Чудова голландська технологія з вирощування картоплі: опис методу і правила застосування на вулиці і будинки

Багато з Вас вирощували картоплю на своїй ділянці. Зазвичай урожай досить високий. Але мало хто знає, що його можна збільшити приблизно в два рази. Саме це робить голландська технологія вирощування картоплі. Уже кілька років садівниками успішно застосовується голландська методика посадки картоплі, що відрізняється високою врожайністю. Раніше даний спосіб вважався прийнятним лише для великих фермерських господарств, але він також став актуальним і на дачних ділянках. У цій статті докладно описано як виростити картоплю за голландською технологією і отримати хороший урожай.

Що це за спосіб?

Основна суть методики полягає в повній відмові від традиційних лунок - замість них формуються високі вали, які захищають коріння від загнивання і забезпечують безперервний приплив кисню.

Таким чином, розвиток бульб відбувається в більш сприятливих умовах. Розташовуючись на гребенях, вони мають безпосередній доступ до сонячних променів.

Можна виділити наступні базові принципи голландською технологією:

 1. Застосування виключно високоякісного матеріалу для посадки, придбаного в спеціалізованих магазинах і розплідниках.
 2. Використання принципу сівозміни - місце посадки необхідно міняти кожні 3 роки. Ідеальні попередники картоплі - злакові та бобові.
 3. Своєчасне внесення відповідних добрив.
 4. Боротьба з шкідниками овочевий культури, а також з джерелами вірусного і бактеріального зараження.
 5. Спеціальна обробка грунту у весняний і осінній період.

Методика не терпить самодіяльності - все процедури повинні бути послідовними і своєчасні. Технологія відрізняється високою продуктивністю - урожай з одного куща досягає 1, 5-2, 5 кг. Таким чином, на стандартному присадибній наділі фермер отримає близько 300 кілограм добірного картоплі з сотки.

Плюси і мінуси методу

Позитивні наслідки застосування голландською технологією:

 • Швидке отримання врожаю завдяки використанню середньоранніх сортів картоплі.
 • Максимально інтенсивне формування бульб на кожному кущі.
 • Правильна форма і більш привабливий вигляд овоча.
 • Незмінність смакових характеристик в процесі зберігання.

До недоліків варто віднести:

 • Вирощування картоплі за голландською методикою вимагає від фермера досить багато зусиль протягом всього вегетативного терміну, особливу увагу потрібно приділити і підготовчих робіт.
 • Складність дотримання обороту посіву сільгоспкультур на невеликих дачних ділянках.
 • Густіша посадка через економію місця знижує ефективність методу.
 • Садовод може припуститися помилки, набуваючи посадковий матеріал, - для покупки елітного сорту потрібен певний досвід.
 • Відсутність у дачника можливості чітко дотримуватися термінів всіх необхідних маніпуляцій.

Необхідні умови методики на дачі

Для досягнення позитивного результату слід дотримуватися строгий регламент дій.

вибір сорту

Найкращим чином для методу підійдуть голландські сорти. Вони заслужено вважаються стійкими до багатьох захворювань, а також до нестабільних погодних умов. Садівникові варто звернути свою увагу на такі види:

 • Санте;
 • Ред Скарлетт;
 • Пріор;
 • Мона Лізу;
 • Романо;
 • Кондор.
Російським агрономам з північних регіонів рекомендовано віддати перевагу вітчизняним сортам через кліматичних особливостей.

Незалежно від вибраного сорту, посадковий матеріал необхідно правильно підготувати.

Для отримання потужних пагонів картоплини повинні бути сортовими і не дуже великими. Ідеальні параметри картоплі - 5 см в діаметрі при масі до 50 гр. Глазков ж має бути не менше 5. Пророщують картоплини протягом місяця на тонкому шарі паперу або тканини при температурі не вище + 18 ° С.

Висадку доцільно починати, коли паростки досягнуть 5 мм. Це найбільш підходящий розмір для посадкового матеріалу. Це правило варто строго дотримуватися лише при механізованій посадці, щоб не допустити пошкодження пагонів. В умовах дачної ділянки можлива довжина відростків до 2, 5 см.

Земля, інструменти та добрива

Підготовкою грунту слід потурбуватися ще в осінній період. Місце для посадки повинно бути ідеально рівним на невеликому підвищенні, а також добре висвітлюються і продувається. Ці умови є вкрай важливими, щоб уникнути згубного застою вологи.

Разметив грядки, варто перекопати грунт на глибину рівну 22-27 см, а також внести добрива. Для цих цілей підійде перепрілий гній або компост. Що стосується неорганічних сполук, слід додати по 20 г сульфату калію і 50 г суперфосфату на кожен квадратний метр землі.

