Будуємо своїми руками теплиці з алюмінію і скла

За останній час найрізноманітніші конструкції для теплиць стали вельми поширені серед власників приватних земельних ділянок.

Існує досить широкий асортимент матеріалів, які можуть використовуватися для виготовлення каркаса парника.

Однак, алюміній застосовується набагато частіше в порівнянні з іншими матеріалами.

Алюміній для пристрою теплиць

Сучасні теплиці, які монтуються з профілю з алюмінію, мають цілу низку переваг у порівнянні з аналогічними конструкціями, зроблених з інших матеріалів.

Такі парники зустрічаються на величезній кількості присадибних ділянок в самих різних регіонах.

Їх перспективність обумовлюється тим, що каркас з алюмінієвих профілів або труб можна зібрати в домашніх умовах, не володіючи якими-небудь спеціальними навичками.

Слід зазначити, що алюмінієві профілі характеризуються наявністю багатьох переваг, пов'язаних з технічними властивостями даного матеріалу.

Теплиці, що відрізняються високою якістю, повинні бути не тільки максимально функціональними, але і мати привабливий і досить сучасний зовнішній вигляд.

Споруди з алюмінію являють собою стильний елемент, який цілком може стати прикрасою для сучасно оформленого приватної садиби. Одним з основних переваг даного різновиду теплиць є наявність величезної кількості різноманітних форм каркаса.

Не менш важливо і те, що сучасні компанії-виробники представляють кілька варіантів матеріалів, що призначаються для покриття тепличної конструкції.

До того ж необхідно враховувати і те, що теплиці, каркас яких зроблений з алюмінію, мають особливі вимогами монтажу, а також мають відмінні експлуатаційні властивості. Переважна частина каркасів з такого металу виготовляються з застосуванням труб. Їх можна легко і швидко зібрати своїми руками.

види каркаса

На сьогоднішній день розрізняють шість видів каркаса для алюмінієвої теплиці. До них відносяться:

 1. Каркас, який оснащується односхилим дахом, і відрізняється простотою монтажу. Основний недолік полягає в тому, що всередині таких теплиць протягом усього дня спостерігається недостатньо хороша освітленість;
 2. Конструкція, що має двосхилий дах, характеризується підвищеною універсальністю, а також практичністю. Для спорудження такого можна брати найлегші алюмінієві труби;
 3. Теплиці арочного типу відрізняються високою стійкістю до досить великим сніговим навантаженням. До того ж для них характерна відмінна ступінь освітленості приміщення;
 4. Парники з багатогранним каркасом виготовляються тільки з труб і є широко поширеними серед квітникарів;
 5. Алюмінієві теплиці, які відносяться до класу люкс;
 6. Конструкції, оснащені дахами купольної форми.

Крім перерахованих вище форм, існують і інші. Однак вони не набули такого широкого популярності.

До найбільш поширених варіантів відносяться двосхилі і арочні алюмінієві теплиці, висота стін яких розраховується в залежності від видів сільськогосподарських культур, що будуть вирощується в них.

Вибираючи форму конструкції парника, необхідно пам'ятати про те, що вона в деякій мірі впливає на естетичність оформлення всього присадибної ділянки. Дану особливість обов'язково слід брати до уваги при монтажі теплиці своїми руками.

Переваги та недоліки теплиці з алюмінію

Тепличний каркас, змонтований з алюмінієвих труб, характеризуються великою кількістю очевидних переваг, головними з яких вважаються:

 1. Його легко зробити самостійно в домашніх умовах, а потім надійно встановити практично в будь-якому попередньо обраному місці присадибної ділянки;
 2. Кожен з етапів монтажу помітно полегшений за рахунок невеликої ваги труб, виготовлених з даного матеріалу;
 3. Цей різновид профілю можна віднести до групи ергономічних споруд, які цілком здатні витримувати великі зовнішні навантаження, а також підвищену температуру повітря, досить високу вологість і сильні морози протягом тривалого проміжку часу;
 4. Завдяки каркасу з алюмінію в якості покриття споруди можна використовувати як легкий листовий полікарбонат, так і більш важкі листи звичайного скла;
 5. Теплиця скляна алюмінієва відмінно підходить для використання в якості зимового саду, тому що алюмінієві труби відрізняються підвищеною стійкістю до іржі, а скляні листи здатні добре утримувати тепло всередині споруди і забезпечують відмінну освітленість приміщення.

Завдяки хорошій якості, а також експлуатаційних характеристик даного металу, теплиця під скло алюмінієва може використовуватися протягом кількох десятків років поспіль. При цьому вони не втрачають своєї первісної форми і зберігають естетичний зовнішній вигляд.

фото

Дивіться на фото: теплиця з алюмінієвого профілю

Підготовчі роботи

Однією з причин популярності теплиць з алюмінію є те, що їх можна без проблем використовувати протягом цілого року. Адже скло, як і полікарбонат не пропускають потоки теплого повітря, акумулюючи тепло всередині споруди.

Ці таблиці поділяються на складні, стаціонарні і переносні. Останні вважаються більш зручними не тільки в експлуатації, але і монтажі. Це пояснюється тим, що їх конструкція дозволяє не займатися попередньою підготовкою фундаменту.

До того ж у разі виникнення необхідності такі теплиці можна без проблем перенести з одного місця в інше.

