Чи всім можна їсти моркву на ніч і чи не шкідливо це?

Морква - це широко вживається в їжу овоч. Популярність він завоював завдяки найбільшому змісту каротину, в порівнянні з іншими продуктами харчування.

У складі моркви містяться такі вітаміни як С, В, D, E, а також мінерали та мікроелементи необхідні для людини. У нашій статті розповідається, можна чи ні їсти цей коренеплід незадовго до сну і в яких випадках з обережністю.

Чи можна їсти перед сном?

Дорослим і дітям

Вживання на ніч моркви відмінно позначається на організмі. Але не варто переборщувати з кількістю з'їденого, щоб уникнути проблем зі здоров'ям.

Перед сном краще з'їдати невелику порцію моркви, щоб не навантажувати шлунок в нічний час.

при схудненні

Чи можна їсти моркву, коли худнеш? Даний овоч дає більше ситості за рахунок грубих харчових волокон, які в свою чергу майже не перетравлюються шлунком. Ви будете відчувати ситість протягом довгого періоду часу і при цьому процес зниження ваги не зупиниться.

користь

Ферменти, що виробляються в печінці, перетворять бета-каротин в вітамін А, що відноситься до групи антиоксидантів, зменшують виработ вільних радикалів. Антиоксиданти допомагають у профілактиці таких захворювань, як:

 • злоякісних пухлин;
 • гіпертонії;
 • атеросклерозу;
 • катаракти;
 • артриту.

Вживання в їжу моркви покращує обмін речовин, сприяє розумовому і фізичному розвитку. Солодкий коренеплід зміцнює імунітет.

корисно:

 1. Для жінок. Вживання на ніч моркви здатне надавати омолоджуючий ефект шкіри, зміцнення нігтів і зубів.
 2. Для чоловіків. Вживання моркви перед сном позитивно позначається на підвищенні репродуктивної функції.
 3. Для дітей. Необхідно вживати сиру моркву для зміцнення зубів і щелеп в цілому.

Протипоказання

Не рекомендується вживати моркву в їжу у великих кількостях при:

 • гострих загостреннях проблем виразкової хвороби дванадцятипалої кишки;
 • проблемах шлунка;
 • проблемах тонкої кишки;
 • алергії на неї.

З обережністю

Морквяний сік і сама морква може впливати на відтінок шкіри, роблячи його жовтуватим, особливо на ступнях і долонях, через зайвої кількості каротину в організмі. Даний побічний ефект вживання морква в більшості випадках проявляється у дітей, т до їх печінка не здатна в повному обсязі вивести його з організму.

При зміні відтінку шкіри при вживанні моркви слід повністю виключити її з раціону. Через 2-3 дні відтінок шкіри прийде в норму.

Побічні ефекти

При вживанні великої кількості даного овоча спостерігається пожовтіння шкіри. При перших ознаках зміни відтінку шкіри припинити вживання моркви і вже через кілька днів колір шкіри нормалізується.

Що стосується з'їденої моркви перед сном, то тут вам лише загрожує тяжкість в шлунку, при якій буде проблематично заснути.

Читайте про особливості вживання моркви при цукровому діабеті і під час грудного вигодовування.

Спосіб вживання моркви

Вживати моркву можна як в сирому вигляді, так і у вареному, смаженому, тушкованому або запеченому в складі будь-якого блюда. Її використовують для приготування багатьох страв.

З обережністю

Не рекомендується перевантажувати на ніч роботу шлунка смаженим або жирним. Замість того щоб відпочивати, ваш шлунок буде працювати всю ніч, тим самим погіршуючи якість сну і відкладати зайвий жир в небажані місця. Тому рекомендується їсти моркву на ніч краще в сирому вигляді не менше ніж за 2-3 години до відходу до сну.

Використання даного овоча як добавки з основного раціону відмінно позначиться на організмі людини. Але будьте уважні з прийомом в їжу моркви при загостренні захворювань шлунково-кишкового тракту.

На ніч слід з'їдати близько 30гр овоча. Цієї кількості достатньо для того, щоб отримати всю користь від вживання солодкого коренеплоду без прояву побічних ефектів.

Схожі Статті