Чому важливий правильний вибір і які помідори краще садити, щоб отримати рясний урожай смачних томатів?

В даний час існує величезна кількість сортів томатів. Всі вони дуже відмінні один від одного, але кожен садівник мріє посадити не тільки найсмачніший, а й найбільш урожайний вид овоча. Тому перед городником встає проблема: як вибрати сорт, що підходить за всіма параметрами.

У цій статті будуть наведені списки кращих сортів, підібрані за різними параметрами, і поради щодо їх вибору. Ви дізнаєтеся, які з них потрібно підібрати для Московської і Ленінградської області, які є найсмачнішими, а які найбільш продуктивними.

Важливість правильного вибору сорту для посадки

Вибір сорту - це запорука гарного врожаю, тому підійти до нього потрібно грунтовно. Трапляється, що через незнання або за порадою недобросовісних продавців, покупець набуває сорт, який годиться для вирощування в певній смузі. Буває, що деякі види помідор повинні вирощуватися в суворо визначених умовах. Результатом є марно витрачений час і поганий результат.

Що враховувати при купівлі насіння або розсади?

При купівлі насіння або розсади помідор потрібно враховувати наступні фактори:

 • Регіон. Помідори, які виведені для вирощування в північних регіонах, не підійдуть тим, хто проживає в регіонах південних. Це пов'язано з тим, що термін дозрівання у них короткий, листя на кущах буде мало. Саме ці якості допомагають жителям північній частині країни отримувати хороший урожай своєчасно. Тому, якщо посадити помідори з такими характеристиками в південній широті, томати будуть дуже швидко рости, через палючого сонця не встигнуть визріти, зіпсуються.

  Важливо. Купувати розсаду або насіння краще у перевіреного продавця або в спеціалізованому магазині.
 • Хвороби. Якщо стоїть вибір між подібними за параметрами рослинами, потрібно дізнатися, адаптовані чи помідори до певних умов. Так, існують регіони, в яких дуже поширені деякі хвороби рослин. Зараз, наприклад, виведені сорти, які нечутливі до фітофторозу.
 • Мета вирощування. Кожен, хто вирішує розбивати город, знає для чого це робиться. Хтось садить помідори для заготовки на зиму, інші хочуть ласує свіжими плодами томатів, не побоюючись пестицидів. Можна виростити плоди, які можуть зберігатися в свіжому вигляді тривалий час.

Помідори можна розділити по цілі вирощування на:

 1. Салатні. Це сорти, які дають дуже великі, м'ясисті плоди. Вони дуже смачні, соковиті, ароматні. До групи салатних або десертних помідор можна віднести такі сорти, як «Великі рожеві», «Волове серце».
 2. Для консервування. Плоди цих томатів невеликі за розміром, правильної форми. Помідори міцні, мають щільну шкірку, що дозволяє їм зберігатися в незмінному вигляді під впливом високих температур. Популярними для консервації є «Дамські пальчики», «Бурулька рожева».
 3. Для зберігання. Це пізньостиглі сорти. Плоди їх не дуже великі, мають більший строк зберігання. До таких сортів відносяться «Жираф», «Рококо».
 4. Універсальні. Цей вид підходить як для зимових заготовок, так і для вживання в свіжому вигляді, наприклад, «Вибух», «Москвич».

термін дозрівання

Це теж важливий пункт при виборі насіння або саджанців помідор. На прилавках можна зустріти ультраскоростиглий сорти, які дуже дружно віддають урожай і після не плодоносять. Залежно від мети використання плодів потрібно задуматися про те, яким буде термін дозрівання томатів.

Час для догляду

Томати досить вимогливі рослини. Якщо не приділяти належної часу на їх вирощування, гарного результату очікувати не слід.

Так, деякі сорти обов'язково вимагають пасинкування, а це займає тривалий кількість часу. Якщо його катастрофічно не вистачає, то краще садити до низькорослі сорти, щоб потім не нарікати на поганий урожай.

Сорти томатів для Підмосков'я

Для того, щоб виростити відмінний урожай, потрібно враховувати специфіку регіону. Існують сорти помідорів, які виведені спеціально для посадки в Підмосков'ї. До таких відносяться:

 • Тамара. З одного куща можна отримати 50 - 55 плодів. Рослина гіллясте, низькоросла. Добре переносить нестійкі погодні умови.
 • Султан. Дуже родючий гібрид. Плоди важать близько 200 грам. Дані томати добре приживаються і плодоносять навіть при несприятливих кліматичних факторах. Дозрівання відбувається через 70 днів.
 • Демидов. Невисокі рослини, дуже стійкі до фітофторозу. Дуже невибагливі до поливу, і до інших видів догляду.
 • Фітоус. Також невимоглива рослина, стійке до фітофторозу. Плодоношення тривалий, аж до перших заморозків.