Не менш функціональними є і збірні конструкції - їх можна прибирати в гараж або інше підсобне приміщення на період, поки вони не використовуються.

Для стаціонарних теплиць з алюмінію потрібно правильно підібрати місце розташування каркаса. Краще віддати перевагу ділянці з рівною, добре освітлюється поверхнею.

Таким чином, можна забезпечити найбільш оптимальні умови для вирощування сільськогосподарських культур.

Також слід подбати про фундамент. Його глибина визначається розмірами і вагою конструкції парника - чим більше габарити, тим глибше повинен бути фундамент, і навпаки.

При виготовленні алюмінієвої теплиці в домашніх умовах необхідно використовувати такі матеріали і робочі інструменти:

 • труби з алюмінію, в кількості яка потрібна для монтажу;
 • спеціальний матеріал для покриття конструкції, в якості якого підійде світлопрозорий листовий полікарбонат, звичайне скло, а також міцний поліетилен;
 • оцинковані деталі для кріплення;
 • болгарка, оснащена відрізним кругом;
 • попередньо оброблені за допомогою антисептичних засобів бруси з дерева або спеціальна цементна маса;
 • гайковий ключ, відповідний для міцного закріплення алюмінієвих профілів за допомогою шестигранних болтів;
 • бетономішалка і велика ємність для приготування бетонної суміші для основи;
 • інструмент, який призначається для різання відповідного укривного матеріалу;
 • двері, за допомогою якої будуть зроблені отвори в алюмінієвих трубах.

Основна перевага алюмінієвих профілів або труб - легка і досить швидка обробка, яку можна зробити самостійно в домашніх умовах. При необхідності їх можна розпилювати на шматки певної довжини, а також згинати або зварювати в потрібних місцях.

У наш час представлений широкий асортимент різних зварювальних інвертерів, придатних для застосування в домашніх умовах. Завдяки цим інструментам процес зварювання металевих деталей помітно спрощується.

Теплиці з алюмінію класу люкс монтуються з гнутого профілю. До того ж він використовується і при спорудженні парників арочного типу, яких характеризуються багатофункціональністю.

Для того щоб максимально правильно зігнути алюмінієвий профіль для теплиць зі скла і отримати високоякісний елемент, необхідно використовувати в роботі профільну трубу з згинаючим верстатом, лінійку з болгаркою, а також звичайний маркер і зварювальний інструмент.

Одним з найбільш поширених методів для гнучкі профілів з алюмінію передбачає застосування джерела постійного вогню (пальник на ацітілене, пропановий різак або ж паяльна лампа). Також можна використовувати спеціальний трубогиб.

Теплиці з алюмінію і скла своїми руками

Теплиці, які виготовляються з алюмінієвих профілів або труб, не вимагають особливих навичок для монтажу і установки.

Весь процес споруди можна розділити на кілька послідовних етапів. Якість їх виконання відбивається на тривалості експлуатаційного періоду споруди.

 1. Перш за все, необхідно акуратно і ретельно підготувати майданчик, на якій буде встановлений алюмінієвий каркас. Вона повинна бути повністю відкритою, щоб на неї не падали тіні від великих дерев, а також господарських або житлових споруд.
 2. Потім потрібно зробити фундаментне підставу для теплиці. Для цього можна взяти бетонну заливку, яка характеризується відмінною якістю. Крім того, фундамент можна робити з цегли або дерев'яних брусів. Якщо основа буде виготовлено з бетонної суміші, то воно може бути як малозаглиблених, так і незаглибленного, що визначається в залежності від розмірів теплиці.
 3. Наступний етап полягає в здійсненні монтажних робіт з метою створення профільного каркаса з алюмінію і скла. Спочатку труби або профілі ріжуться і вигинаються в відповідних місцях, а потім з'єднуються за допомогою гайок. На даному етапі збирається каркас, згідно заздалегідь обраній формі. Залежно від цього трубах або профілем необхідно надати відповідної форми: увігнутою для формування арок, трикутників - для створення кутів конструкції.
 4. У них робляться отвори в які будуть вставлятися шурупи для кріплення листового скла.
 5. Скло надійно кріпиться до алюмінієвого каркаса. Потрібно стежити за тим, щоб між частинами конструкції не було навіть малопомітних пустот. Адже від щільності з'єднання елементів теплиці буде залежати теплосберегающая функція парника.

Теплиця під скло з алюмінієвого профілю характеризується довговічністю експлуатації, підвищену міцність, відмінною якістю і високою надійністю незалежно від погодних умов.

Однак, щоб забезпечити максимально сприятливі умови для вирощування рослин і овочів, потрібно спорудження регулярно провітрювати, а також обробляти за допомогою дезінфікуючих засобів і готувати до експлуатації.

Необхідно відзначити, що такі конструкції дуже легко миються, якщо використовувати для цього лужні розчини, які готуються на основі звичайної соди.

Про те як своїми руками виготовити різні види теплиць і парників, читайте в статтях на нашому сайті: арочні, з полікарбонату, з віконних рам, односхилі пристінні, парники, парник під плівку, парник з полікарбонату, міні-парник, з ПВХ і поліпропіленових труб, зі старих віконних рам, теплиця-метелик, пролісок, зимовий парник.

Схожі Статті