Баклажани в теплиці: з чим садити - з огірками, помідорами або перцем?

Мало хто дачники можуть дозволити собі таку розкіш, як окремі теплиці для різних видів рослин. Ось і доводиться шукати відповідних компаньйонів, які потребують однакових умов для зростання і розвитку, які не заглушають один одного. Серед тих, для кого намагаються знайти «сусідів», часто виявляються баклажани.

Ці овочі з сімейства пасльонових прекрасно поєднуються з багатьма звичними нам продуктами, а їх здатність виводити з організму токсини, знижувати вміст цукру в крові, допомагати при гіпертонії, а також позбавлятися від зайвих кілограмів роблять їх дедалі популярнішими.

Нюанси спільного вирощування

При вирощуванні баклажанів в теплиці з іншими культурами необхідно пам'ятати, що ці пасльонові дуже вимогливі до умов утримання:

  1. Баклажани люблять сухе жарке повітря.
  2. Їм потрібно багато сонячного світла.
  3. Важливий рясний полив в лунки, під корінь, обов'язково теплою водою.
  4. Органічні добрива викликають посилений ріст зелені на шкоду плодам.
  5. Баклажани - дуже тендітні рослини, в теплиці їх обов'язково потрібно підв'язувати і пасинкувати.

Так що далеко не кожен овоч - хороший сусід в теплиці цій культурі. Давайте розбиратися, з чим садити баклажани в теплиці?

З перцями

Перець і баклажани в одній теплиці - відмінні компаньйони, кущі перцю також компактні, а для визрівання плодів потрібно спекотна температура і сухе повітря.

Обидві ці культури до початку цвітіння поливати теплою водою 1 раз в 5 - 7 днів, виливаючи під корінь кожної рослини до 2 літрів води. З початку цвітіння поливати потрібно кожні 3 дні, витрачаючи на кожен кущ 2, 5 - 3 літри води.

Не забувайте акуратно рихлити ґрунт після поливу, адже культури мають дуже ніжною кореневою системою, розташованої близько до поверхні.

Приблизно в один час, 3 - 5 разів за час росту рослин, потрібно провести підгодівлю культур органічними і мінеральними добривами. Відстань між грядами баклажанів і перців має бути близько 70 см.

Увага! Ні в якому разі не висаджуйте поруч з баклажанами гіркий перець, щоб не зіпсувати смакові якості плодів.

Про сумісність перцю з іншими тепличними культурами, формуванні куща, висадці розсади і вирощуванні солодкого і болгарського перцю в теплиці, читайте на нашому сайті.

З огірками

А ось баклажани в теплиці з огірками - не найкращі компаньйони. Якщо їх необхідно висадити в одній теплиці, то найкращим варіантом буде розміщення на сонячній стороні уздовж однієї із стін теплиці баклажанів, а на іншій - огірків, які можуть затінити пасльонові, що дуже погано позначиться на врожайності.

Огіркам потрібно дуже великий кількість вологи, необхідно не тільки щодня поливати їх, а й обприскувати листя.

Але висока вологість може негативно позначитися на баклажанах, так що варто подумати про те, як розмістити овочі. Багато хто віддає перевагу висаджувати вздовж північної, найбільш холодної сторони теплиці, огірки, а баклажани - з південної. Якщо ж теплиця використовується і для перців, і для баклажанів, і для огірків, то варто зробити три поздовжніх грядки.

Відокремте перці від баклажанів середньої грядкою з швидко зростаючими і раніше всіх заканчивающими плодоношення огірочками, які не бояться протягів при провітрюванні, вогкості і зниження температури - цей варіант вважається найбільш оптимальним.

Додатково, дізнайтеся на нашому сайті про сумісність огірків з іншими овочами при вирощуванні в теплиці, а так само як формувати батоги, поливати, підгодовувати і яких хвороб схильні огірки.

З помідорами

Часто в теплицях можна побачити чергуються грядки з баклажанами, перцями, огірками та помідорами. У деяких навіть виходить знімати непогані результати, підгодовуючи рослини, встановлюючи спеціальні системи крапельного поливу, провітрювання.

Незважаючи на загальну приналежність до пасльонових, помідори і баклажани в одній теплиці погано переносять один одного. Помідори завжди стають господарями в теплиці, вони обожнюють вологу, добре переносять затінення, а ось при високій температурі, настільки улюбленої баклажанами, втрачають зав'язі.

Спека і яскравою сонце може погубити томати. Не рекомендується вирощувати баклажани в теплиці з помідорами разом, ще й тому, що таке сусідство привертає шкідників.

Баклажани вимагають рясного поливу, помідори ж припиняють поливати майже відразу після висадки в грунт. Надлишок вологи може привести до появи фітофтори, нестача - до нападів павутинного кліща.

Втім, при належному догляді і певних зусиллях цілком можна домогтися гарного врожаю і тієї, і іншої культури в одній теплиці.

Інші «сусіди»

Висаджуючи овочі в теплицю, посадіть поруч салат: ніжна зелень стане прекрасною вітамінною добавкою до травневого столу і не займе багато місця в теплиці. Відмінними сусідами стануть для них і базилік, і шпинат, і редис, і цибулю.

Люблять баклажани сусідство з горохом і квасолею, так що можна виділити трохи місця і для них. У теплиці вирощують і пекінську капусту, яка також відрізняється ранньостиглих і не може перешкодити розвиватися баклажанів.

Не забудьте про кропі, петрушці, гірчиці, іншої зелені, яка не тільки прикрасить стіл, а й відлякає шкідників, збагатить грунт.

зонування

Якщо немає можливості встановити на ділянці 2 - 3 теплиці, то можна зробити їх з однієї. Розділіть територію на найбільш оптимальні для кожного з видів зони. Якщо планується вирощувати дві культури, то можна зробити додатковий вхід і зробити перегородку з полікарбонату, клейонки або поліетилену.

Це допоможе виростити, наприклад, в одному приміщенні томати і баклажани. Провітрювання помідорів не зашкодять «сусідам», а частий полив баклажанів не створить зайвої вологості для томатів.

Якщо ж зробити другий вхід неможливо, просто відокремте плівкою від найнижчої до найвищої точки теплиці грядку з баклажанами, створюючи відповідний для них мікроклімат. Ви отримаєте своєрідну стіну в «кімнаті», куди потрібно входити лише при необхідності.

І ще кілька порад:

  • вирощуючи в теплиці кілька культур, висаджуйте кожну на окрему гряду;
  • баклажани відмінно ростуть на південній стороні, між ними і перцями можна висадити огірки;
  • робіть грядки в теплиці шириною до 1 м, доріжки - до 70 см, це оптимальний варіант для того, щоб доглядати за рослинами і оптимально використовувати наявний простір.

висновок

При необхідності в одній теплиці разом з баклажанами можна вирощувати багато овочів. Відмінно визрівають пасльонові поруч з перцем, деякі проблеми можуть виникнути при вирощуванні і догляді в теплиці з огірками і томатами, а ось будь-які ранньостиглі культури не створять жодних проблем і допоможуть з максимальною користю використовувати простір.

Схожі Статті