Будівництво шпалер для винограду своїми руками

Вирішивши зайнятися розведенням винограду, слід врахувати, що ця рослина ліаноподобний, що не має певної форми, тому для нього потрібна опора. Перші два роки після посадки кущів винограду потрібно тимчасова опора - кіля.

Через два роки виникає необхідність зведення постійної опори.Собіраясь вирощувати виноград, вам необхідно знати як зробити шпалеру для нього своїми руками.

Справа в тому, що готові шпалери, що продаються в магазинах, можуть не підійти. Крім того, знаючи тонкощі їх виготовлення, ви зможете побудувати подібну конструкцію для огірків або помідор.

Шпалери призначені для вільного, рівномірного розміщення пагонів. Вони повинні забезпечувати максимальне провітрювання і освітлення кущів.

Вибір матеріалу для опори

Дуже важливо визначитися з матеріалом для майбутніх шпалер. Якщо ви вибрали дерев'яні стовпи, то вони повинні бути з твердих порід деревини: ясен, шовковиця, дуб, каштан.

Для того щоб продовжити термін служби майбутнього виробу, слід очистити деревину від кори. Знизу дерев'яні стовпи потрібно просмолити або обмотати руберойдом.

Залізобетонні і металеві опори коштують дорожче, але прослужать вам не одне десятиліття. Залізні труби повинні бути діаметром не менше 5 см, а залізобетонні 10-12 см.

Рекомендуємо до прочитання: декоративні огорожі своїми руками.

Дізнайся все про вирощування глив в домашніх умовах тут.

Читай як побудувати теплицю своїми руками //rusfermer.net/postrojki/sadovye-postrojki/teplichnie-soorujeniya/teplitsa-iz-polikarbonata-svoimi-rukami.html.

Вибір дроту для вертикальних рядів

Дріт слід вибирати оцинковану, діаметром від 2, 5 до 4 мм. Можна використовувати синтетичну мотузку, але дріт краще.

Алгоритм виготовлення шпалер

Починати слід з найпростішої конструкції - вертикальна опора з натягнутими вертикально рядами дроту. Для початку потрібно закопати стовпи діаметром 10-12 см на глибину 60-65 см. Між ними вкопуються проміжні опори аналогічного діаметру на відстані 3 м одна від одної. При цьому ряд шпалер повинен розташовуватися у напрямку з півночі на південь.

Нижня дріт закріплюється в 45 см від землі, наступні ряди розташовуються за півметра один від одного. На дерев'яних стовпах дріт можна закріпити скобами, а в металевих потрібно просвердлити 5-міліметрові отвори для протягування дроту.

Особливості будівництва альтанки для дачі своїми руками.

Читай як побудувати дерев'яний дачний душ //rusfermer.net/postrojki/hozyajstvennye-postrojki/vspomogatelnye-sooruzheniya/dachnyj-dush-svoimi-rukami-garantirovannyj-komfort-i-svezhest.html.

двохплощинні шпалери

При широких міжряддях, а також активно зростаючих кущах встановлюються двохплощинні шпалери. Вони мають похилі площини, до яких підв'язують лози винограду. Завдяки нахилу кущі отримують більше світла.

Такі шпалери можуть мати різну конструкцію: арка, алея, альтанка і т. П. Для шпалери цього типу відстань між рядами винограду має бути 2, 5-3 м.

На відстані 7-8 м строго по напрямку ряду встановлюються міцні підвалини висотою 2-2, 5 м. Зверху до них прикріплюються поперечини довжиною 1, 5 м. Від кінця перекладин закріплюються планки або прути на висоті 20-25 см від землі.

На них з боків кріпляться по 5 рядів дроту, яку натягують уздовж лінії ряду кущів з обох сторін. Перший ряд кріпиться на відстані 30 см від землі, а наступні в 40 см один від одного. При підв'язці частини кущів розподіляються на обох площинах шпалери так, щоб кущі займали то ліву, то праву площину шпалери по черзі.

При бажанні озеленити стіни будівель, можна встановити шпалери прямо на стінах. Для цього в стіни забиваються милиці і натягують дріт горизонтальними рядами за півметра один від одного.

Існує ще досить багато видів шпалер, . При правильній установці шпалери для винограду ягоди швидше дозрівають, поліпшується їх якість. Завдяки достатній провітрювання кущі менше схильні до грибкових захворювань. Крім того, істотно полегшуються процеси догляду за кущами та збору врожаю.

Поради городнику - Перець, вирощування і догляд.

Дізнайся різновиди сорти динь //rusfermer.net/ogorod/plodovye-ovoshhi/vyrashhivanie-v-otkrytom-grunte/dynya-na-sobstvennom-ogorode-vyrashhivanie-i-uhod.html.

Схожі Статті