Будівництво льоху своїми руками

Підвал - приміщення для зберігання фруктів, овочів, різноманітних продуктів і запасів.

Завдяки рівню вологості і підтримуваного діапазону температур, льох служить своєрідним «холодильником» для продуктів, і дозволяє зберігати їх свіжими довгий час.

Льох стає часто необхідним в заміських будинках і на дачах. Великі розміри приміщення дозволяють зберігати досить великі за обсягом запаси, які не переживаючи за їх збереження.

Навіс з полікарбонату побудований своїми руками приємно радує око.

Дізнайся тут як зробити годівницю для птахів.

Сарай своїми руками на дачі: //rusfermer.net/postrojki/hozyajstvennye-postrojki/vspomogatelnye-sooruzheniya/stroim-saraj-dlya-dachi-svoimi-rukami-bystro-i-nedorogo.html

види льохів

Перш ніж взятися за будівництво, необхідно визначитися з типом льоху, який підійде для будівництва на ділянці.

Погреби бувають:

  • Підземні.
  • Напівпідземні.
  • Наземні.

Підземний (або земляний) льох - найбільш популярний. Це приміщення, яке повністю знаходиться під землею. До нього відносяться льоху в гаражних приміщеннях, на ділянках і в будинках.

Льох в будинку часто називають підпілля. Такі підземні приміщення будуються в місцях, де ґрунтові води знаходяться на великій відстані від поверхні, або на підвищених ділянках місцевості.

Напівпідземні - це полузаглубленние льоху. Такі льоху влаштовуються там, де рівень грунтових вод знаходиться близько до поверхні або там, де майже немає піднесених ділянок.

Наземні - це не зовсім льоху, це скоріше приміщення незаглибленного типу для зберігання продуктів. У таких приміщеннях повинна підтримуватися вологість і низька температура (завжди штучним чином) і використовуються вони в основному в агропромисловому та сільському господарстві.

Підбір місця для будівництва погреба

Якщо ви хочете зробити льох в заміському будинку або в гаражі, то місце вже вибрано. Залишилося лише дізнатися рівень грунтових вод і подходімость місця для будівництва погреба.

Льох в будинку можна і не будувати. Під льох можна обладнати підвальне приміщення, потрібно лише визначити яка в ньому вологість і наскільки холодно.

Оптимальна температура для зберігання овочів складається від 2 до 60 ° С вище нуля. А оптимальна вологість - 75-85%.

Якщо підвальне приміщення задовольняє цим умовам - його можна сміливо використовувати під льох. Температура вище межі неприпустима, так як овочі будуть псуватися дуже швидко, а при температурі нижче граничної, овочі можуть заморозитися, що так само негативно позначиться на їх якості.

Під льох найбільш підходить піднесена місцевість і сухий грунт. Визначити рівень ґрунтових вод можна самостійно. Для цього існує кілька методів визначення:

  • Рівень грунтових вод можна визначити за рівнем води в найближчих колодязях.
  • Буріння невеликої свердловини вглиб, так само покаже рівень грунтових вод.
  • Якщо на ділянці багато зелені, росте хвощ, осока або рослини, які ростуть на болотистих водяних ґрунтах, то грунтові води знаходяться близько до поверхні.

Якщо вас не влаштовують такі методи визначення, то варто викликати геолога для вивчення ділянки землі.

Визначати рівні вод краще навесні або восени, так як це часи або танення снігу або дощів, тобто рівень вод у цей час - найвищий. Це робиться для того, щоб визначити не просто їх рівень, а й рівень затоплення ділянки в періоди підйому води.

Дізнайся на сайті яка потрібна плитка для садових доріжок.

Малина, посадка восени: //rusfermer.net/sad/yagodnyj-sad/posadka-yagod/aromatnaya-malina-vybor-sortov-i-osobennosti-vyrashhivaniya.html

Вибір матеріалів для будівництва

Матеріал для будівництва погреба вибирається виходячи з його типу.

Для наземних погребів підходять дерев'яні зруби, цегляні або блокові будівлі. Вибір матеріалу для такого льоху необмежений умовами, так як атмосфера всередині буде підтримуватися штучним чином.

Для напівпідземних льохів підійде використання декількох видів матеріалів.

Наприклад, для наземної частини підійде дерево, цегла або піноблоки, а для заглибленою, в основному, цегла або бетон.