Томати для Ленінградської області

Найкращими сортами для посадки в Ленінградській області будуть ті, які стійкі до перепадів температур і мають досить швидкий термін дозрівання.

Для вирощування в даному регіоні чудово підійдуть такі томати, як:

 1. Північна красуня. Високоросла рослина, яке дасть перший урожай через два місяці після висадки в грунт. Підлаштовується під будь-які погодні условія.Томати дуже стійкі до фузаріозу і тютюнової мозаїки.
 2. Мітрідат. Перші плоди можна отримати через 115 днів після висадки розсади. Плоди не дуже великі, але виростають у великій кількості. Відмінною особливістю даного виду є хороша лежкість помідор.
 3. Фараон. Дуже швидко розвивається рослина. Кущі можуть досягати одного метра у висоту. Плоди досить щільні, великі. Можуть зберігатися протягом декількох місяців. Головним плюсом є дуже висока родючість.
 4. Добрун. Ранньостиглий сорт. Кущі не дуже високі, близько 60 см. Рослина дуже родюче, плоди великі, досягають 200 грам. При кімнатному зберіганні не втрачають своїх якостей протягом півтора місяців.
Важливо. Щоб помідори могли дозріти в будь-якому регіоні Росії, вони повинні відноситься до ранньостиглий або пізньостиглі сортам.

Найсмачніші види

Якщо вибір сорту спирається в першу чергу на смакові якості томатів, то не розчарують навіть самого вимогливого городника такі помідори, як:

 • Бичаче серце. Дуже м'ясисті, соковиті солодкі помідори. Підходять для вживання в свіжому вигляді. Досягають 300 грамів у вазі, мають різноманітне забарвлення.
 • Хурма. Плоди жовтого кольору дозрівають на невисоких кущах. Томати цінують за неповторний аромат і високий вміст бета-каротину.
 • Малахітова скринька. Вага одного томату може досягати 900 грам. Це плоди зеленуватого кольору з неймовірно солодким смаком.

найпродуктивніші

Якщо місця на ділянці недостатньо, а отримати високий урожай нестерпно хочеться, то нудно звернути увагу на такі сорти, як:

 1. Анастасія. Дуже родюче рослина. З одного куща можна отримати до 12 кг великих м'ясистих плодів.
 2. Рома. Плоди підходять для консервування. На одній руці рослини може одночасно зав'язатися до 20 томатів.
 3. Тарасенко 2. Плоди досягають 80 грам, дуже добре зберігаються. У кожного грона дозріває від 35 до 50 томатів, що дозволяє отримати хороший врожай.

найбільш стійкі

Жителям районів з підвищеною вологістю або перепадами температур дуже корисно звертати увагу на стійкість томатів до різних захворювань або низьких температур. Такі помідори існують. це:

 • Марманд. Чи не піддається різним грибкових захворювань і атакам шкідників. Плоди досить великі. Рослина стійка до низьких температур, тому висаджувати його можна на два тижні раніше, ніж інші томати інших сортів.
 • Севрюга. Маса одного плоду становить 450 грам. Рослина дуже стійко до грибкових захворювань, адаптовано до умов північних районів.
 • Аляска Ф1. Дуже невибаглива рослина з раннім терміном дозрівання. Стійкий до низьких температур, різного роду захворювань. З одного куща можна отримати до 2 кг томатів.

Чи не виправдали надій види

Не всі сорти томатів відповідають заявленій якості. До тих, які на думку городників, ви не будете більше садити, відносяться:

 1. Атлантида. Дуже дрібні і кислі плоди.
 2. Орлине серце. Схильний до різних захворювань. Можна зовсім не дочекатися врожаю.
 3. Кениксберге червоний. Маловрожайні, схильний до захворювань. Дозріває дуже довго.

Не варто лякатися різноманітності видів і сортів томатів, які представлені на нинішньому ринку. Маючи чітко визначену мету, можна вибрати найкращі томати, які дадуть чудовий урожай в цьому і наступних сезонах.

Схожі Статті