Чому у герані скручуються листя і як вирішити проблему?

Герань є популярним і красивим рослиною. Не дивно, що ця рослина родом з Африки дуже посухостійка і легко піддається догляду.

Однак, листя в'яне, змінює колір через шкідників, хвороби, дефіциту поживних речовин. У деяких випадках, стан квітки може вказувати на його захворювання, яке пов'язане з порушенням правил догляду.

Зі статті ви дізнаєтеся, як за зовнішнім виглядом листочків домашнього рослини визначити, чого йому не вистачає. Це допоможе надалі уникнути проблем, пов'язаних зі здоров'ям кімнатній герані.

Чому у кімнатної квітки згортаються листочки: основні причини

Існує кілька основних причин, чому листочки рослини закручуються всередину:

  1. Попелиця. Одна з найпоширеніших причин, по якій листя герані скручуються, - це зараження попелиць. Попелиця зневоднює рослина і змушує будь новий і існуючий паросток скручуватися. Шкідники також передають віруси від рослини до рослини, що може привести до затримки росту. У міру того як тля харчується, вона виділяє липку речовину, відоме як «медова роса», в якій може міститися чорна сажистий цвіль.
  2. Брак світла. Недолік світла викликає не тільки висихання листя і нових пагонів, а й уповільнення росту, а також відсутність цвітіння. Приміщення з кімнатною геранню має бути добре провітрюваним і досить світлим.
  3. Брак вологи. Незважаючи на те, що герань - посухостійка рослина, вона потребує в певній кількості вологи, а саме: в теплий період квітка поливають через день; з осені до початку весни, в період спокою, поливають рослину 1-2 рази в тиждень по мірі необхідності, якщо грунт висох на 1 см в глибину.
  4. Надлишок вологи або поганий дренаж. Листя в'януть, на їх кінчиках з'являються коричневі плями, врешті-решт вони жовтіють і відпадають, зростання йде повільно, коріння гнию (про те, чому сохне кімнатна герань і що робити, якщо жовтіє листя по краях або повністю і в'януть бутони, дізнайтеся тут, а про те, що робити, якщо у герані з'явилися плями на листі, читайте тут). При цвітінні потрібен більш частий полив, але уникайте надмірного зволоження. Рослині не потрібно обприскувати листя, ця процедура необхідна тільки при захворюваннях. Взимку вологість грунту не повинна бути багатою.
  5. Температура повітря занадто висока. Стебла подовжуються і стають тонше, незважаючи на правильне освітлення, більш старе листя в'януть, навіть якщо вони мають достатньо вологи і в кінцевому підсумку стають жовто-коричневими. Коли в приміщенні дуже жарко, уникайте потрапляння прямих сонячних променів на рослину влітку або видаліть його з джерел тепла взимку. Герань повинна рости в приміщенні, де температура повітря не перевищує 15 ° С.
  6. Надмірне накопичення солей в грунті через лужної води. Листя стають жовто-коричневими, як восени, і обпадають, на поверхні грунту утворюється біла скоринка (про те, чому у герані опадає листя і квіти, зелень чорніє, дрібніє або не росте, що робити, дізнайтеся тут). Щоб цього уникнути дайте воді постояти протягом 24 годин перед поливом.

Винуватцями в'янення листя герані можуть бути віруси, які зазвичай переносять інші рослини або заражають грунтову суміш.

Увага! Щоб виключити ризик зараження грунту, необхідно стерилізувати грунт під час пересадки герані. Найбільшу небезпеку становлять рослинні нематоди.

Однією з проблем з листям герані є скручування. Про те, що робити, якщо у кімнатній герані біліють листя, і чому це відбувається, читайте тут.

Що робити?

Перераховані вище ознаки скручування листя герані можна використовувати для діагностики та з'ясування конкретної причини цих неприємностей. Відповідно до встановленої причиною, вживаються необхідні заходи для порятунку рослини.

Випробування на вологість

Герань переносить більш сухий грунт, ніж надлишок вологи. Саме тому горщики повинні бути добре осушені і утримувати невелику кількість вологи.

Герань не зможе довго витримувати переповнені блюдця. В іншому випадку рослина квітка може захворіти від перезволоження.

Поливайте квітка завжди поверх грунту, а потім злийте все зайве. Якщо ця умова не буде виконана, листя герані будуть продовжувати сохнути. При нестачі вологи збільште кількість поливу рослини.

освітлення

Герань любить сонце, але його вплив не повинно бути занадто сильним. При розміщенні в місцях, де світло дуже яскравий, листя герані стають жовто-червоними, і старі уражаються в першу чергу (про те, як допомогти герані, у якій червоніють листя, розказано тут). Розміщуйте кімнатні рослини в місцях, де вони будуть забезпечені тінню в другій половині дня, коли сонячне світло найбільш інтенсивний.

Довідка! У разі відсутності світла, збільште кількість світла при перших ознаках вицвітання. Зменшіть температуру в приміщенні на 3 ° С. Зменшіть полив і припиніть годування.

підживлення

Швидкозростаюча герань має невеликі кореневі системи, які вразливі до нестачі фосфору і мікроелементів. Тому необхідно підгодовувати рослина рідким добривом з високим вмістом фосфору кожні два тижні протягом вегетаційного періоду.

Наприклад, столова ложка розчинної добрива повинна бути розлучена в 3 літрах води, щоб компенсувати недолік поживних речовин і стимулювати проліферацію. Обов'язково видаліть пошкоджені листя, щоб запобігти спалаху хвороби (докладніше про хвороби та шкідників герані читайте тут).

Яка профілактика потрібна?

  1. Поливайте рослини, вирощені в грунті, тільки коли верхній шар грунту сухий. Переконайтеся, що надлишкова вода швидко стікає з коренів рослин. Ніколи не кладіть маленькі рослини в більші контейнери, тому що грунт буде містити додаткову вологу, яку коріння не можуть поглинути.
  2. Навіть якщо ви використовуєте добриво з високим вмістом калію, герань може не поглинати його повністю, тому що pH живильного розчину занадто високий. pH повинна становити 6, 0-7, 0.
  3. Більш холодні температури і різкі перепади температури можуть перешкоджати здатності герані поглинати фосфор. Переконайтеся в стабільності температури.
  4. Якщо рослина заражене попелиць, використовуйте інсектицидний мильний спрей двічі - один раз для першого застосування, а потім через 5-7 днів. Перевіряйте нижнє листя щотижня, щоб зловити будь-які нові зараження. Вказати поширеною природного альтернативою інсектицидів є використання масла нима. Це масло наноситься на рослини і забезпечує природний бар'єр для захисту рослин від попелиці.

Якщо ретельно виконувати всі рекомендації по догляду, питання про те, чому сохнуть листя у герані, у вас виникнути не повинно. Звичайно, рослини не застраховані від можливих хвороб, але якщо доглядати за геранню належним чином, вона обов'язково порадує вас красивим і приємним цвітінням.

Схожі Статті