Додаткову користь принесе засів ділянки рослинами, які в подальшому будуть закладені в грунт, збагачуючи її азотом, - люцерною, гірчицею або рапсом. Всі маніпуляції зручно проводити оборотним плугом або культиватором з диском.

На самому початку весни грядку заново розорюють, на цей раз збагачуючи грунт Карбомід або сульфатом амонію (40-50 г на м2). Також можна внести сечовину. Обробка в цей період здійснюється фрезой- культиватором, яка подрібнює, розпушує і розрівнює грунт.

Можна використовувати і звичайні вила з обмежувачем глибини (товщина зубців повинна бути 6 мм, а відстань між ними - 30 мм).

Важливо мінімізувати часовий інтервал між підготовкою грунту і висадкою бульб, щоб земля не втратила вологу і кисень. При цьому потрібно дочекатися, щоб грунт прогрівся до + 10 ° С.

Посадковий матеріал укладається паростками догори на глибину 6-8 см разом із золою, яєчною шкаралупою і лушпинням цибулі. Відстань між майбутніми кущами має бути близько 30 см, а між самими рядами - 70-75 см. Потім формується високий гребінь з площею перетину 1500 см2. Такі умови забезпечують максимальне харчування куща, коріння піддаються аерації, а надлишки води вільно стікають між валів.

Догляд за посадками

При появі перших стебел слід ретельний прибрати всі бур'яни і підгорнути сходи таким чином, щоб вал досяг висоти 12 см. Оптимальна ширина насипу при цьому повинна складати 35 см. Приблизно через місяць процедуру прополки слід повторити, а висоту гребенів збільшити до 30 см. Для цього можна використовувати мотику або лопату.

Надалі для боротьби з бур'янами травами використовують гербіциди. Також в цих цілях допустимо заповнювати простір між рядами торф'яної крихтою або свіжоскошеної травою.

Полив найкраще здійснювати методом крапельного зрошення. Якщо ж такої можливості немає, за весь вегетативний період він проводиться 3 рази - до появи бутонів, через 7-10 днів після початку активного цвітіння, а потім через 10 днів після його закінчення.

Обробку від колорадського жука роблять строго до початку цвітіння кущів, а потім повторюють ще 3-4 рази. Щоб уникнути звикання рекомендовано кожного разу користуватися новим засобом - «жукоїдів», «Банкол», «Корадо».

Профілактику фітофторозу варто проводити 5-6 разів за сезон препаратами типу «Швидкість», «Топаз», «Хом».

Перед збором картоплі, пагони прибирають і спалюють. Бульби залишають в землі ще на 1, 5 тижні, щоб їх шкурка стала більш щільною. Це дозволить овочу зберігатися довше.

Як використовувати цей спосіб в домашніх умовах?

Не менш цікаво спробувати застосувати голландську технологію прямо на балконі. Для цього слід:

 1. Підготувати ящики, мішки або відра, де буде рости картопля і розмістити їх на теплій лоджії. Глибина судин повинна бути не менше 25 см.
 2. Вибрати грунт - повітряний, але не занадто пухкий. На дно горщика викласти дренаж шаром в 2-3 см.
 3. Відповідний субстрат - дерен або перепрілий компост.
 4. Проростити бульби перед посадкою і розмістити їх в ємності паростками вгору трьома шарами (перший ряд - 6 см від дна, потім ще два з такими ж проміжками). Це дозволить значно заощадити місце.
 5. Температурний режим повинен бути стабільним без різких перепадів (25-32 ° С), а вологість повітря - не перевищувати 65-75%. Такі параметри посприяють максимальному діленню бульб.
 6. Полив потрібно досить убогий раз в 12-15 днів, що захистить коріння від гнилі і грибкових уражень.
 7. Підживлення рослин - комплексні рідкі мінеральні добрива один раз в 7 днів протягом усього вегетативного періоду.

При чіткому дотриманні методики можна буде зібрати 1, 5 кг невеликих бульб з одного куща і ласувати домашнім картоплею в міських умовах.

Пропонуємо Вам ознайомитися з нашими статтями про те, як отримати хороший урожай без прополки і підгортання, а також про нетрадиційні способи вирощування картоплі, а саме:

 • під соломою;
 • в бочці;
 • в ящиках і коробах без дна;
 • в мішках.

Таким чином, голландська агротехнологія - це надійний спосіб підвищення ефективності посадок картоплі. Елітний посівний матеріал і зусилля, витрачені на дотриманні всіх приписів, окупляться кількістю сходів і якістю бульб.

Схожі Статті