Чи не цвіте гібіскус: чому це відбувається, і що робити, щоб з'явилися бутони?

Гібіскус - рослина з великими прекрасними квітами, родом з тропіків. Як і будь-який тропічна рослина, гібіскус потребує хорошого догляду.

Однак, іноді бувають такі ситуації, коли не дивлячись на своєчасний і хороший догляд, рослина відмовляється цвісти.

Квітка смерті, як і китайська троянда, ще одне відоме назва гібіскуса. Розберемо причини, які заважають китайської троянді цвісти. А також поговоримо про те, що робити якщо у рослини перестали розпускатися і почали опадати бутони.

Коли зацвітає в домашніх умовах?

Гібіскус починає цвісти на 3-4 році життя. І оскільки батьківщиною даної рослини є тропіки, то цвісти воно може практично цілий рік. У домашніх умовах цвітіння зазвичай починається з початку весни і до середини осені.

Чому не розпускається?

Розглянемо, чому кімнатний гібіскус, ця квітка смерті, перестав розпускатися в будинку, дає тільки листя і не утворює бутони.

Недотримання температурного режиму

Для того, щоб гібіскус почав формувати квіткові бруньки, необхідно забезпечити температуру повітря до 15 градусів вище нуля. При такій температурі грунт починає просихати повільніше, отже, і поливати гібіскус потрібно зовсім рідко. Це і є головний секрет отримання розкішного цвітіння. Тому, в період спокою, рослину необхідно обрізати і перенести в приміщення, де температура повітря буде близько 15 градусів, а світловий день - 9-10 годин.

Період спокою починається у гібіскуса з кінця жовтня до початку лютого.

Прямі сонячні промені

Гібіскус любить багато світла, але, коли його залишають під прямими сонячними променями, він може отримати опіки. Якщо після періоду спокою квітка переставити в тепле приміщення з прямими сонячними променями, то крім опіків на листках, можна отримати ще одну проблему - опале бутони. В таких умовах китайська троянда не зможе нормально розвиватися, до того ж є ймовірність повного опадання листя.

Для того, щоб цього уникнути, необхідно рослина переставити в приміщення з розсіяним світлом. Ідеально підійдуть вікна в східній і західній локації. Якщо ж всі вікна виходять на південну сторону, то можна пом'якшити світло за допомогою тюлю.

Порушення режиму поливу

Надмірний полив призводить до того, що вода застоюється в горщику, коріння перестають дихати, і рослина або не утворює нирки, або їх скидає. Недостатній полив гибискуса теж призводить до того, що рослина не цвіте, воно просто починає засихати. Тому необхідно стежити за тим, щоб грунт в горщику була вологою, і при цьому, вода в ньому не застоювалася. Влітку зволожують грунт 1-2 рази на день. У період спокою полив практично припиняють.

Низька якість субстрату

Якщо квітка не був вчасно пересаджений або при його посадці використовувався невідповідний субстрат, то рослина надалі недоотримує необхідних речовин і не цвіте. Не сприяє цвітінню і великий вміст азоту в ґрунті. При виникненні даної ситуації рослина необхідно пересадити. Гібіскусу необхідна вологоємна і повітропроникна грунт. Зазвичай набувають готову грунтосуміш в магазині, або складають самі з перегнійної, дернової, торф'яної землі і піску.

Горщик невідповідного розміру

Занадто великий горщик призводить до того, що коріння починають менше споживати вологи і кисню. В результаті грунт довше залишається вологою, а коріння перестають дихати. В ідеалі для того, щоб гібіскус зацвів, необхідно, щоб він ріс в тісному горщику. Тому якщо на гибискусе довго не з'являються бутони, при цьому дотримувалися всі умови під час періоду спокою, то його необхідно пересадити в горщик трохи менше.

пошкодження паразитами

На гибискусе іноді можуть з'являтися такі шкідники, як тля, павутинний кліщ, білокрилка і трипси. Коли вони з'являються на квітці, він не тільки перестає цвісти, а й починає активно «оголятися»: обпадають бутони і листя. Щоб врятувати квітку від шкідників, необхідно використовувати спеціальні препарати для боротьби з паразитами. Після того, як шкідники зникнуть, необхідно обрізати рослину, для того, щоб на ньому почали рости бічні пагони.

