Чому морква цвіте? Фото і рекомендації городникам, що робити, щоб зберегти урожай

Морква приємний на смак і корисний коренеплід, який росте практично на кожному городній ділянці. Його дуже часто використовують для приготування різноманітних страв, а тому вирощують її практично скрізь.

Але існує поширена проблема серед городників - це цвітіння овоча в перший рік росту. Це пов'язано з агротехнічними порушеннями і впливом різних факторів.

Розростання стрілок призводить до незворотних процесів, що знижують кількість і якість врожаю. Розповімо чому з'являються квітки у моркви і покажемо на фото як вони виглядають.

Ботанічний опис

 • Формула суцвіття: Ч5- ОЛ5Т5П2.
 • Квітки білі, дрібні до 2-3 мм, складаються з п'яти здвоєних пелюсток, що нагадують за формою звужене серце, розташовані на маленькому квітколоже.
 • Товкач і тичинки світло-зелені, тичинки короткі, потовщені.
 • Чашолистки маленькі, не видаються за межі пелюсток.
 • Квітки сформовані в суцвіття по 12-15 штук.

Зовнішній вигляд суцвіть, фото

Зовні квітка коренеплоду виглядає у вигляді парасольки з 15 -20 променями. Промені парасольки шероховато-опушені, розкриті при цвітінні, при плодах стислі разом. Квітка білий, досить великого розміру (12-15 см), складається з 50 суцвіть.

Якщо придивитися до нього ближче, можна побачити безліч дрібних білих квіток з малопомітними зубчиками, чашечки з білими, жовтими або рожевими пелюстками.

У центрі парасольки помітний темно-червона квітка. Першим цвіте центральне суцвіття, потім поступово розпускаються інші.

Чому це є проблемою для городника?

Морква - дворічний овоч. У перший рік приносить плід, який можна з'їсти. У другій від коренів відростають стебла з суцвіттями. Але буває, що при посіві в зиму в перший рік замість коренеплоду виростає цветонос. У цьому випадку рослина стає непридатним.

Квітуча морква сильно засмучує овочівників, які розраховують отримати щедрий урожай. А при стрілкування відбувається рясний ріст семянок, що приводить коренеплід до виснаження. Він не формується і не розвивається, стає грубим, сухим і непридатним для їжі. Всі сили, поживні речовини витрачаються на вигонку стрілки, а не на розвиток коренеплоду.

Коли відбувається?

Причини, що викликають цвітіння, зв'язують як з перепадами клімату, так і з порушеннями агрономічних технологій:

 1. Короткий світловий день - менше 10 годин на добу. У темний час доби в рослинах проходять складні біохімічні реакції, які призводять до формування квітконосів.
 2. Холодна весна сприяє тому, що в перший рік замість великих плодів з'являються на грядці квіткові стрілки.
 3. Непрогрітий грунт.
 4. Насіння поганої якості, які виникли в результаті перезапилення посівної моркви з дикою.
 5. Яровизация - тривала дія на посадковий матеріал низьких плюсових температур (від 0 до 4 градусів). Внаслідок цього відбуваються порушення в обміні речовин в насінні, що викликають перехід овоча з вегетативного росту на генеративний. Культура з овочевої перетворюється в декоративну. При таких погодних умовах холодний період замінює моркви перший рік вегетації, а теплий помилково сприймається як другий рік, тому рослини і починають цвісти.
 6. Загущенность посадки насіння і неякісне проріджування.
 7. Недолік або надлишок вологи в грунті при високій температурі.
 8. Заморозки в момент посіву насіння.
 9. Зайве удобрена грунт.

Прийнявши до уваги всі причини, за якими овочева культура стрілкою, потрібно своєчасно усувати несприятливі фактори.

Як зрозуміти, що коренеплід йде в стрілку?

Період цвітіння овоча триває приблизно з середини червня до середини липня. У рослини, що готується до цвітіння, коренеплід випускає додаткові корінці. У центрі куща виростає тонкий, але жорсткий центральний стебло (стрілка).

Через деякий час на верхівці з'являється зелений складений парасольку. До моменту цвітіння парасольку розкривається і з'являються крихітні пуп'янки, які потім і стають білими цветоносами.

