Чому у кімнатного гибискуса жовтіє і опадає листя? Рекомендації щодо вирішення можливих проблем

Завдяки успішній роботі селекціонерів, сьогодні серед величезної кількості різноманітних видів і сортів гібрида гібіскуса можна вибрати той, який припаде до душі саме вам.

На підвіконнях у багатьох квітникарів-аматорів часто можна зустріти красиву рослину з яскравими квітами - це гібіскус або, як його ще називають китайська троянда.

Але для того щоб квітка радував своїм пишним цвітінням, важливо правильно за ним доглядати і знати, з якої причини у нього можуть стати жовтими листя.

Детальніше про можливі проблеми з рослиною, причини їх появи та варіантах порятунку квітки читайте далі в статті.

У яких випадках цей процес вважається нормальним?

Китайську троянду частенько люблять висаджувати на садових ділянках. Густа і пишна крона з яскравих зелених листя - воістину гідне прикраса на клумбі з квітами.

У міру того як гібіскус зростає і розвивається, у нього можуть з'являтися і опадати жовті листочки - це природний процес його омолодження.

Але якщо жовтого листя з'явилося занадто багато - це вірна ознака того, що квітці щось не подобається в догляді за ним. Важливо проаналізувати, як ви доглядаєте за рослиною, і знайти помилки. Гібіскус - вдячний квітка, і якщо для нього будуть створені сприятливі умови, він швидко порадує своїм цвітінням.

фото

На фото нижче ви можете побачити жовті плями на листі гібіскуса, а також інші ознаки пожовтіння.

Любителям гібіскуса можуть стати в нагоді наступні статті:

  • хвороби листя;
  • висихання коренів, стебла і кінчиків листя;
  • скручування листя;
  • скидання бутонів.

Причини проблем та рекомендації, як допомогти рослині

неправильний полив

В першу чергу гібіскус реагує пожовтінням листя на неправильний полив. Ця рослина любить воду, тому поливати його потрібно рясно і часто.

У спекотні літні дні поливати гібіскус можна кожен день.

При цьому важливо дотримуватися балансу і не перестаратися. Квітка може скинути листя, якщо його залити водою і коріння будуть знаходитися, як в болоті.

неправильна температура

Не варто забувати, що китайська троянда - це, перш за все, тропічна рослина, тому воно любить тепле повітря. Оптимальним варіантом буде підтримування в приміщенні температури не нижче 16-18 ° C. Занадто високу температуру квітка також не любить, так що в літні дні його рекомендується прибирати в більш прохолодне місце, якщо стовпчик термометра піднімається вище 21 ° C. Неправильне освітлення І знову необхідно знайти золоту середину. Гібіскус любить ніжитися в ранкових променях світла, але від післяобіднього сонця його необхідно берегти.

Пекучі промені сонця можуть привести до опіків на ніжних листках гібіскуса, які він, врешті-решт, скине.

При недостатньому освітленні квітка може скинути листя, залишивши для себе кілька листочків, яким необхідно невелика кількість хлорофілу, що виробляється гібіскусом при такому освітленні.

Сухе повітря

Виправити це можна легко, за допомогою простого розпилювача з водою. Обприскувати можна просто повітря в приміщенні і безпосередньо листя китайської троянди. Біля горщика з квіткою можна поставити невелику ємність з водою, щоб вона випаровувалася. Багато хто використовує обрізані пляшки з-під мінеральної води. Вони зручні і займають мало місця.

хлороз грунту

Чому ще кімнатна квітка скидає листя? Причиною може стати ситуація, при якій змінюється кислотність грунту. Коли в листі порушується утворення хлорофілу і відбувається зниження активності фотосинтезу, рослина страждає від хлорозу. Найчастіше до цього призводить полив рослини не відстояною водою. Виправити цю ситуацію допомагає внесення необхідних добрив з магнієм і коригування кислотності грунту.

Часта зміна місця розташування

Гібіскус не любить, коли його переносять з місця на місце і може відреагувати пожовтінням листя. Іноді, для того щоб рослина перестало цвісти або скинуло листя, досить його повернути в інший бік.

Досвідчені квітникарі говорять про те, що повертати рослину потрібно поступово на 15 градусів, даючи квітці час звикнути до нового місця розташування.

шкідники

Найбільш часто зустрічається причиною, по якій у гібіскуса жовтіють, а потім і опадає листя, є наявність на квітці шкідників. Дуже часто шкідники не помітні неозброєним поглядом. Для того щоб виявити причину, необхідно взяти збільшувальне скло і уважно оглянути листя з двох сторін.

  1. Щитівка. У цьому випадку на листочках можна побачити коричневі плями. Що робити? Необхідно обприскати рослину розчином інсектициду актеллика.
  2. Попелиця. Тлю можна виявити за допомогою лупи. Характерною ознакою того, що рослина піддалося атаці цих шкідників, є згорнуті пожовкле листя. Допомогти може препарат Фитоверм.
  3. Павутинний кліщ. Поява проблеми пов'язаної з павутинним кліщем пов'язують зазвичай з сухим повітрям, в якому знаходиться квітка. Між листям можна помітити тонесенькі нитки павутини. Можна скористатися народним способом боротьби з павутинним кліщем - обробити листя мильним розчином (використовувати потрібно господарське мило). Також допомагає препарат Вертімек.

Про шкідників і хвороби гибискуса можна дізнатися тут.

Відео по темі

Пропонуємо переглянути відео, в якому є відповідь на питання: чому жовтіє і опадає листя у гібіскуса:

Доглядати за цим красивим квіткою - китайською трояндою, зовсім нескладно, слід тільки створити необхідні для його змісту умови. Все досить просто - головне уважно ставиться до свого домашнього улюбленця: берегти його від протягів, забезпечити помірний, але регулярний полив, підібрати горщик потрібного розміру. Будьте впевнені, що тоді у вас вдома буде пишно цвісти гібіскус.

Схожі Статті