Чим гарний сорт редису Спека, як його вирощувати і використовувати?

Перед посадкою будь-яких рослин перед садівником завжди виникає питання, який вид вибрати і які його плюси і мінуси.

Багато хто хоче посадити на грядці редис, але губляться у великій кількості сортів. Тому в цій статті розписані характеристики сорту редису «Жара», щоб садівники дізналися більше про нього. Сорт досить невибагливий, дуже швидко дозріває, сходи з'являються за лічені дні, а його неймовірний смак важко сплутати з іншими сортами цього овоча.

Детальна характеристика та опис сорту

 • Зовнішній вигляд. Даний сорт редиски має круглу форму коренеплодів з діаметром приблизно 3-3, 5 см.

  Маса кожного плода становить 25-30 г. Поверхня редису червоного, малинового кольору, а всередині м'якоть біла і щільна. Смак злегка гоструватий.

  У паростків великі, пишні листя салатового і ніжно-зеленого кольору.

  Даний сорт примітний тим, що в ньому міститься велика кількість вітаміну С.
 • Час посіву «Жара» - це ранньостиглий і урожайний сорт, тому найкращим часом для посіву є кінець весни-початок літа, але редис можна садити і під зиму. За це якість він популярний у садівників.
 • Яка врожайність з 1 га. При гарному догляді і обробці з 1 га можна отримати урожай вагою в 25 тонн.
 • Де рекомендується вирощувати. Кращими місцями для вирощування даного редису є теплиця або відкритий грунт. Тут за ним легко доглядати, не виникає особливих проблем. На відміну від цього, вирощування в домашніх умов вимагає від садівника великої турботи про рослини, оскільки дуже важко забезпечити потрібну температуру і умови. Коренеплоди можуть деформуватися, ставати в'ялими, що, зрозуміло, позначиться на кінцевому враження.
 • Стійкість до захворювань. «Спека» - це сорт смачного, стійкого до цветушности і різних хвороб, редису з високою врожайністю. Тому він дуже любимо і новачками, і досвідченими садівниками.
 • Термін дозрівання. Одне з головних переваг «Жари» полягає в його швидкому терміні дозрівання. Він становить всього лише 18 діб! Його можна сіяти майже кожні 20 днів і отримувати смачні плоди. Слід лише кожен раз міняти грядки і стежити за тим, щоб до цього в землі не росли споріднені види.

  Ріпа, дайкон, турнепс або капуста є поганими сусідами для редиски. Грунт, в якій росли дані овочі, може заразити нового «мешканця» загальними хворобами та шкідниками.

 • Які види грунтів надає перевагу. Кращими попередниками для посадки редису вважаються помідори, огірки, квасолю і картоплю. Землю краще використовувати нейтральну або слабокислу, вона повинна бути легкою і пухкої. У неї можна внести перегній, золу або полити аміачною селітрою, коров'яком для кращого зростання.

Історія селекціонування

Даний сорт був вирощений садівниками Вітенскій дослідної станції садівництва і овочівництва імені І.В. Мічуріна Литовського науково-дослідного інституту землеробства з зразка з Естонії. Був введений в Російський державний реєстр в 1956 році, а в 1965 - районирован.

Відмінність від інших видів редиски

У порівнянні з іншими видами редису, «Спека» досить маленький за розмірами сорт, але його безсумнівним плюсом можна назвати дуже швидке дозрівання. Всі види редису розрізняються за формою і розмірами, включаючи і «Жару».

Він має яскраву малиново-червоне забарвлення і круглясту форму, а інші сорти відрізняються і кольором (від жовтого до чорного), і формою (від маленьких круглих коренеплодів до довгих і великих екземплярів).

фото

Тут можна побачити фото цього виду коренеплоду.

Гідності й недоліки

переваги:

 • Редис дуже швидко встигає і дає можливість збирати врожай кілька разів, нехай і з різних грядок.
 • Володіє своєрідним смаком.
 • «Жару» потрібно лише розпушувати і вчасно поливати, в іншому серйозної турботи йому не потрібно.
 • Цей сорт стійкий до багатьох хворобам, стрелкованию, різких перепадів температур і утворення пустот в коренеплодах.
 • Відомий своїм високим вмістом вітаміну С, що робить коренеплоди не тільки смачними, але ще й корисними.
 • Редис має красиву форму і яскравий колір.

