Чисте золото в помідорною теплиці - опис гібридного сорту томату «Золота теща»

Жовті та оранжеві помідори вважаються городньої екзотикою, на прилавках магазинів зустрічаються рідше і коштують дорожче червоних. Однак, їх вирощування нітрохи не відрізняється від більш традиційних побратимів.

Сучасні ранні гібриди дозволяють в короткі терміни отримати урожай золотистих плодів навіть в сибірських регіонах. Один з таких сортів - «Золота теща».

Читайте в нашій статті повний опис сорту, знайомтеся з його характеристиками і особливостями вирощування, дізнавайтеся про стійкість до захворювань.

Томати «Золота теща»: опис сорту

Назва сортуЗолота теща
Загальний описРанньостиглий високоврожайний гібрид першого покоління
ОригінаторРосія
термін дозрівання85-90 днів
формаПлоско з невеликою ребристістю
коліржовтий
Середня маса томатів120-150 грам
застосуванняуніверсальне
урожайність сорту2, 5-4 кг з кв.метрів
особливості вирощуванняАгротехніка стандартна
Стійкість до хворобСтійкий до більшості захворювань

Гібридний сорт томатів «Золота теща» був виведений російським селекціонером Любов'ю Мязіна і включено до державного реєстру сортів у 2008 році. Це гібрид першого покоління F1, тобто отриманий від схрещування двох інших сортів і володіє максимальним набором тих якостей, які хотів вкласти в нього селекціонер.

«Золота теща» - ранній сорт, від сходів до перших зав'язей проходить 85-90 днів. Кущ детермінантний, з невеликою кількістю листя. У висоту близько 80 см. Про індетермінантні сорти читайте тут.

Гібрид показує високу стійкість до деяких поширених хвороб томатів: вірусу тютюнової мозаїки (ВТМ), сухої плямистості (альтернаріозу) і бактеріозу (бактеріального раку). Ранні терміни дозрівання плодів роблять гібрид «Золота теща» придатним для вирощування в більшості регіонів нашої країни.

Сорт придатний як для відкритого грунту, так і для теплиць. Виробник рекомендує в першу чергу плівкові парники, але і в скляних теплицях «Золота теща» показує відмінну врожайність.

Читайте також на нашому сайті: Як вирощувати смачні помідори круглий рік в теплиці? Як отримати хороший урожай у відкритому грунті?

Які сорти томатів мають високий імунітет і хорошу врожайність? Як правильно вирощувати ранні сорти томатів?

Характеристики

Плоди цього гібриду зав'язуються світло-зеленими, при дозріванні стають красивого жовто-оранжевого кольору. За розміром - середні, вагою до 200 грам, зазвичай 120-150г. Виглядають томати дуже естетично, на кущі зібрані в щільні кисті, дозрівають дружно. На округлому згладженому плоді проглядаються ребра, що розділяють 4 камери з насінням. Плід щільний. Добре зберігається і не схильний розтріскуватися при зміні температури і вологості.

Порівняти вага плодів сорту Золота теща з іншими вам допоможе таблиця нижче:

Назва сортувага плодів
Золота теща120-150 грам
чудо стрічки60-65 грам
Санька80-150 грам
Ляна Рожева80-100 грам
Щелковский Ранній40-60 грам
Лабрадор80-150 грам
Северенок Ф1100-150 грам
Снігур130-150 грам
кімнатний сюрприз25 грам
дебют Ф1180-250 грам
Оленка200-250 грам

У відкритому грунті з одного куща можна зібрати до 2, 5 кг плодів, в теплиці врожайність вище - досягає 4 кг. Селекціонер гібрида говорить про «Золотий тещі» як про універсальний сорт, відповідному як для вживання в свіжому вигляді, так і для консервації, переробки на сік або томатну пасту. І якщо пасту з жовтих плодів готові виготовляти тільки переконані естети, то в салаті ці золотисті, з легкою кислинкою томати дуже хороші. Щільна шкірка не дає плодів потріскатися і при консервації.

