Чудові сорти бегонії «Жіноче зброю» і «Пекуча пристрасть», а також ознаки чоловічих квітів на рослині

Бегонія - унікальне трав'яна рослина, що виділяється своїм забарвленням і різновидом серед інших квітів. Вона відрізняється неповторним забарвленням і легкістю у догляді. Листя у бегонії асиметричною форми, яскраві та ефектні, покриті дрібними ворсинками.

Багато квітникарі-аматори починали своє захоплення рослинами саме з бегонії, адже ці рослини підкорюють своєю красою і уявною простотою з першого погляду. У даній статті мова піде про чудових сортах бегонії «Жіноче зброю» і «Пекуча пристрасть». Про особливості вирощування бегонії і догляду в домашніх умовах.

Сорт «Жіноче зброю»

Таку назву квітка отримав з-за того, що його гламурна яскраво-червона середина листа і така ж червона облямівка притягує погляд не гірше будь-якої жінки, а гострі сітчасті листя схожі на вечірнє вбрання. Лист бегонії має асиметричну форму, покриту дрібними ворсинками. Стебло квітки соковитий, водянистий, досить-таки великих розмірів. Такий стебло призначений для утримання вологи в рослині і підтримки масивних листя.

Бегонія володіє багатьма лікувальними властивостями. Наприклад, дуже корисно мати таку квітку будинку тим людям, у яких сильно виражений хронічний бронхіт, або ж страждають від звички до паління. Так само багато її використовують для лікування ран, опіків, укусів, так як вона має антисептичні властивості.

чоловічі квіти

Те, що у деяких видів махрової бегонії, протягом сезону з'являються суцвіття, служить звичайним явищем для цієї рослини, але не кожен здатний знайти відмінності між жіночими і чоловічими квітками.

Суть в тому, що на кістках бегонії жіночі та чоловічі квітки розкриваються практично однаково, тому не всі можуть зрозуміти, де який з них знаходиться. У такій ситуації слід знати, що чоловіча квітка більший, на відміну від жіночого, що має довгу тичинки і махрові ворсинки. Жіночий ж квітка дуже простий і має в своєму розпорядженні поруч з собою насіннєву коробочку.

Якщо мова йде про бульбових бегоніях, варто відмітити, що найкраще залишати тільки чоловічі суцвіття, щоб рослина не витрачала свої сили на підтримку насіння. Часто виникають скарги, що у квітки розпускаються тільки чоловічі суцвіття, або ж навпаки тільки жіночі, це означає, що рослині не вистачає вологи, або клімат значно відрізняється від його стандарту.

Сорт «Пекуча пристрасть»

Ще один з різновидів бегонії, що володіє привабливим яскраво-червоним кольором в середині і обрамлена пьяняще-коричневими краями. Думаю, саме тому даний сорт отримав таку назву, де кольору в точності описують назване поєднання слів.

Різновид королівської бегонії. Рослина не любить протягів і вважає за краще тепле приміщення, температура якого не опускається нижче 18 градусів, інакше листя починає приймати нездоровий вигляд, покриваючись коричневими цятками.

Щоб листя не втрачали свого яскравого забарвлення, необхідно забезпечувати рослина достатньою кількістю сонячних променів.

фото

За розміщеним нижче фото можна познайомитися з чудовими сортами бегонії.

способи догляду

 1. Ця квітка не любить частого втручання в його особистий простір, тому буде добре себе почувати, якщо горщик не стануть переставляти з місця на місце.
 2. Полив бегонії повинен відбуватися близько двох разів на тиждень (у весняно-літню пору року), в осінньо-зимовий період полив скорочується. Причому потрібно врахувати той факт, що поливати можна виключно теплою водою.
 3. Слід зауважити, що бегонія не терпить обприскування, повідомляючи про це коричневими плямами на листках. Тому, якщо в приміщенні душно або жарко, варто поставити рослину на піднос з мокрим торфом або мохом.
 4. Грунт сильно впливає на зростання бегонії, тому варто врахувати, що вона повинна бути поживною, пухкої і легкою. Для цього можна використовувати суміші торфу, піску, перегною, кори дерев, листову і дернову землі.
 5. Якщо ви зважилися на пересадку рослини, варто вибрати той час, коли він повністю відцвіли, адже саме цей період є найсприятливішим для квітки (як пересадити бегонію і який догляд за рослиною після процедури, читайте в нашій статті).

  Потрібно пам'ятати, що новий горщик обов'язково повинен бути більше розмірами, ніж старий.

 6. Для бегонії дуже важливо перебувати на добре освітленій території. Варто врахувати і той факт, що квітка не терпить прямих влучень сонячних променів, тому розміщувати їх найкраще на східній або західній сторонах.
 7. Бегонія - сором'язлива, що за краще стояти осторонь від інших кольорів в повній самоті. Вона не переносить дотику, тертя, зачіпання сусідських рослин своїми листами.
При догляді за бегонією виникає безліч питань, тому рекомендуємо ознайомитися з такими матеріалами:

 • Чому обпадають бутони і листя у бегонії, як допомогти рослині?
 • Як домогтися гарних бутонів? Чому бегонія квітуча не цвіте?
 • Чому скручуються листя і як врятувати квітка?
 • Покрокова інструкція по розмноженню бегонії вкорінюються.

хвороби

Розглянемо деякі з причин захворювання бегонії:

 • Шкідники (тля, білокрилка, щитівка, червоний павутинний кліщ і т.д.) Щоб уникнути подібних шкідників рослина варто обробляти різними видами хімікатів комплексної дії, такими як: топаз, мідний купорос, скор, ХОМ і ін.
 • Грибкове ураження.
 • Неправильний догляд. Дуже часто листя і черешки бегонії піддаються грибковим захворюванням, найбільш поширене - борошниста роса. У більшості випадків це пов'язано з надлишком вологи в грунті або потрапляння крапель води на листя рослини.

Детальніше про хвороби бегонії розказано тут.

Якщо уникати цих неприємностей, грамотно і уважно ставиться до догляду, то незабаром рослина віддячить нас своєю пишністю і яскравим цвітінням.

Схожі Статті