Для підземних льохів існує ряд вимог, яким повинні відповідати матеріали. Дерево використовується дуже рідко, так як звичайні бруси і дошки будуть піддаватися гниття і розкладання при такій вологості.

Брус повинен бути просмолити, оброблений спеціальними складами і антисептиками. Це досить складно і дорого, тому частіше використовуються інші матеріали.

Найпопулярніші - цегла і бетон. Цегла використовується обпалений (він менш схильний до руйнування), а бетон можна використовувати як блоковий, так і робити монолітні стіни. Рідше в якості матеріалу використовуються залізні листи.

При використанні домашніх підвальних приміщень в якості льоху потрібно знати деякі особливості. Підпілля дуже зручний тим, що за запасами не потрібно нікуди виходити.

Досить спуститися в підпілля з дому. Але потрібно знати, що використання підпілля гарантує появу мишей, з якими доведеться боротися. Так само підпілля повинен бути віддалений від основних житлових кімнат, бажано щоб він був на веранді, кухні або в коридорі. Так само підвальне приміщення повинно бути добре вентильованими.

Система вентиляції, зазвичай, передбачається в підвальних приміщеннях ще під час будівництва будинку, але якщо її немає, то потрібно пам'ятати що продукти і стіни підпілля будуть покриватися цвіллю.

Будівництво льоху

Для будівництва підземного і напівпідземного типів льоху потрібно спочатку вирити котлован. Для підземного льоху котлован буде великим і глибоким, так як сам льох буде знаходитися повністю під землею.

Важливо пам'ятати, що рити котлован слід не за чіткими габаритам майбутнього приміщення, а набагато більше, так як вам буде потрібно матеріал для укладання підлоги і стін.

Коли котлован виритий, можна спорудити підставу. Найкраще покласти захисну подушку з гравію, щебеню, шматочків цегли або каменю і залити їх бітумом. Так створюється шар, який буде захищати приміщення від надмірної вологи і води.

Якщо стіни будуть з бруса або цегли, то кладку потрібно буде додатково зміцнити арматурою.

Якщо стіни будуть бетонними, то існує 2 типу будівництва - або з готових бетонних блоків, або установка монолітних бетонних стін шляхом заливання. У першому випадку готові бетонні блоки потрібного розміру просто ставляться, зміцнюються і фіксуються по периметру стін. При створенні монолітної стіни, процес установки схожий з закладанням монолітного фундаменту будівлі.

Ставиться дерев'яна опалубка, всередину поміщається або армована сітка або залізні прути для зміцнення стіни, далі заливається бетон. Такі монолітні стіни - найбільш стійкий і надійний варіант, так як льох буде захищений від вологи.

Після установки стін і підлоги, можна встановити дах і люк, якщо це заглиблене приміщення. Стіни можуть бути оброблені і поштукатурити. Можна ставити ящики або полиці.

Особливості посадка груші восени на нашому сайті.

Специфіка обрізки черешні влітку: //rusfermer.net/sad/plodoviy/uxod/obrezka-chereshni-letom-pervaya-posleduyushhaya-i-zavershayushhaya.html

Деякі важливі моменти будівництва

При будівництві льоху важливо не забувати про вентиляцію. Для вентиляції приміщення досить встановити одну або дві труби, які будуть виходити назовні.

Труби можна додатково оснастити електричними вентиляторами, якщо тяга невелика або якщо приміщення вийшло значного розміру.

Для гідроізоляції стін потрібно використовувати або мастила, або гідроізоляційний матеріал, наприклад руберойд.

Так само льох потрібно оснастити електрикою, якщо це потрібно.

Вартість будівництва погреба

Вартість буде залежати від дуже багатьох чинників. В першу чергу це вартість обраних матеріалів в залежності від розміру льоху.

Звичайно, маленький компактний льох для невеликої сім'ї обійдеться дешевше, ніж величезна овочесховище.

Потрібно врахувати вартість оздоблювальних і облицювальних матеріалів, гідроізоляції і вентиляційної системи. Побудувати льох самому буде набагато дешевше, ніж викликати спеціальну бригаду будівельників.

Бетонні льоху - трохи дорожче цегляних. Бетонні блоки обійдуться дешевше, ніж установка монолітної бетонної стіни. Установка електрики і обладнання підвалу полками і ящиками так само входить в його вартість.

Схожі Статті