Що робити, щоб морквина не зникла в колір - покрокова інструкція

Для того щоб уникнути появу квітконосів на присадибній ділянці необхідно виконувати деякі рекомендації:

 1. Купуючи насіння підбирати сорти моркви стійкі до стрілкування. До них відносяться такі врожайні види як "Вітамінна», »Консервна», «Нантская 4», «Незрівнянна», »Холодостойкая19".
 2. Вибирати грядку для посіву з урахуванням рекомендацій щодо сівозміни: кращі попередники для моркви - капуста, томати, огірки, картопля.
 3. Проводити подзимний сівши в промерзлий грунт, а весняний в прогрітий до +5 градусів. Якщо температура повітря знизилася грядку потрібно вкрити плівкою.
 4. Сіяти коренеплід разом з растеніямі- «маяками», щоб легше було доглядати за міжряддями (як доглядати за морквиною на грядці?).
 5. Прорідити сходи, тоді не буде загущенности посівів.
 6. Регулярно і рясно поливати, а не кожен день і маленькими порціями.

Плануючи посадку потрібно врахувати, що «добрими сусідами» для корисного коренеплоду будуть такі культури, як:

 • салат;
 • редис;
 • часник;
 • бобові культури.

Сусідства з петрушкою, хроном, буряком, з селерою краще уникати.

Грунт під морква не повинна бути кам'янистій і щільною. Перед посівом слід перекопати її і ретельно розпушити. Хороший урожай культура дає на піщаних грунтах з нейтральною кислотністю, насичених органічними і мінеральними добривами, які вносяться за 2-3 роки до посіву.

Зайве добриво і часті підгодівлі приводять до розростання коренів і стрілкування.

Для посіву використовуються великі неушкоджені насіння, термін придатності у яких не більше 2 років.

 1. Спочатку вони перевіряються на схожість.
 2. Потім обробляються слабким розчином марганцю або замочують у воді.
 3. Також просочуються поживною сумішшю (розчин коров'яку, торф, перегній).
 4. Для посіву на грядці попередньо готуються борозенки на ширині 30 см одна від одної. Насіння закладаються на глибину не більше 2 см в добре зволожений грунт.
 5. Рекомендується зберігати високий рівень вологості грунту, щоб створити оптимальні умови для проростання насіння. Для цього грядку після першого поливу зазвичай накривають поліетиленовою плівкою.
 6. Як тільки з'явилися перші 3-4 листочка, проводиться перша підгодівля розчином аміачної селітри. Виконуючи другу і третю підгодівлю, вносяться розчини суперфосфату.
 7. Обов'язковою умовою для гарного росту моркви, а в майбутньому отримання високого врожаю необхідно проріджувати посіви і регулярно проводити розпушування міжрядь, бажано після кожного дощу.
 8. Під час сильних злив рекомендується покривати грядки щоб уникнути їх затоки.
 9. Проріджування виконується 3-4 рази за повний період вегетації.

Так як морква овоч з дворічним циклом зростання, появу квітконосів на другий рік після посіву вважається нормальним явищем. Саме насіння, дозрілі на другому році, вважаються якісними, можуть принести великі плоди і хороший збір врожаю. Це необхідно враховувати, займаючись вирощуванням моркви на насіння.

При вирощуванні моркви можуть виникнути труднощі: коренеплід погано рости і не розвиватися, морква може вийти дрібної, бадилля падати і овоч вирости потворним. Якщо важливі нюанси при культивуванні не будуть враховані, то поява хвороб і шкідників - справа часу. Також дуже важливо правильно підібрати сорт в залежності від кліматичної зони. Про вирощування овочу в Сибіру, ​​на Уралі і в Підмосков'ї і середній смузі Росії читайте на нашому сайті.

Щоб смачний і хрусткий овоч був в щоденному раціоні всієї родини, потрібно при підготовці до посіву врахувати всі перераховані причини, чому морква йде в колір. Дотримуватися всіх рекомендацій і порад, щоб запобігти появі на грядці білих парасольок. І тоді багатий і якісний урожай порадує свого господаря.

Схожі Статті