Багаторазово збільшуємо урожай: які добрива потрібні для картоплі і як правильно їх вносити?

Картопля - поширена культура сімейства бульбових. При грамотному вирощуванні подарує хороший урожай і поповнить засіки на цілу зиму.

На відміну від інших багатьох культур, картопля практично немає сенсу підгодовувати під час вегетації - тому що в цей час цінні речовини вже не будуть достатньо засвоюватися. Головне - це правильно підібрати добрива для коренеплоду при посадці.

Однак не можна постійно використовувати збагачену землю, без заповнення важливих поживних мікроелементів. Рік за роком обробляючи свою ділянку, земля виснажується і дачникові доводиться підтримувати врожайність, вносячи добрива.

Навіщо потрібно удобрювати картоплю?

Картопляна коренева система має коріння подібні ниткам, але інтенсивне нарощування зеленої рослинності і утворення великої кількості бульб вимагає внесення в грунт підгодівлі.

Дачники, які віддають перевагу обходитися без додаткової стимуляції росту, можуть похвалитися лише 3 ма відрами картоплі з одного посадженого, в той час як ті, хто використовує добрива, отримують урожай в співвідношенні один до восьми. Картопля відноситься до пасльонових рослин і любить поживні грунту і підживлення.

Огляд засобів з покроковою інструкцією із застосування

Картоплю удобрюють органічними і мінеральними добавками. Свою перевагу рослина віддає органіці: помету птахів, гною, а також сидератів.

Поширеними стали сидерати - це види рослин, в яких міститься багато поживних мікроелементів так необхідних для росту картохи. Представниками таких живих підгодівлі є: конюшина, кропива, горох і бобові, жито, овес.

Органічні речовини

Органіка включає всі найкорисніше для зростання і освіти бульб. Рослина легко їх засвоює, а грунт стає більш родючим за рахунок утворення гумусу. При розкладанні всередині грунту органічних добрив відбувається виділення вуглекислого газу, який необхідний для пишності рослин і збільшення бульбових зав'язі. Розглянемо, які бувають органічні добрива.

деревна зола

Зола - унікальний засіб. Можна додавати її безпосередньо в лунки, а також розсипати по ділянці після збору врожаю восени. Картопля воліє рости в грунті з рН не вище 6.0, а зола сприяє раскислению грунту і нормалізує РН грунту.

 • Восени в грунт з переважанням глини необхідно розсипати 120-150 грам золи на один квадратний метр, а після присипати землею. В землю, де більше піску або на торф'яному ділянці краще розсипати попіл по весні в тій же кількості.
 • Можна додати 1-1, 5 кг попелу безпосередньо в мішок з насіннєвий картоха.
 • У посадкову лунку вносять попіл з розрахунку 1-1, 5 коробка від сірників на одну ямку і перемішують з грунтом.
 • При окучивании рядів можна додати по одному коробку деревного попелу під кожен кущ.

курячий послід

Один з найкращих способів підживлення - курячий послід. Земля, удобрена послідом, дарує сили рослині до зростання, цвітіння, утворення зав'язі.

Пташиний гній дуже концентроване добриво і в разі перебору зможе випалити або нашкодити рослині. Але якщо використовувати розумно, то воно допоможе виростити великий урожай. Засвоюється легко і збагачує грунт на майбутнє.

Правила використання пташиного посліду:

 1. Змішати гній з органічним субстратом. Це може бути дрібно порізана солома просто торфовище.
 2. Професійні дачники вносять таку підгодівлю в землю ще по осені, але можна і за 1, 5 місяці до висадки.
 3. Внесений послід запускає жвавий процес виділення азоту. Якщо внести занадто багато, то рослини будуть занадто високими, але не врожайними.

У курячому гної міститься величезна кількість фосфоритів, калію, азоту та кальцію, тому важливо дотримуватися дозування.

листова підгодівля

Стимулювати і підгодовувати свій урожай можна через листя. Вченими доведено, що листям рослина добуває собі набагато більшу кількість корисних елементів, ніж корінням. При такій обробці через листя дуже добре засвоюється магній, а також азот і сірка.

Рекомендується робити листове обприскування через пульвелизатор вранці і у вечірній час. При сильній спеці робота піде нанівець, так як добрива будуть випаровуватися. Не застосовуйте листя багато. Дотримуйтесь інструкцій до добавкам. При листовому добриві необхідно враховувати вплив значної кількості факторів, які можуть або підвищувати його ефективність, або різко зменшувати його позитивну дію на підвищення врожайності та якості продукції.