недоліки:

 • Даний сорт досить погано переносить запізнілі морози.
 • З причини раннього достигання вже зібраний редис можна тримати довше 2, 5-3 тижнів, що ускладнює його зберігання.

застосування

Крім очевидного вживання в їжу, через великого врожаю, необтяжливо догляду і смаку багато садівників вирощують «Жару» і збувають в магазини або продають особисто.

Посадка і догляд

Сіяти редис «Жара» можна з квітня по серпень, що дозволяє вирощувати більше обсяги продукту.

 1. Потрібно вибрати освітлене місце на некислому грунті для сприятливого росту.
 2. Садять по одному насіння на кожні 2-3 см грунту на глибину 1, 5-2 см. При оптимальній температурі в +16 ° С перші сходи з'являться через тиждень.
 3. Після цього слід поливати редис, щоб земля була зволоженою, але не заболочений.
 4. Періодично рихлити міжряддя, не дозволяючи з'являтися скоринці вгорі грунту.

При вирощуванні коренеплоди можуть стирчати з землі, що є нормою.

Пропонуємо переглянути відео про те, як садити редис Спека:

Збір і зберігання врожаю

Перші овочі можна збирати вже на 17-20 день після появи паростків. Урожай потрібно розсортувати і просушити, а після - продати або вжити в їжу. При кімнатній температурі редис зберігається не більше 3 днів, в холодильнику або льосі - пару-трійку тижнів.

Даний сорт не призначений для заморожування.

Хвороби і шкідники

 • Головний шкідник - жучок під назвою хрестоцвіті (земляна) блішки. Його ласощами є велика частина хрестоцвітних рослин.

  Наявність жука можна впізнати по маленьким і великим діркам в листках рослини, а якщо блошка накинулася на молоді пагони, урожай може загинути повністю.
 • Шкоди завдають і гусениці метеликів-білявок. Від них можна позбутися за допомогою народних засобів, що не завдають шкоди людині при подальшому поїданні редису.
 • Хвороба під короткою назвою кила проявляється у вигляді утворення горбків і наростів на корі коренеплоду, жовтіючих і в'янучої листя. Дане захворювання викликається грибком, а лікується за допомогою поливу кісткової вапняним молочком.
 • Одна з хвороб носить неприємне назву «Чорна ніжка». Вона характеризується появою плям на стеблі і пожовтінням, закручуванням листя в трубочку.

Зрозуміло, це не весь перелік проблем, з якими може зіткнутися садівник, який вирішив виростити «Жару». Є й такі хвороби, як, наприклад, сіра гниль, фузаріоз, борошниста роса і т.д.

Профілактика різних проблем

Для того, щоб рослина не заражати хворобами або не терпів шкоди від шкідників, варто дотримуватися правил сівозміни. Однак іноді і це не дає належного результату.

Якщо ж кущики редису вже вражені, варто обробити їх інсектицидами, або, за бажанням садівника, народними засобами.

Сівозміною називають послідовну зміну культур на певній території. Тобто не можна вирощувати редис щороку на одному і тому ж місці. Від цього знижується родючість ґрунту, а, згодом, урожай.

Читайте також про такі сортах редису, як Дієго, Зоря, Французький сніданок, Дуро Краснодарське, 18 днів, Рондар, Сора, Черріет, Чемпіон і Сакса РС.

Схожі види редиски

Дабел, Жара і Престо надзвичайно схожі з-за приблизно однакових термінів дозрівання, невеликого розміру і смаку з острінкой. Можна їх переплутати і з видом «Ілка», але даний сорт відноситься не до ранньостиглий, а до середньостиглих видам.

Одним з кращих сортів редису для вирощування є саме «Жара». Спектр його застосування дуже великий, від продажу до поїдання і виготовлення смачних страв. Будь-якому садівникові потрібно спробувати виростити даний вид, а після - поласувати смачними і хрусткими коренеплодами.

Схожі Статті