Чому в Росії заборонена кучерява петрушка і що робити пересічним дачникам?

Багатьом дачникам і городникам доводилося стикатися з чутками про зв'язок наркотиків і звичайної зеленої петрушки. Але чи багато правди в цій інформації? І наскільки небезпечно з точки зору закону вирощувати петрушку?

Ця стаття розповість вам, чи дійсно петрушка заборонена в Росії і чому так вважається, а також чи є вона наркотиком.

Крім того, ви дізнаєтеся, чи варто боятися вирощувати це рослині звичайним садівником, і що буде якщо порушити державну заборону.

Чому рослина стало забороненим в Росії?

У 2011 році російський Росспоживнагляд включив кілька десятків видів рослин, в тому числі петрушку кучеряву (а точніше, саме її насіння), в список рослин, які містять сильнодіючі отрути і наркотичні речовини.

Це сталося через те, що насіння рослини містять певні речовини, які, екстрагуючись з насіння, можна використовувати для виготовлення наркотиків. Відомості про це містяться в Ці зміни були внесені в СанПіН «Гігієнічні вимоги безпеки і харчової цінності харчових продуктів» від 2011 року.

Даний список містить понад 350 видів рослин, які ростуть на території Росії. Одночасно з петрушкою в нього були включені ще кілька видів, серед яких:

  • болотний і злаковий аїр;
  • колоцинт;
  • циліндричний і перський (також відомий як приправа «чорний кумін») буніум;
  • лобода монетна;
  • ежовник членистий.

Незабаром після новини про внесення в список насіння петрушки кучерявої і що послідувала за цим суспільної дискусії директор ФСКН Росії Сергій Іванов закликав громадян не боятися вирощувати петрушку - «корисний продукт», який містить безліч мікроелементів, - як продукт харчування.

Чи справді це наркотик?

Навряд чи можливо добитися наркотичного ефекту від простого поїдання насіння петрушки - для це знадобиться вже дуже величезна їх кількість. Крім кучерявої петрушки, існує чимало інших нарковмісних рослин, що вживаються в їжу. Всі їх заборонити неможливо, та й не має сенсу.

Більш того, масло петрушки, що містить горезвісні наркотичні речовини, широко поширене в медицині:

  1. при лікуванні сечокам'яної хвороби;
  2. хвороб нирок;
  3. серцево-соосудістой системи.

Що, втім, не скасовує того, що передозування цим маслом може призвести до тяжких наслідків аж до смертельного результату.

Чи варто боятися рядовим дачникам?

Зрозуміло, після включення в число наркотичних рослин петрушка і її насіння не зникли з прилавків і полиць магазинів.

Кримінальна відповідальність може наступити тільки в тому випадку, коли продаж і вирощування петрушки відбувається з метою виробництва наркотиків.

Тому звичайним городникам, без задньої думки вирощують петрушку на своїх сотках, боятися абсолютно нічого.

Наслідки порушення заборони

Якщо правоохоронним органам вдасться довести, що петрушка вирощувалася на насіння і саме зі злим умислом, тобто для збуту наркотиків. Звичайно, не зовсім зрозуміло, яким чином правоохоронці можуть визначити, для чого саме вирощується петрушка. У всякому разі, прецедентів облав на дачників ще не було.

В теорії вирощування петрушки з метою виробництва і збуту наркотичних речовин кримінально карається згідно із 228 статтею КК РФ. Ця стаття передбачає покарання у вигляді штрафу, виправних робіт або позбавлення волі на строк до 3 років.

Існує більше сотні тисяч видів рослин, що містять речовини, які надають наркотичну та психотропну дію на людину. Частина з них входить до традиційного раціону харчування різних народів світу. Очевидно, що навіть заборонивши і вилучивши з продажу все, що хоч якось пов'язане з наркотиками - наприклад, кодеіновие сиропи від кашлю та ряд інших важливих ліків, - ми не поборемо проблему наркотиків. Адже попит неодмінно залишиться, а саме він визначає пропозицію.

Схожі Статті