Органо-мінеральні (ЗМЗ)

Підвищений вміст гумінових сполук робить підгодівлі ефективними. Цей стимулятор поліпшить засвоєння картоплею всіх внесених добавок, а також мікроелементів містяться в грунті.

Ісполін

Ісполін - це гібрид органіки з додаванням корисних для кольору, зростання і клубневанія макро - і мікроелементів. Відпускається в гранулах і діє довше звичайних добавок.

Основні речовини не схильні до вимивання з грунту, що дає можливість рослині отримувати все найнеобхідніше протягом усього життєвого циклу. Ісполін не містить їдких елементів і повністю екологічно чистий.

Як використовувати для підживлення землі?

Перед засівом картоплі, гранули розкидають по ділянці з розрахунку 120 грам на один квадратний метр і перекопують грунт.

Коли насіннєва картопля вже посаджено, потрібно гарненько полити водою, щоб велетень активувався і почав віддавати рослині поживні частинки. Восени надходять аналогічно. Розкидають гранульовану підгодовування по ділянці і перекопують.

 1. Для посіву. В ямку засипають трохи, приблизно коробок від сірників, гранул, змішують із землею і кладуть картоплю.
 2. Розводячи з водою. Близько 60 грам засипають в 12-ти літрове відро з водою і настоюють кілька годин, після чого розмочують і поливають вже висаджені бульби.

мінеральні

Даний тип добрив - це концентрована добавка, яку вносять або перед самою посадкою, або в процесі. При додаванні мінеральних підгодівлі в ямку для посадки часто домішують і органічні добрива або додають трохи торфовища змішаного з соломою. Клубненосного потребують не тільки в підживлення, але і в захисті від різних захворювань. Мінеральні концентрати вирішують обидві проблеми.

Необхідно враховувати типи грунту, в які буде вноситися добавка. Якщо вона родюча і не виснажена, то концентрат мінералів може нашкодити рослинам і знизити врожайність. Великою популярністю серед садівників користуються:

 • селітра аміачна (близько одного кіло на сотку навесні);
 • сірчанокислий калій (1, 5-2 кілограми на сотку);
 • подвійний суперфосфат (один кіло в сотку).

Які препарати вносити при посадці навесні для гарного врожаю?

Коренева система клубненосного видів рослин розташована в верхніх шарах грунту, тому по весні найкраще вносити підживлення в посадкову ямку.

Про те, коли і як правильно удобрити землю під картоплю, читайте тут, а про те, як удобрити картоплю при посадці і після неї, йдеться тут.

Садівники вважають за краще органічні добавки або комбінують їх з мінеральними елементами. У органіки є все необхідне для харчування рослини. Процес розкладання на мікроелементи триває під землею на тяжінні довгого часу, що забезпечує рясне виділення азоту, калію і фосфору. Добре себе зарекомендували гранули велетня.

Чим краще удобрювати грунт після посадки?

Коли рослина прижилася і дало перші зелені пагони, то стає дуже вразливим і вимагає внесення добрив. Картоплю потрібно наситити корисними елементами до того як бульби дозріють. Якими ж засобами краще її підгодовувати?

Перша підгодівля повинна бути на основі органіки. Підходить для цього гнойова жижа або пташиний гній. Послід - концентрований засіб і зможе обпалити молоде рослина. Щоб уникнути цього готують водяні розчини.

пропорції:

 • курячий послід або гній (2 частини);
 • вода (30 частин).

Органіку заливають водою настоюють дві доби. Поливати таким розчином рослини під корінь потрібно тільки по вологому грунті. На кожен кущ використовують 0, 7-1 літр розчину.

Коли на кущах утворилися бутони, можна проводити повторну підгодівлю. Хорошим добривом виступить суміш з золи калію сульфату (4 ложки деревної золи і 1, 5 чайних ложки сульфату). Дану суміш розсипають на одному метрі погонному.

Добрива відмінно подіють, якщо покласти їх в лунку при посадці картоплі. Досвідчені городники впевнені, що в період вегетації підгодовувати кущі марно: поживні речовини засвоюватися в достатніх кількостях не будуть.

У період цвітіння на один метр погонний розсипають 1, 5 столових ложки суперфосфату. Кожне внесення добрив проводиться після дощу або поливу рослини.

Про те, чим краще удобрювати картопля при посадці в лунку і після цього, можна дізнатися тут.

Картопля рясно витягує з грунту всі корисні елементи. Заповнювати запаси землі доводиться за допомогою добрив. Дотримуючись правил підгодівлі картоплі і збагачуючи свою ділянку мінералами, можна тішити себе відмінними врожаями і численними картопляними стравами.

Схожі Статті