:

 • занурення в воду хвилин на десять;
 • омивання під душем.

Першим способом можна не тільки полити, а й підгодувати рослина, якщо розчинити у воді необхідні поживні речовини.

підживлення

Найнеобхідніші для орхідеї елементи - це:

 • магній;
 • калій;
 • фосфор.

Найкраще придбати вже готове добриво в квітковому магазині. Вносять добриво під час поливу, розводячи з водою.

Під час цвітіння фаленопсис не турбують, а ось під час росту і розвитку підгодівлі якраз необхідні.

Досвідчені квітникарі рекомендують зменшувати дозу добрива, зазначену в інструкції, в два рази. Це робиться, щоб не обпалити коріння рослини.

пересадка

Занадто часто пересаджувати квітка не варто. Після покупки він може рости року два в одній ємності. Пересаджувати в інший горщик потрібно тоді, коли рослині не вистачає місця або з'явилися хвороби і шкідники. Змінюють не тільки горщик, а й грунт.

Для пересадки необхідно:

 1. взяти горщик більше попереднього, бажано прозорий, з отворами для дренажу;
 2. обережно витягнути орхідею, не пошкоджуючи коріння;
 3. укласти її в новий вазон, трохи під нахилом;
 4. порожні місця засипають новим грунтом.
Увага! При пересадці кореневу систему оглядають, видаляючи хворі і пошкоджені місця. Зрізи присипають корицею або товченим вугіллям.

Як розмножити?

Розмножується орхідея Ліодор відділенням дітки. Це молодий відросток, який з'являється на квітконосі рослини з сплячої нирки або просто з стебла. Коли у дітки виростають корінці і листочки (не менше трьох), її можна висаджувати в окремий горщик, в суміш з кори і моху сфагнуму.

Коли рослина прийметься, його можна пересадити в іншу ємність, в підготовлену грунтосуміш.

Хвороби і шкідники

Основна причина захворювань орхідеї - неправильний догляд. Недостатній полив, перезволоження, протяги, твердий грунт, погане харчування - ось головні проблеми, що призводять до захворювань, особливо грибкових.

Поширені захворювання орхідеї Ліодор:

 1. Фузаріоз. Характеризується появою жовтого листя, гнилі на стеблі і черешках. Хворий квітку потрібно спалити, що знаходяться поруч рослини обробити інсектицидом.
 2. Антракноз. На листі орхідеї з'являються чорні плями. лікування:

  • хворі листя зрізати;
  • а рослина обробити розчином з міддю (бордоська рідина, мідний купорос).
 3. Сіра цвіль. На пелюстках квітів з'являються плями цвілі, з розвитком хвороби рослина може покритися ними повністю. На початку захворювання потрібно зрізати уражені квітконоси, сам квітка обробити фунгіцидами:

  • Мікосан;
  • бордосская суміш;
  • Квадріс.
 4. Борошниста роса. Прояв хвороби - на листках покривається білий наліт. Прогресує захворювання швидко, рослина може загинути за тиждень. Орхідеї обробляють розчином колоїдної сірки.
 5. Чорна гниль. Поширити захворювання можуть шкідливі комахи:

  • тля;
  • борошнистий червець.

  Розвивається гниль при високій вологості і надлишку добрив.

 6. Фітофтороз. На рослині з'являються темні плями, які швидко поширюються. Заражені частини потрібно видалити, а саму орхідею обробити фунгіцидною препаратом.
 7. Вірусні захворювання. Зазвичай їх переносять шкідники. На жаль, рослини майже завжди доводиться знищувати, так як вилікувати вірус неможливо. Ознаки вірусних хвороб:

  • смуги на листках, спочатку жовтого, потім чорного кольору;
  • плями на пелюстках квітів у вигляді кілець;
  • кольорові смуги на квітках.

Шкідниками орхідей є комахи:

 • тля;
 • павутинний кліщ;
 • борошнистий червець;
 • белокрилка;
 • багатоніжки;
 • равлики;
 • гусениці.

При виявленні шкідників на квітці, обмийте його душем і обробіть хімічним препаратом. Для цієї мети можна використовувати інсектициди:

 • актеллик;
 • фитоверм;
 • Актара;
 • Неорон.

Після обробки бажано накрити квітка зверху пакетом на добу, щоб комахи загинули.

Профілактика різних проблем

Профілактикою появи проблем є правильний і грамотний догляд за рослиною. Орхідея - вимогливий і навіть примхливий квітка. Для того щоб він був здоровим, ріс і цвів, потрібно докласти багато зусиль.

Орхідея Ліодор зі своїм чудовим ароматом і квітами-зірочками прикрасить будь-який будинок. При належному догляді вона буде довго радувати вас своїм цвітінням.

Схожі Статті