Показники врожайності інших сортів ви знайдете нижче:

Назва сортуврожайність
Золота теща2, 5-4 кг з куща
малиновий дзвін18 кг з кв.метрів
Червона стріла27 кг з кв.метрів
Валентина10-12 кг з кв.метрів
Самара11-13 кг з кв.метрів
Таня4, 5-5 кг з куща
Фаворит ф119-20 кг з кв.метрів
Демидов1, 5-5 кг з кв.метрів
король краси5, 5-7 кг з куща
банан Помаранчевий8-9 кг з кв.метрів
загадка20-22 кг з куща

фото

Нижче представлені кілька фотографій гібридного сорту помідор «Золота теща»:

особливості вирощування

«Золота теща» - гібрид, що відрізняється гарною врожайністю і відмінним здоров'ям. Особливих умов вирощування йому не потрібно, але, як і всі томати, він вважає за краще нейтральну або слабокислу грунт з pH 6-7, багату органікою, захищене від вітру і прямого сонячного світла місце з відносно сухим повітрям.

Порада: Обробка насіння перед посадкою не потрібно. Розсаду висаджують у грунт приблизно через 55 днів після появи сходів. Рекомендується схема посадки 40х70.

При вирощуванні в теплиці потрібно пасинкування і підв'язування. Проводити його потрібно кожні 5-7 днів. Краще видаляти пасинки вранці, в суху погоду. Якщо томати вирощуються на шпалері, то пасинок з-під четвертого або п'ятого суцвіття можна залишити і далі вести кущ в два стебла. Рослини у відкритому грунті годі й пасинкувати, але чекати стиглих плодів при цьому доведеться трохи довше.

Підгодовувати томати можна органікою або готовими комплексними добрив, дотримуючись баланс азоту, калію і фосфору. Стимулювати цвітіння можна обприскуванням розчином борної кислоти. Популярні у городників і сучасні стимулятори росту, наприклад, HB 101.

Читайте також на нашому сайті: Які види грунту для томатів існують? Як правильно самостійно скласти суміш ґрунту? Яка земля годиться для розсади, а яка для дорослих рослин.

А також, як правильно застосовувати інсектициди і фунгіциди?

Читайте докладніше все про добрива для томатів:

  • Органічні, мінеральні, фосфорні, готові, комплексні, ТОП кращих.
  • Дріжджі, йод, зола, перекис водню, нашатирний спирт, борна кислота.
  • Для розсади, при пікіровки, позакореневе.

Не варто забувати про правильний режим поливу і мульчування.

Хвороби і шкідники

Серед хвороб томатів перш за все варто відзначити фітофтороз, до якої даний гібрид не стійкий. Це грибкове захворювання здатне знищити весь урожай томатів і інших пасльонових на ділянці. Для профілактики фітофтори слід перш за все уникати скупченості посадок, затоки грунту і перекормкі добривами. Читайте докладніше про захист від фітофтори і сорти, стійкі до неї.

Ефективно також обприскування мідним купоросом, Ридомиль і іншими фунгіцидами. Уражені рослини необхідно тут же видаляти з теплиць або грядок і спалювати. Читайте також про такі поширені хвороби томатів в теплицях, як альтернаріоз, фузаріоз, вертіціллез і заходи боротьби з ними.

Листя рослин можуть піддаватися нападу шкідників: колорадського жука і його личинок, павутинного кліща, слимаків, гусениць метеликів, попелиці та білокрилки. У боротьбі з ними допоможуть інсектициди: Децис, Арріво, Конфідор Максі.

«Золота теща» в цілому невибагливий, врожайний гібрид. Серед його незаперечних переваг раннє дозрівання, приємний смак плодів і їх зовнішній вигляд. Відмітною ознакою сорту є високий вміст в плодах бета-каротину (провітаміну А), чим і обумовлений помаранчевий колір. Основним недоліком «тещі» є, звичайно, схильність фітофторозу.

Багато городників відносять до негативних сторін і приналежність до гібридів F1 - для гарантованого результату доводиться щороку купувати насіння. Незважаючи на це «Золота теща F1» користується незмінною популярністю, радуючи своєю врожайністю, відмінним здоров'ям рослин і смаком плодів.

Відео

Також пропонуємо вашій увазі інші сорти томатів, що володіють різними термінами дозрівання:

середньораннісуперранніпізньостиглі
ТимофійАльфапрем'єр
ІвановичПінк імпрешнгрейпфрут
кулькаЗолотий потікДе Барао гігант
російська душачудо ледаряЮсуповський
гігант червонийзасолювальними дивоАлтайський
новинка Придністров'яСанькаракета
султанЛабрадорамериканський ребристий

Схожі Статті