Чи можна отримати шикарну глоксинію, якщо посадити її листом, і як це зробити? Укорінення і догляд за квіткою

Любителі квітучих кімнатних рослин вже досить давно вирощують на своїх підвіконнях ці красиві, яскраві і невибагливі квіти - глоксинії.

Недосвідчені квіткарі вважають, що розмноження цієї рослини справа клопітка і копітка, але якщо знати всі особливості і правила розведення глоксиній, то заняття це буде нескладним і навіть приємним.

Далі ви зможете знайти інформацію про те, як виростити квітку з одного листочка і побачити фото глоксиній, отриманих за допомогою цього методу. Що робити після того, як з'явилися корінці і правила догляду за глоксинією в домашніх умовах. А також які можливі проблеми можуть виникнути при такому способі розмноження.

Яким чином краще укоренити рослина?

Найпоширенішим способом вкорінення глоксинії - це укорінення листового живця (листка). Робити це можна в воді або грунті. Укорінення в землі є більш зручним, так як після появи корінців рослина не потрібно пересаджувати, а знаходиться в земляній суміші глоксиния отримує більше поживних речовин і швидше розвивається.

Коли краще проводити вкорінення?

Найбільш підходящим часом для вкорінення листового живця глоксинії вважається весна і початок літа. Тоді у рослини вистачить часу для формування нового бульби і для підготовки до зимового спокою.

Молоді листочки глоксинії найкраще відрізати в період бутонізації рослини. У цей час листя володіють великою життєвою силою і швидко випускають корінці. Якщо листочок злегка зів'яв, його можна оживити, поставивши ненадовго в воду - він знову стане пружним.

Важливо! Зрізаний правильно листочок повинен бути з держаком, довжина якого не коротше 2-4 см.

правильна посадка

Спосіб розмноження глоксинії листочком вважається самим простим і доступним, з яким впорається навіть недосвідчений квітникар. Укореняти глоксинію можна, помістивши листок в воду або відразу в грунт.

Покрокова інструкція вирощування квітки з листочка

Для вкорінення глоксинії в воді необхідно:

 1. зрізати молодий здоровий лист з зрілого рослини;
 2. в прозорий стаканчик налити охолоджену кип'ячену воду, помістити туди лист, щоб у воді опинилася тільки нижня частина живця;
 3. стаканчик з листком накрити прозорим поліетиленовим пакетом і поставити в тепле, добре освітлене місце;
 4. один раз в день тепличку слід провітрювати, знімаючи пакет зі стаканчика на кілька хвилин, при цьому треба стежити за рівнем води в склянці і при необхідності доливати її.

Зрізати лист з материнської рослини необхідно гострим стерильним лезом або бритвою.

Для вкорінення глоксинії в грунті необхідно:

 1. від здорового рослини відрізати молодий лист;
 2. в пластиковому стаканчику зробити дренажні отвори і насипати туди готовий грунт - це може бути суміш для фіалок;
 3. субстрат зволожити і помістити в нього лист під кутом 45 градусів, попередньо присипавши зріз живця порошкоподібною стимулятором росту коренів, держак необхідно припудрювати «Корневином» не вище 1 см від зрізу;
 4. можна помістити листочок в чистий вермикуліт або торф'яну таблетку, яку слід заздалегідь розмочити у воді;
 5. стаканчик з держаком накрити прозорим пакетом і поставити в тепле добре освітлене місце;
 6. раз в день тепличку провітрювати, знімаючи пакет на кілька хвилин;
 7. поливати грунт у міру його висихання.
Корисно знати. Глоксинію можна вкорінювати не тільки цілим листком, але і його фрагментами, розрізавши лист гострим лезом по прожилкам на кілька частин.

З відео дізнаєтеся як розмножити глоксинію листом:

Що робити далі?

Перші корінці у листочка можуть з'явитися вже через один-два тижні. Це стає відразу помітно, якщо лист вкорінюється в стаканчику з водою. Коли корінці виростуть довжиною 1 см, листочок можна пересаджувати в грунт.

