Буряк варена: чи можна заморожувати і як зберегти на зиму в холодильнику?

Буряк - овоч, який стає все більш популярним. З'являються нові рецепти страв з буряка, як вареної, так і сирої. Багато хто любить смак цього продукту, а більшість цінують буряк за корисні властивості.

Існує величезна кількість рецептів приготування страв з буряка. Майже завжди буряк використовують у вареному вигляді. Дуже рідко її застосовують в сирому вигляді (наприклад, буряк по-корейськи).

Корисні властивості

Багато що можна сказати про корисні властивості буряка, але головне те, що при варінні вони не пропадають. Той мінерально-вітамінний склад і властивості, якими володіє цей овоч не пропадають після температурної обробки. Температура згубно діє на вітамін С, але в буряках його не так і багато.

Буряк благотворно впливає на систему і процес травлення. При регулярному вживанні буряка (3-4 рази на тиждень) нормалізується стілець, пропадають запори, здуття і тяжкість. Має легкий проносний і сечогінну дію. Буряк м'яко очищає організм від шлаків і токсинів.

Буряк нормалізує кров'яний тиск. Робить капіляри більш еластичними. Допомагає при атеросклерозі. Цей овоч має антибактеріальну та протизапальну дію. Допомагає боротися із застудами та поганим настроєм.

Буряк - відмінний помічник при лікуванні анемії. Вона сприяє підвищенню гемоглобіну і заліза в крові.

Всі ці властивості буряка пояснюються її багатим складом. Буряк містить велику кількість вітамінів групи В, також вітамін А і Е.

Мінеральний склад дуже різноманітний, в буряках присутня майже всі елементи таблиці Менделєєва: залізо, цинк, магній, калій, кальцій, йод, селен, фтор, мідь, фосфор і багато інших мінерали. Присутні органічні кислоти: щавлева, яблучна і лимонна.

У буряках велику кількість клітковини. Всі ці речовини не руйнуються під час варіння, а зберігаються в буряках.

На відео ви дізнаєтеся про варений буряк, користь і шкода від неї:

Основні правила

Ми вже дізналися про користь, але чи можна заморожувати буряк варену на зиму так, щоб збереглися вітаміни? Для того щоб буряк зберігалася довго не втрачаючи своєї харчової цінності, необхідно знати як правильно її зберігати і як готувати.

підготовка

Спочатку необхідно добре промити буряк, щоб на ній не залишилося ніякого бруду. Укласти в каструлю, залити холодною водою і зварити. Варимо як зазвичай, до готовності. Після цього остудіть буряк природним способом.

Холодною водою готову буряк заливати не можна. Очистіть від шкірки. Буряк готова до зберігання і заморожування.

При якій температурі зберігати?

Варений буряк зберігають при температурі від 0 до 6 С. При такій температурі варений буряк може зберігатися до 10 днів. Після 10 днів її бажано не використовувати. Адже якщо температура вище 0 С, то буряк при тривалому зберіганні псується і стає непридатною до вживання в їжу.

Думаючи про те, скільки можна зберігати варений буряк в холодильнику, знайте, що вона може зберігатися до 1 місяця, за умови, що температура в холодильнику нижче 2 С.

Навіть протягом місяця корисні властивості буряка зберігаються і її можна сміливо вживати в їжу. Після закінчення терміну придатності буряк не використовуйте.

Заморожуємо правильно!

Одне з головних переваг полягає в тому, що варений буряк можна зберігати не тільки в холодильнику, а й заморожувати її. У морозилці буряк може зберігатися набагато довше (до 60-80 днів).

Температура в морозильній камері повинна бути нижче -12◦С. Всі властивості вареного буряка зберігаються навіть при такому тривалому зберіганні.

У чому зберігають?

Для того, щоб буряк не сохла і не зіпсувалася її необхідно правильно зберігати. Відмінний спосіб зберігання - зберігання в вакуумних пакетах. Ці пакети не пропускають повітря, відповідно і мікроорганізмів.

Навіть якщо станеться збій в роботі холодильника або морозильної камери, то пару днів буряк в такій тарі може зберігатися і без необхідної температури. Пакети з застібками і пластикові контейнери. Ці види упаковки відмінно збережуть буряк, не допускаючи її псування.

Кожен вибирає те, в чому йому буде зручніше зберігати продукт. Наприклад, контейнер відмінна тара, але об'ємна.

способи зберігання

  1. Готуємо буряк для варіння: моєму, прибираємо весь бруд, зайві хвостики і листочки.
  2. Відварюємо буряк.
  3. Даємо охолонути природним шляхом.
  4. Очищаємо від шкірки.
  5. Розрізаємо на кільця товщиною 1-1, 5 см.
  6. Пакуємо в тару. Тару вибираємо будь-яку (пакет із застібками, вакуумний пакет, пластиковий контейнер). Пакуємо щільно, намагаємося залишати менше повітря.
  7. Відправляємо в холодильник або морозильну камеру.
  8. На упаковку наклейте стікер з датою заморозки. Це необхідно, адже терміни зберігання в холодильнику складають 30 днів, а в морозильній камері до 60-80 днів.

висновок

Варений буряк - корисний продукт. Обов'язково вживайте її в їжу. Варений буряк можна зберігати досить довго в морозилці і холодильнику. Це дуже зручно: економить час приготування.

Схожі Статті