Астрологія підкаже! Перець, посадка на розсаду за місячним календарем: сприятливі дні для посіву

Місяць впливає на життя на Землі.

Саме вона регулює припливи і відливи, а також впливає на воду в будь-якому її прояві.

Якщо при посадці рослин і при догляді за ними враховувати фази Місяця, то можна добитися відмінних результатів і отримати хороший урожай.

Правила посадки на розсаду за місячним календарем

Вже давно люди визначили, що при посадках всіляких городніх культур краще враховувати місячні фази. Існує спеціальний посівний календар, де вказані найбільш сприятливі і несприятливі дні.

Посадка розсади перцю, як правило, починається зовсім не навесні, як багато хто може подумати. Найбільш активні дії здійснюються вже в січні-лютому. Саме в цей час слід зайнятися перебиранням і оновленням наявних насіння.

Згідно з місячним календарем, найбільш сприятливими днями є ті, де місяць розташована в знаку Риб, Скорпіона або Рака Також при посадці перцю на розсаду слід врахувати і деякі інші моменти.

Варто пам'ятати, що найпершим етапом вирощування перцю є не висадка насіння в грунт, а момент зіткнення їх з водою (особливо якщо перед висадкою насіння вимочуються). Цей етап повинен співпасти з найбільш родючих днем згідно з місячним календарем. Також важливо, щоб день посіву насіння був ретельно обчислений і припадав на правильну місячну фазу. Якщо дотримуватися цих порад, то можна значно поліпшити і збільшити майбутній урожай.

Детальніше про підготовку насіння перед посівом.

На щастя, в даний час немає необхідності самостійно вираховувати сприятливі і несприятливі для посадки дні. Вся потрібна інформація міститься в посівних календарях, і їй сміливо можна довіряти.

Увага! Також важливо враховувати майбутнє місце зростання перцю, кліматичні умови місцевості, спосіб обігріву (якщо він необхідний), а також вид теплиці (полікарбонатна, скляна і ін.). Залежно від всієї цієї інформації і вираховуються терміни посіву насіння, а також висадки розсади.

Вплив місячного календаря на посів

І посадка насіння перцю, і подальша пересадка сформувалася розсади в грунт - все це виконується строго на зростаючу Місяць. Вважається, що чим ближче день висадки до повні, тим кращого результату можна досягти. В самі ж дні повного місяця (а також молодика) не рекомендується взагалі займатися посадочними роботами.

Згідно з інформацією, яку дає місячний календар, перець на розсаду слід сіяти вже в лютому або березні. Конкретні терміни безпосередньо залежать від того, в якому регіоні будуть проводитися подальші посадки. Наприклад, в південних регіонах бажані дати посіву розсади - з 10 лютого по 1 березня. А в більш північних районах країни здійснювати цю роботу слід з 1 березня по 1 квітня.

Увага! Важливо пам'ятати, що для вирощування якісної повноцінної розсади необхідно не менше 2, 5 місяців. Так що більш рання посадка рекомендується для тих регіонів, де період висаджування в теплицю починається вже з травня.

Багато досвідчених дачники стверджують, що і в більш пізньому висіванні розсади перцю немає нічого страшного. Така розсада постійно знаходиться в теплі, швидко дозріває, і зовсім не відрізняється від тих сходів, які були засіяні набагато раніше, в лютому або навіть в січні.

Висівання перцю на розсаду в січні також доцільно в тому випадку, якщо невідомо якість насіння. Якщо сходів не буде, то через деякий час, в більш пізні терміни, можна висадити вже інші насіння. У будь-якому випадку, перед початком даних процедур слід перегорнути місячний календар і упевнитися, що дні посадки будуть сприятливими.

Сприятливі дні для посадки

Згідно з місячним посівного календаря, найкращими днями для висадки перцю на розсаду є наступні:

  • У січні - 19, 20, 21, 22, 25.
  • У лютому - 2, 3, 6, 7, 16, 18, 19, 22, 23, 26, 27.
  • У березні - 2, 3, 6, 7.

Несприятливими днями вважаються наступні: 1, 4, 5, 25, 26, 28, 29, 30 березня.

Як тільки сформуються перші сходи, їх слід відразу пересадити. Кожне стебло рослини поміщається в окрему ємність (можна використовувати звичайний пластмасовий стакан, наповнений відповідною землею). Ледве на стеблинках з'явиться 3-4 листочка, рослини необхідно пересадити в торф'яні горщики.

Як правильно доглядати

Щоб урожай був воістину відмінним, важливо не тільки знати, в які дні слід здійснювати ті чи інші дії, але і як правильно доглядати за розсадою. Найчастіше інформація про це також міститься в місячному посівному календарі. Важливо дотримуватися всіх рекомендацій, щоб домогтися найкращого результату.

На схожість насіння впливає дуже багато різних обставин. Слід звертати увагу на температуру, світло, вологу та ін. Але найчастіше незважаючи на якісний догляд, перець не радує швидкими сходами. В цьому випадку необхідно запастися терпінням.

Увага! Іноді насіння не подають жодних ознак зростання аж до декількох тижнів, тому не рекомендується затягувати з посівом. Важливо, щоб залишався час для повторного висівання в тому випадку, якщо зі сходами першої партії виникли проблеми.

Перша підгодівля рослини проводиться тоді, коли на стеблі сформуються вже два-три листочка. Вирощувати розсаду необхідно при температурі не менше +25 градусів (днем). Нічна температура повинна становити + 10 градусів.

Земля у рослини обов'язково повинна бути вологою. Однак ні в якому разі не сирої, інакше може сформуватися гниль ніжки. Полив здійснюється водою кімнатної температури. Він обов'язково повинен бути регулярним, оскільки висушена земля може швидко привести до загибелі рослини.

Перед безпосередній пересадкою перцю в грунт розсаду бажано загартувати. Це здійснюється періодичним винесенням горщиків з рослинами на балкон або терасу. Спочатку перець слід залишати на прохолодному повітрі на дуже невеликий час. Потім тривалість перебування рослини поза теплого приміщення поступово збільшується. Важливо, щоб перець звик до перепадів температури.

Увага! Висадка розсади в теплицю здійснюється в середині-кінці травня або навіть на початку червня.

ДОВІДКА! Дізнайтеся про різні методи вирощування перцю: в торф'яних горщиках або таблетках, у відкритому грунті і без пікіровки, і навіть на туалетному папері. Вивчіть хитрий метод посадки в равлика, а також які шкідники можуть атакувати вашу розсаду?

Схожі Статті