Це може бути грунт для фіалок або поживна, пухка грунтосуміш (як правильно підготувати грунт для глоксинії?). Земля насипається в горщик, зволожується, держак з корінцями акуратно висаджується на глибину до 1 см і присипається землею (про те, як підібрати горщик для глоксинії, і про особливості посадки і поливу рослини можна дізнатися тут). Горщик з висаджених держаком накривається прозорим пакетом і ставиться в світле місце, до появи «діток».

Якщо держак глоксинії посаджений в вермикуліт або торф'яну таблетку, то його після утворення корінців теж потрібно пересадити в живильну земляну суміш. Лист, посаджений відразу в грунт, після утворення корінців пересадки не вимагає.

фото квітки

Нижче ви можете побачити, як як виглядають глоксинії, вирощені з одного листочка.

Правила догляду

Після пересадки в живильний грунт глоксиния вже через 1, 5-2 місяці випустить дитинку (про те, як пересадити глоксинію і правильно за нею доглядати, читайте тут). Після появи «дітки» поліетиленовий пакет слід прибрати. Пересаджене рослина необхідно періодично поливати. А ось підгодовувати молоду глоксинію можна не раніше ніж через місяць після висадки в грунт і за умови, що саджанець здоровий і добре розвивається.

Це рослина, яка прагне багато світла, але не яскраве сонце. Від сонячних променів на листках глоксинії можуть з'явитися опіки. Для молодого квітки краще вибрати добре освітлене, але затінене від сонця місце. Для того щоб кущик розвивався правильно, горщик слід періодично повертати різними сторонами до світла.

Під час проростання бульби температура повітря повинна бути близько 25 градусів за Цельсієм - це буде сприяти швидкому зростанню нових пагонів.

Поливати рослину потрібно обережно, рівномірно розподіляючи воду по всій поверхні грунту. Необхідно уникати потрапляння води в центр рослини, на листя і бутони. Занадто висока вологість може погубити глоксинію через загнивання коренів і стебла. Також для квітки шкідлива і пересушена грунт.

Як правильно поливати і підгодовувати глоксинію, щоб вона довше цвіла, можна дізнатися тут.

Чому держак може пропасти?

Іноді після того, як укорінений листок посадили в землю, він починає гнити і пропадає. Це може відбутися з кількох причин:

 • листки були зрізані нестерильним лезом або грубо відламані від дорослої рослини;
 • для вкорінення були взяті старе листя (для вкорінення слід брати молоді та здорові листки з довгими черешками);
 • при посадці рослини в грунт на нього надмірно натиснули, держак потрібно обережно опускати в зроблене в грунті отвір і присипати землею, не утрамбовувавши її;
 • парничок недостатньо провітрювався або на нього потрапляли прямі сонячні промені;
 • вкорінюються рослині бракувало освітлення (слід встановлювати горщик ближче до вікна або додавати штучне підсвічування);
 • в приміщенні, де стояв саджанець, було занадто холодно або занадто жарко, а також були присутні різкі перепади температур і протяги;
 • грунт не встигав просихати між поливами;
 • рослина було посаджено восени або взимку і не встигло прижитися.
Наші фахівці підготували для вас відомості про правила і тонкощі процесу розмноження глоксинії, а також інформацію про особливості догляду за рослиною. Зокрема, читайте про те, як:

 • розмножити глоксинію верхівковими пагонами;
 • виростити глоксинію з насіння;
 • посадити глоксинію насінням і бульбами.

Глоксинія - це рослина з дуже гарними, оригінальними і ефектними квітками. Вона здатна прикрасити будь-яке приміщення, перетворивши його в квітучу клумбу. Прислухаючись до порад по розмноженню і укоріненню листка цієї кімнатної рослини, навіть початківець любитель-квітникар зможе виростити багато чудових і барвистих глоксиній, які будуть радувати оточуючих своїми великими і яскравими квітами.

Схожі Статті