Важливо! Щоб не погіршити ситуацію і не нашкодити рослині ще сильніше, застосовувати препарати необхідно строго відповідно до інструкції.

Відступ від правил пересадки

Деякі квітникарі або дуже часто пересаджують рослину, піддаючи його стресу, або, навпаки, забувають про цю важливу процедуру, в результаті чого рослина довгий час знаходиться в старій грунті, не отримуючи достатньої кількості поживних речовин і кисню. Все це призводить до того, що гібіскус відкладає цвітіння на більш сприятливий час.

Для того, щоб цього уникнути, необхідно дотримуватися термінів пересадки. Молоді рослини необхідно пересаджувати щороку. Дорослі екземпляри - 1 раз в 2-3 року. Іноді замість пересадки можна просто міняти верхній шар грунту.

Порушення температури при цвітінні

Занадто холодна температура може привести до того, що, що утворилися в період спокою бутони так і не почнуть цвісти. Щоб гібіскус вчасно зацвів, необхідно в період пробудження (який починається в лютому) переставити квітка в більш тепле місце, забезпечивши його температурою від 23 до 30 градусів вище нуля.

Недостатня вологість повітря

Влітку гібіскус потребує не тільки в ретельному поливі, а й у вологому повітрі. Якщо ця умова порушена, то рослина не зацвіте. Для того щоб підвищити вологість і створити квітці комфортні умови для цвітіння, необхідно в літній період 1-2 рази на тиждень обприскувати рослину. Регулярне обприскування так само є хорошою профілактикою появи павутинного кліща.

Недотримання правил підгодівлі

Іноді з метою прискорити зростання і цвітіння, гібіскус просто «перегодовують» добривами. В результаті перенасичення грунту квітка не тільки перестає цвісти, а й починає втрачати листя. У разі, якщо квітка був перегодований азотом, то у нього починає рости густе листя, але при цьому перестають з'являтися бутони. Тому добрива рекомендується вносити тільки навесні і влітку, а взимку повністю припинити підгодівлю. Найкраще використовувати органічні або мінеральні добрива в невеликій концентрації. У вегетаційний період добриво вносять 1 раз в 10 днів.

Що робити, якщо рослина перестало розпускатися і опали бутони?

Бувають такі ситуації, коли гібіскус раптово перестав радувати своїми квітами, а бутони стали активно опадати. Причини виникнення даної проблеми:

  • Недостатньо рясний полив, внаслідок чого грунт сильно пересихає, і рослина, з метою самозбереження, перестає цвісти і скидає бутони.
  • Низька температура повітря, яка призводить до того, що рослина починає готуватися «зимувати».
  • Пошкодження шкідниками.

При виникненні даної проблеми в першу чергу необхідно проаналізувати умови, в яких росте квітка: чи достатньо він освітлений, чи не пересохла чи грунт, чи немає шкідників.

Далі необхідно усунути проблему, змінивши, наприклад, режим поливу, місце розташування горщика з квіткою, або обробити рослину від паразитів.

Як грамотно доглядати?

І все-таки, як змусити зацвісти кімнатний гібіскус в домашніх умовах, що потрібно зробити, щоб рослина завжди розпускалися вчасно і радувало своїми прекрасними бутонами. Необхідно правильно за ним доглядати:

  1. Дотримуватися світловий і температурний режим. Берегти квітка від протягів.
  2. У теплу пору року, за умови відсутності вітру, виносити квітку на вулицю або на балкон на свіже повітря.
  3. Дотримуватися режиму поливу і вологість повітря в приміщенні. Ні в якому разі не заливати квітка і не допускати пересихання грунту.
  4. Воду для поливу використовувати м'яку, кімнатної температури, бажано профільтровану.
  5. Вчасно підгодовувати.

Таким чином, для того, щоб на гибискусе утворювалися бутони і надалі він радував своїми прекрасними квітками, необхідно створити йому оптимальні умови і правильно доглядати.

Відео по темі

Пропонуємо переглянути відео про те, чому не цвіте гібіскус:

Схожі Статті