Чим відрізняється герань від пеларгонії? Фото, характеристика

Герань і пеларгонія - це не одне і те ж рослина, як вважають багато любителів квітів, а два різних роду з сімейства геранієвих.

Незважаючи на зовнішні подібності цих рослин між ними присутня значна різниця, яка впливає на вимоги догляду.

У цій статті розказано, чому рослини плутають, яка між ними різниця і що спільного. Крім цього розглянуті основні відмінності в догляді і вирощуванні.

Ботанічний визначення

герань

Герань - це рід одно- або багаторічних рослин, які вирощуються для декоративних цілей. Назва перекладається з грецької як журавель. Рослина добре росте в помірному кліматі і зимує у відкритому грунті. Герань досягає у висоту 60 см.

Висаджують ці квіти невеликими групами, з огляду на те, що вони розростаються за короткий час.

У рослини міцна розгалужена коренева система. Завдяки цьому герань не потребує постійних підгодівлі. Листя даного роду мають довгий держак і пальчатораздельнимі форму.

Квіти мають правильну форму. Вони двостатеві і мають 5 або 8 симетричних пелюсток округлої форми, а також 10 тичинок. Суцвіття може бути як одиночним, так і частиною парасольки. Забарвлення рослини може бути:

 • малиновою;
 • лілового;
 • блакитний;
 • білої.
Герань вважається найпопулярнішим рослиною. Існує велика кількість різноманітних сортів і видів. Про особливості вирощування цієї квітки - читайте на нашому сайті.

пеларгонія

Пеларгонія - це кімнатна рослина. Влітку горщики з квіткою можна виставляти на балкон і на відкриті веранди. Рослина є світлолюбна, але прямих сонячних променів не виносить. Також даний квітка чутливий до поливу, тому важливо акуратно підходити до цього процесу.

Пеларгонія мають великі зонтичні суцвіття з квітками неправильної форми: два верхніх пелюстки в неї крупніше нижніх. Пелюстки можуть бути:

 • білими;
 • рожевими;
 • темно-червоними.
Зустрічаються двоколірні сорти, які мають плями або контрастні штрихи, але не зустрічаються сорти цієї рослини з блакитними або фіолетовими пелюстками.

Кожна квітка має 7 родючих тичинок, що залишилися зазвичай недорозвинені.

Рослина має великий корінь мочковатой типу, тому в теплу пору його потрібно активно поливати і підгодовувати.

Чому плутають ці два види рослин між собою?

Плутанина виникла через помилки допущеної при класифікації, коли пеларгонію і герань об'єднали в одну групу. Пеларгонію після цього почали називати геранню, але потрібно використовувати іншу назву. Це і закріпилося в народі, квітникарі навіть сьогодні допускають цю помилку.

Плутанину викликають також деякі подібності між рослинами. До них відносять:

 • Схожі відтінки пелюсток. Вони у обох видів можуть бути білого, червоного і бузкового кольору.
 • Будова маточки. Дані різновиди мають однакову будову маточки.
 • Пагони. У герані і пеларгонії пагони прямостоячі.
 • Листя. Вони розташовуються по черзі в обох випадках, а також мають тонкі волоски.
 • Аромат. Квіти мають майже однаковим ароматом.

Більше схожих рис у цих пологів немає. Але навіть ці здатні ввести в оману будь-якого квітникаря.

Основні відмінності

 1. Першим відмінністю є розкішне цвітіння пеларгонії. Герань ж більше нагадує польові квіти. Пеларгонія зростає тільки в домашніх умовах, а герань може рости і на вуличній клумбі. Пов'язано це з поганою стійкістю розкішного представника сімейства до холодів. Ця рослина можна вирощувати у відкритому грунті тільки в теплу пору року.
 2. Будова квіток у обох видів по-різному. Герань має симетричні пелюстки, а у пеларгонії таке притаманне тільки одній осі. В її бутоні є три невеликих нижніх і два великих пелюстки нагорі. Квітки при цьому збираються в красиві і пишні суцвіття.

Таким чином, на питання одне і те ж чи це рослина, відповідь однозначна - ні. Відрізняються ці рослини один від одного перш за все по:

 • формі бутонів;
 • стійкості до холодів;
 • догляду;
 • зовнішнім виглядом.
Ці види не здатні схрещуватися між собою, що ще раз вказує на різну приналежність цих рослин.

фото

На фото нижче ви можете побачити, що таке герань:

А це фото пеларгонії:

Чим відрізняється догляд в домашніх умовах за тим і іншим рослиною?

Для вирощування рослин з цього сімейства не потрібно купувати будь-які дорогі пристосування. Цим рослинам потрібна родючий грунт з нейтральним або кислим грунтом. Геранієві потребують висвітлення, але без потрапляння прямих сонячних променів.

 • Герань - це вуличне рослина, тому легше переносить температурні перепади, а пеларгонія - кімнатна, тому вимагає більш ретельного догляду. Герань може розмножуватися за допомогою насіння або вегетативно. Сухий корінь, придбаний в магазині, необхідно трохи зволожити і витримати кілька днів при плюсовій температурі. Після цього можна висаджувати у відкритий грунт. Роблять це навесні.

  Уже росте на ділянці кущ ділять також навесні. Кущі рослини не потрібно прикривати від заморозків і не зрізати з них листя. Навесні потрібно навколо них добре прополоти землю, щоб захистити рослину від впливу шкідників. Більше про основні хворобах герані і її шкідників, а також профілактиці захворювань читайте тут.

 • Пеларгонія - це теплолюбива рослина. Для неї необхідна температура повітря не менше 12. На підвіконнях їй потрібен простір, щоб інші квіти не перешкоджали її розвитку.

  Поливають рослину тільки після підсихання верхнього шару грунт, при надлишковому поливі начитають підгнивати коріння і слабшають паростки.

  Грунт повинна бути з піском і торфом. Для виведення зайвої вологи і розпушування грунту використовують дренаж. У квітів потрібно постійно підрізати листя і видаляти засохлі пелюстки.

Герань і пеларгонія - це різні сорти рослин, які користуються у квітникарів достатньою популярністю. Але для того, щоб виростити садовий або кімнатний екземпляр, потрібно враховувати особливості.

Відео по темі

У відео розповідається про відмінності герані і пеларгонії:

Схожі Статті