Багатий урожай: як зберегти моркву на грядці в землі до весни?

Збереження врожаю протягом всієї зими до того моменту, як буде отримано новий урожай, є однією з основних турбот городника.

Це стосується і таких коренеплодів, як морква - правильне організоване зберігання дозволяє навіть пізньою весною користуватися плодами своєї праці чудової якості.

Якщо ваш багатий урожай моркви ви не тільки відправили на зберігання в свіжому вигляді, але вже встигли досить заморозити в морозилці, а також посушити на зиму і навіть зробити в'ялену морква, то вам залишається одне - залишити коренеплоди прямо на городі в землі.

Але це не таке просте завдання, як здається на перший погляд. Одним з найбільш нетривіальних способів можна назвати зберігання в землі. У нашій статті ми вже розповідали про те, як і в які терміни необхідно зібрати врожай моркви на зберігання, тепер поговоримо про те, як залишити його прямо на городі.

Правила залишення на грядці

Якщо вам не вистачає місця для зберігання коренеплодів в погребі чи комори, то можна скористатися таким старим методом, як зберігання моркви в землі до весни безпосередньо на грядці, де вони вирощувалися.

Цей метод хороший в тому випадку, якщо у вас великий урожай коренеплодів або відчувається гостра нестача часу на їх прибирання і подальшу обробку для закладки на зберігання.

Серед мінусів зберігання моркви в землі на зиму можна назвати:

 • можливе пошкодження овочів всюдисущими шкідниками;
 • утруднений доступ при многоснежной і холодної зими;
 • неможливість сортування моркви і визначення якості овочів.

Але якщо ви плануєте вживати залишені на грядці овочі не раніше весни, то тоді при дотриманні технології зберігання після закінчення навіть тривалого часу ви отримаєте свіжу моркву, як ніби тільки що вирощену.

Як зберегти моркву на зиму в землі? Спочатку слід уважно підійти до вибору тієї ділянки грядки, де ви вирішили залишити коренеплоди. Ця ділянка має відповідати певним вимогам, які полягають в наступному:

 • грядка не повинна мати ніяких грунтових хвороб, відсутня зараження проволочником або Медведков;
 • необхідно переконатися, що вона не буде навесні підтоплюватися;
 • ділянку з залишеними коренеплодами не повинен навесні заважати весняних робіт на городі і посіву ранніх культур.

Тепер можна приступати до збереження моркви на грядці протягом зимового періоду. Роботи ці відкладаються на пізню осінь - тим більше, що морква здатна витримати невеликі заморозки і без додаткового приховування.

Додатково до всього, це сприяє накопиченню в овочах цукрів, що робить моркву ще більш смачною.

Покрокова інструкція

Як зберегти моркву в землі до весни в городі? Технологія збереження овочів полягає в наступному:

 • в останній місяць до обрізання бадилля слід відмовитися від поливу грядки;
 • вибрати день, якому передував період без дощів хоча б протягом тижня, щоб грунт не накопичила надмірної вологи;
 • прибрати з грядки все бур'яни, інакше навесні ви отримаєте на додачу до моркви і добре збереглися насіння бур'янів, а продукти їх гниття зведуть на «ні» всі ваші труди;
 • обрізати прямо під корінь уже почала жовтіти бадилля, рівень землі повинен збігатися з місцем обріза;
 • засипати грядку піском великої фракції. Достатньо невеликого шару, не більше 2-5 сантиметрів завтовшки, але повністю покриває як сама ділянка з коренеплодами, так і прилеглу територію - приблизно на 1 метр від грядки. Пісок дозволить кисню надходити до поверхні землі;
 • укрити поліетиленовою плівкою - це можна зробити вже наступним етапом, безпосередньо перед настанням заморозків;
 • наступний шар - підручні матеріали для утеплення ділянки з коренеплодами. У їх якості можуть виступати листя, опале з садових дерев, торф, тирса;
 • утеплюючий шар знову накривається поліетиленовою плівкою або ж руберойдом - це дозволяє створити так звану теплову подушку, що дозволяє вберегти овочі від холодів в зимовий час. Руберойд або плівка добре закріплюється будь-якими підручними матеріалами.

Наступні снігопади створять додатковий захист від холоду, а після їх танення ви отримаєте добре збереглися коренеплоди.

