Буряк, буряк або буряк: що це таке і в чому різниця? Розбираємося в поняттях

Низькокалорійний вітамінізований коренеплід буряк (друга назва - буряк) вважається другим за популярністю овочем після картоплі в наших широтах.

Лікарі рекомендують його людям, що страждають від недокрів'я або серцево-судинних захворювань. Поряд з залізом, овоч виступає природним сховищем йоду, кальцію, калію, магнію, цинку, фосфору і вітамінів групи В.

Чи залежить назву цього коренеплоду від місцевості, де він був посаджений і вирощений, або ж буряк - це один вид рослини, а буряк інший? В цьому ми і спробуємо розібратися в нашій сьогоднішній статті.

визначення

Звичайна буряк (лат. Béta vulgáris), це не що інше, як дворічне, однорічна або ж багаторічна трав'яниста рослина. Вид даного роду ставитися до сімейства амарантового (раніше даний вид ставився до родини лободових). Ця рослина культивується на великих за площею полях повсюдно.

Буряк або буряк - це просто один з різновидів сортів буряка, яку в Росії також, як і інші сорти називають буряк, а в південно-західному районі Росії, а також в Україні та Білорусії називають інакше буряк або ж буряк.

Якщо не вдаватися в подробиці, то Бурак називають буряк, яку використовують для приготування борщу.

Опис зовнішнього вигляду з фото

Нижче ви можете прочитати і побачити на фото, що таке буряк і столовий буряк.

їдальня

Столовий сорт цієї рослини є дворічну сільськогосподарську овочеву культуру. Рослина має великі коренеплоди, вагою до 1 кг і має темно-бордовий колір. За зовнішнім виглядом буряк буває як округлої, так і плоскої форми.

Листя цієї овочевої культури мають широку форму насиченого зеленого кольору з бордовими прожилками. Вже на другий рік після посадки у буряка відбувається цвітіння, а після утворюється насіння (детально про те, як посіяти насіння буряка і доглядати за ними, читайте тут).

Від сорту, кліматичних умов залежить і час формування коренеплоду, воно може становити від 2 до 4 місяців.

На сьогоднішній день існує 4 різновиди столового буряку.

Різновиди буряка відрізняються за часом формування коренеплоду і підрозділяються на:

  • Пізньостиглі, які дозрівають до 130 днів і більше (Циліндр, Слов'янка).
  • Раннескороспелие, які дозрівають від 6 до 80 днів (Бікорез, Соло).
  • Середньостиглі, їх дозрівання відбувається від 100 до 130 днів (Бонна, Бордо 237).
  • Скоростиглі, їх дозрівання відбувається на 80 - 100 день з моменту посадки (Баргузин, Водан).

Борщова

Сорт буряків «Борщова» є не тільки високоврожайних і середньостиглих сортом, але і володіє хорошою лежкістю і дуже хорошими смаковими якостями. Саме цей сорт має велику популярність в Україні і Білорусії.

Коренеплоди борщовий буряка мають невелику вагу до 250 грам, темно-бордовий забарвлення, відмінно транспортуються і переробляються. Однією з відмінних рис даного сорту є наявність у нього кольцеватості коренеплодів.

Даний сорт рослини дуже добре підходить для приготування борщу і різних салатів.

Чим відрізняється буряк від столового сорту?

У чому ж різниця між буряком і буряком? Буряком або ж Бурак, прийнято називати борщового буряк, має рожевий колір, даний сорт найчастіше вирощують і вживають в їжу на півдні (більше про різновиди і особливості вирощування буряка можна дізнатися тут).

Буряк «борщового» є одним із постійних компонентів українського борщу. Саме цей сорт буряка додає борщу той смак, яким славиться це українська страва.

Харчова алергія - досить поширене явище. І люди, які до неї схильні, повинні стежити за своїм раціоном і вибирати їжу, яка не приведе до неприємних симптомів. Читайте наші матеріали про те, чи буває у дітей і дорослих алергічна реакція на буряк і як проявляється, а також дозволений цей коренеплід при грудному вигодовуванні, вагітним, домашнім вихованцям і з якого віку можна вводити в прикорм дитині.

Як правильно?

Правильно і те, і інше назву адже, по суті, все залежить від місця зростання і сорту даної рослини. В Україні і Білорусії буряк називають буряком, а в Росії буряком. Це як з картоплею, в Росії це картопля, а в США potato. Тому і те, і те назва є правильним.

Якщо не спиратися на російську літературну мову, а орієнтуватися виключно на розмовний сленг, то в побуті російської людини найчастіше вимовляється назва даної рослини як буряк тобто наголос ставиться на останню букву цього слова, а для наших сусідів, які проживають в Україні і Білорусії буряк або ж буряк. Тобто, по суті, це три різні назви одного й того ж коренеплоду.

«Буряк» це так само, як і російський середньовічний герой Новиков з наголосом на друге в цьому слові О, а також Одоєвський (з наголосом на друге О), який є поетом часів Пушкіна А. С., тобто не що інше, як лакмусовий папірець нашого з вами філологічної освіти.

Схожі Статті