Чому важливо посіяти вчасно чорну редьку і коли її садити на Уралі, в Сибіру і Підмосков'ї?

Чорна редька - це корисна в багатьох відносинах культура. Незважаючи на гіркий смак, городники люблять цей овоч за ефірні масла, клітковину і мінерали, а також цілий комплекс вітамінів. Чорна редька допоможе позбутися від застуди як маленьких дітей так і дорослих.

У статті ми поговоримо про те, коли її садять в грунт, а також в різних регіонах нашої країни: в Підмосков'ї, Сибіру і на Уралі. Крім того, ви дізнаєтеся, як уникнути помилок у визначенні строків висаджування цієї корисної культури.

Чому важливо це робити в потрібний період?

Які наслідки несвоєчасної посадки? Щоб зрозуміти чому чорну редьку можна садити раніше, наприклад в середині літа, потрібно звернутися до шкільного курсу біології.

Редька - культура дворічна і в перший рік вирощує бульбу, в другій же рік викидає стрілку і в ній утворюються насіння.

Якщо ж висадити культуру коли варто літню спеку, то редька "подумає" що великий коренеплід, який переживе зимові місяці і морози їй не вдасться виростити і відразу піде в стрілку. В такому випадку плід виходить невеликий, дуже гіркий і не володіє тими якостями, які повинні бути присутніми в нормально розвивається коренеплоду. Зберігання така редька не підлягає, швидко розтріскується і починає псуватися.

Від чого залежить час посадки?

Складно орієнтуватися в строках посадки, коли звучать занадто суперечливі рекомендації. Але все стає простіше, якщо зрозуміти, що терміни посадки залежать не тільки від сорту чорної редьки, але від кліматичної зони, виду вирощування (у відкритому чи закритому грунті) і інших нюансів.

Помилок можна уникнути уважно читаючи етикетку з насінням, наприклад якщо термін дозрівання 90 днів, то висадку в кліматі Сибіру слід планувати до 1 по 15 липня, а в Підмосков'ї 25 липня 10 серпня. Але ця інформація актуальна для зимових сортів чорної редьки, а також є ранньостиглі і середньостиглі сорти (про чорну зимової редьки розказано тут). Вони відрізняються дрібним калібром і меншою лежкостью.

Також слід при посадці враховувати фази місяця, вважається що висаджувати коренеплоди лучши при спадному місяці. У 2018 році в липні вважаються сприятливими дні з 1 по 12 і з 28 по 31. У червні з 29 по 30 число.

За народними прикметами вважається що висадка через 2 тижні після Трійці найсприятливіша. Дотримуватися чи таких прийме кожен вирішує сам.

Різняться вони для домашніх умов і відкритого грунту?

Посадка в теплиці або будинку хороша тим, що не потрібно боятися сильного морозу або навпаки надмірної спеки. Висаджувати редьку в теплиці, особливо добре опалювальної можна і взимку і отримати урожай весни, а можна і глибокої осені, тобто практично цілий рік. Коли сіяти редьку у відкритий грунт, в тому числі насінням? Це залежить від кліматичних умов вашого регіону і про нюанси ми і поговоримо нижче.

Про вирощування чорної редьки у відкритому грунті можна прочитати в цьому матеріалі, про особливості посадки рослини у відкритому грунті і теплиці дізнайтеся тут.

Які терміни посіву?

Терміни посіву цієї морозостійкої культури багато в чому залежать від кліматичної зони і чим тепліший регіон, тим висаджувати потрібно пізніше, тому що заморозки зсуваються ближче до зими, як і збір врожаю.

на Уралі

Саме на Уралі відмінно поводяться сорти чорної редьки, тому садити її можна і в травні (і отримати урожай в липні), але найчастіше чорна редька призначена для вживання в зимовий період і в такому випадку висадку рекомендується проводити в середині червня на добре освітлених ділянках грунту.

Для вирощування на Уралі підходять такі сорти:

  • Кругла зимова чорна. Це середньостиглий сорт, у якого в силу погодних характеристик Уральського регіону плоди дозрівають через 100-108 днів. Лежкость цього сорту становить до 93%.
  • Нічка. Середньостиглий сорт. Плоди чорного кольору, всередині соковита біла м'якоть. Відмінна лежкість.

У Підмосков'ї

Вибір сортів і терміни посадки в середній смузі Росії, в т.ч. Підмосков'ї відрізняються більшою варіативністю, можна висаджувати як середньостиглий так і пізньостиглі сорти:

  • Можна вибрати найпопулярніший сорт Круглої чорної редьки і висадити трохи пізніше, ніж на Уралі, а саме наприкінці липня, тому що вегетаційний період дозволить зібрати коренеплоди при настанні перших заморозків.
  • Сорт Чернавка відноситься до пізньостиглі і дозріває за 110 днів. Висаджувати можна в середині липня. Відмінно зберігається.
Редька чорна є корисною рослиною. Читайте наші матеріали про її складі, користь і шкоду, про властивості соку цієї рослини і про засоби від кашлю та грипу на основі меду з редькою.

В Сибіру

Коли садять таку редьку в Сибіру? Висадка багато в чому схожа з висадкою на Уралі. Кліматичні умови відмінно підходять для сіяння в умовах осінньо-річного сівозміни. Редьці не страшні сибірські морози і зимові заморозки, головне встигнути зібрати коренеплоди поки температура вночі не опуститься нижче -5 градусів за Цельсієм.

Висаджувати чорну редьку в умовах сибірського клімату рекомендується в середині червня.

Відповідні сорти:

  • Кругла чорна редька;
  • нічка;
  • Негритянка.

Чорна редька - найкорисніший овоч і просто джерело вітамінів, це саме те що потрібно організму в зимовий період. Правильно підібравши час посіву цієї культури в своєму регіоні ви отримаєте високий урожай з відмінною лежкістю, який буде вас радувати до появи нового врожаю.

Схожі Статті