Особливу увагу слід видалити захисту моркви від гризунів, які не упустять можливості в голодне зимовий час поласувати овочами.

Для захисту від них необхідно в якості одного з елементів утеплення використовувати ялинові гілки, а також розкидати їх поверх останнього шару утеплення.

Додатково встановлюються відлякувачі, а також пастки, в яких закладено отрута - це запобігти можливість прориву шкідників до овочів, закладених на зберігання.

Незважаючи на ретельну підготовку, завжди є небезпека, що коренеплоди частково будуть пошкоджені гниттям або ж з'їдена шкідниками. Однак та частина врожаю, яка зберегтися, зазвичай відзначається високими споживчими показниками.

Однак є ще одна особливість - після того, як коренеплоди будуть викопані з землі, вони не мають тривалого терміну зберігання, і тому викопувати їх рекомендується безпосередньо перед вживанням.

Як зберегти моркву на грядці до весни? Спосіб зберігання моркви на грядці в землі до весни в цьому відео:

Найчастіше морква зберігають в холодильнику, в тирсі, в морозильнику, на балконі, в піску, в підвалі, у моху. Про ці способи зберігання моркви і про підготовку овоча читайте на нашому сайті.

Особливості заощадження в земляній ямі

Як зберігати моркву в ямі взимку на вулиці? Не менш хороший і метод, коли зберігання організовано в ямі, виритої на ділянці. У цьому випадку важливо дотримуватися не тільки технологію організації місця зберігання, а й викопування врожаю і підготовки коренеплодів до закладки. Правила ці прості, але допомагають зберегти урожай на тривалий термін з хорошими показниками якості:

 • перед викопуванням з грунту продукції, яка буде закладатися на зберігання, не треба здійснювати поливання;
 • викопувати слід за допомогою вил, акуратно і дбайливо;
 • не треба обтрушував з коренеплодів ґрунт - як струшуючи вила, так і б'ючи овочі один про одного. При такому механічному впливі коренеплоди отримують мікротравми, що погіршує їх збереження і призводить до передчасного загнивання;
 • морква розкласти для просушування - так, як зазвичай надходять з картоплею;
 • після висихання акуратно зняти надлишки грунту;
 • провести обрізання бадилля - краще буде, якщо її зрізати до самої верхівки коренеплоду. Максимально, що може залишитися від бадилля на коренеплоді - це зелень висотою не більше 2-3 см.
 • провести сортування коренеплодів.

  Відокремлюючи для закладки на зберігання під землею рівні овочі, які не мають пошкоджень, слідів гниття і відхилень від норми у вигляді надмірно худосочних або викривлених коренеплодів.

Після цього треба провести відбір для закладки в яму - для цієї мети відбирають невеликі екземпляри.

Після цього готують місце для закладки. Слід вибирати місце, яке не піддається затопленню талими водами в весняний період.

поетапна організація

Як зберігати моркву в землі взимку? Після того, як овочі для закладки відібрані, можна приступати до їх закладці на зберігання. Для цього:

 • викопують яму. Її глибина в широтах, де зима досить м'яка і немає глибокого промерзання грунту, може не перевищувати 30-35 см. Там же, де зими суворіші, тобто в середній смузі Росії, необхідно обладнати яму глибиною не менше 50-60 см. Ширина в обох випадках становить приблизно 50 см;
 • на дно ями засипають пісок великої фракції на товщину 2-5 см - це оберігає від зіткнення з грунтом і забезпечує повітрообмін;
 • потім укладається шар моркви, який покривається піском - і так до тих пір, поки до краю ями не залишиться 10-15 см;
 • засипавши останній шар піском, засипають землею таким чином, щоб верхній шар виступав над краєм ями приблизно на 8-10 см. Якщо зими досить суворі, то верхній шар землі можна збільшити до 50 см;
 • після цього приступають до утеплення, в якості якого виступають опале з плодових дерев листя, торф, тирса, а також ялинові гілки - для захисту від шкідників. Додатково можна встановити відлякувачі і годівниці з отрутою, щоб гризуни не мали можливості дістатися до овещехраніліща.
Навесні після розтину сховища ви будете мати на своєму столі коренеплоди прекрасної якості.

Схожі Статті