Чому у бегонії скручуються листя і що при цьому потрібно робити?

Бегонія, незалежно від її сорту, схильна до однієї проблеме- скручуються листя. Але при правильному догляді цього можна уникнути і врятувати ваш квітка від неминучої загибелі. А профілактика допоможе власникам здорових бегоній уникнути закручування листя в майбутньому.

У даній статті ми розповідаємо про причини появи скручуються листя у бегонії, що потрібно робити, щоб усунути таку проблему, про те, як визначити наявність проблеми і які профілактичні заходи необхідно вжити, щоб в майбутньому квітуча бегонія радувала Вас як можна довше.

особливості росту

Запорука міцної квітучої бегоніі- це системний і грамотний догляд за нею (про догляд за кімнатної бегонією читайте тут). Освітлення сонячним світлом горщика з бегонією має бути яскравим, але розсіяним. Влітку квітка необхідно розміщувати на підвіконні на східній і західній стороні, а в зимовий період на південній. Полив екзота повинен проводиться регулярно, при цьому грунт повинен просихати від попереднього поливу.

Важливо! Безпосередньо пелюстки бегонії обприскувати не можна, інакше на них починає накопичуватися волога.

Детальніше про те, як потрібно доглядати за бегонією, можна прочитати тут.

Як розпізнати проблему?

Якщо у кімнатної бегонії стала по краях скручуватися листя, сохнути по краю, опадати, а суцвіття чернеют- значить рослина страждає через неправильного догляду, хвороби або з'явилися шкідників (про те, чому опадає листя і бутони бегонії, читайте в цій статті, а тут ми розповідали, як допомогти рослині впоратися з проблемою).

Чому відбувається скручування листової пластинки і що робити?

Неправильне харчування

Бегонію слід підгодовувати калійної селітрою або готовими комплексними добривами два рази в рік. Необхідно простежити, щоб вміст азоту в підживлення було мінімальним, оскільки зростання квіткою призупиниться, а зростання стебел, навпаки, посилиться.

Вологість і температурний режим

Недолік вологості і сухе повітря згубний для бегоній. Саме тому не варто розміщувати горщик з рослиною на підвіконнях над радіаторами парового опалення. Бегонію слід рясно поливати раз в день або через день, взимку періодичність поливу слід скоротити до двох разів на тиждень.

Варто уникати впливу прямих сонячних променів на листя бегонії, оскільки вони можуть викликати опіки. Взимку температура повітря повинна складати + 12-14 ° С, а навесні і влітку + 18-20 ° С.

горщик

В ідеалі горщик для екзота повинен бути керамічним. Для молодої бегонії не можна використовувати занадто великий горщик, інакше це призведе до загнивання її коренів. Чи не підійде і маленький горщик, оскільки коли рослина виросте, його коріння займуть весь вільний місце в горщику і при пересадці коріння доведеться відривати від поверхні горщика. Різниця в розмірах горщика при пересадці бегонії повинна складати 2 сантиметри.

Відповідний розмір горщика для дорослого рослини-8-10 сантиметрів.

Хвороби і шкідники

Бегонія, при надмірній вологості повітря, може бути схильна до грибкових захворювань, наприклад, таким як сіра гниль або борошниста роса.

 • Сіру гниль легко дізнатися у вигляді мокрих плям, покритим сірим нальотам на бутонах і листі бегонії. В цьому випадку бегонію потрібно обприскати 1% розчином «бордоської рідини» або таким розчином: розчинити 2 гр мідного купоросу і 20 гр господарського мила на літр води.
 • Борошниста роса проявляється у вигляді білого нальоту на стеблах і листках бегонії. Для боротьби з нею необхідно:

  1. Просушити ґрунт в горщику і провітрити кімнату.
  2. Прибрати все уражені борошнистою росою ділянки бегонії.
  3. Обприскати її 0, 01% розчином фундазолом.

  Також можна обробити бегонію і мильно-мідним розчином, тільки мило потрібно замінити на дегтярное.

 • Іноді при надмірному обприскуванні листя бегонії утворюються бурі плями. У даній ситуації варто звернути увагу на регуляцію вологості і режим поливу бегонії.

Але найбільш небезпечна для екзота так звана бактеріальна плямистість, оскільки в цьому випадку рослина вже неможливо вилікувати. Рослина потрібно знищити, а грунт і горшок- продезінфікувати.

Ознака бактеріальної пятністості- дрібні водянисті плями на зворотному боці листя екзота. Зустрічається у бегоній і кільцева плямистість, що виявляється в жовто-зелених колах, які з часом перетворюються в бронзові плями з облямівкою жовтого кольору. Як і у випадку з бактеріальної плямистості, рослина вже не врятувати.

Становлять небезпеку для бегоній і шкідники: листова нематода, кліщі, попелиці та інші.

 • Листова нематода - це невеликі черв'яки завдовжки до 1 мм. При ураженні ними на листках бегонії з'являються світло-зелені плями.
 • Павутинний кліщ. Найчастіше проявляється появою на зворотному боці аркуша бегонії жовтих плям, сріблястого нальоту з бронзовими смужками і павутиною.
 • Попелиця. Її поява легко визначити по жовтіючого листю бегонії і по скупченню невеликих жовтуватих або зеленуватих комах.

Ознайомитися докладніше з хворобами і шкідниками бегонії можна тут.

Грунт

Грунт для бегонії можна підготувати в такий спосіб: трохи більше, ніж половину горщика наповнити листової землею, додати частину чорнозему і частина торфу, додати трохи піску.

Увага! Недостатня рихлість грунту і її неправильний склад може викликати закручування листя у бегонії.

профілактичні заходи

 • Для профілактики появи шкідників, необхідно проводити обробку екзота інсектицидами.
 • Щоб запобігти появі хвороб, рослина обробляють фунгіцидами та вже згаданими нами мильно-мідним розчином або «бордоською рідиною».
 • Для профілактики появи бактеріальної плямистості рослину обприскують 0, 5% розчином хлорокиси міді кожні 2 тижні.
 • Також важливо регулярно оглядати рослину на предмет шкідників для їх своєчасного знищення.

Якщо вчасно помітити, що у бегонії починають жовтіти і закручуватися листя, можна запобігти загибелі рослини. Потрібно лише встановити причину хвороби квітки і вжити необхідних заходів. Сподіваємося, з нашими порадами Ваша бегонія буде радувати різноманіттям свого цвітіння.

Пропонуємо прочитати наступні корисні статті про бегонії:

 • Якими властивостями володіє бегонія?
 • Чи можна тримати бегонію будинку?

Схожі Статті