Чудовий фаворит дачників томат «Чіо Чіо Сан»: опис сорту, характеристика, фото

Томати універсального призначення представлені величезною кількістю сортів і гібридів, не всі з яких можуть похвалитися поєднанням відмінного насиченого солодкуватого смаку, високої врожайності і стійкості до хвороб.

Чіо-Чіо-Сан - представник групи таких томатів. Його називають своїм фаворитом тисячі дачників. Більш докладно про ці чудові помідори ви дізнаєтеся з нашої статті.

У ній ми представимо вашій увазі опис сорту, познайомимо вас з його основними характеристиками і особливостями вирощування.

Томат Чіо Чіо Сан: опис сорту

Сортовий томат Чіо-Чіо-Сан - індетермінантні культура. Цей сорт рекомендується вирощувати з використанням опор або шпалер, так як зростання їх не обмежений протягом всього вегетативного періоду. Яскраво виражений штамб у рослин відсутня, в той час як стебла при сприятливих умовах зростання можуть досягати довжини в 2 метри.

По термінах дозрівання сорт відноситься до середньоранніх. Перші плоди на рослині утворюються через 100-120 днів після появи перших проростків. Сорт має підвищену стійкість до більшості захворювань, до яких схильні рослини сімейства пасльонових, включаючи вірус тютюнової мозаїки і фітофтороз. Томат однаково добре розвивається і плодоносить у відкритому і закритому грунті.

Плоди у Чіо-Чіо-Сан сливовидної, невеликі за розміром, з середньою масою 35 г. Сорт відрізняється від інших дрібноплідних томатів унікальним будовою кисті: на сильно розгалуженої подовженою плодоніжки утворюється до півсотні повноцінних томатів, які при дозріванні фарбуються в рожевий колір. Щільність плодів у цього сорту висока, насіннєві камери, яких в одному плоді 2 штуки, невеликі, без видимого слизового або рідкого відокремлюваного в них. Насіння дрібне, нечисленні.

А в наведеній нижче таблиці ви знайдете таку характеристику, як вага плодів у інших сортів томатів:

Назва сортуВага плодів (грам)
Чіо Чіо Сан35
Катя120-130
кристал30-140
Фатіма300-400
вибух120-260
малиновий дзвін150
Золоте руно85-100
човник50-60
Белла Роса180-220
Мазаріні300-600
Батяня250-400

Читайте також на нашому сайті: як отримати хороший урожай томатів відкритому грунті і круглодічно зимових теплицях.

А також, секрети агротехніки ранніх сортів або як доглядати за томатами з швидкими термінами дозрівання правильно.

Характеристики

Сорт виведений селекціонерами компанії Гавриш в 1998 році, в реєстрі насіння зареєстрований в 1999 році. Відмінна стійкість до несприятливих погодних умов дозволяє вирощувати сорт в різноманітних кліматичних умовах: на всій території України, Молдавії і Росії, в тому числі в Сибіру, ​​Нечорнозем'я і Далекому Сході.

Завдяки високій щільності і невисокому вмісту рідини в плодах, їх можна використовувати для засолювання в цілісному вигляді, для приготування салатів у вигляді заготовок і для свіжого споживання. Високими смаковими та іншими якостями володіють соки і соуси, приготовлені їх томатів цього сорту. При стандартних умовах врожайність однієї рослини досягає 4 кг. При повному дотриманні агротехніки і створення для кущів найбільш сприятливих умов цей показник досягає 6 кг.

Що стосується врожайності у інших сортів, то цю інформацію ви знайдете в таблиці:

Назва сортуврожайність
Чіо Чіо Сан4-6 кг з куща
банан червоний3 кг з кв.метрів
Наостанок10-12 кг з кв.метрів
Про ля ля20-22 кг з кв.метрів
Діброва2 кг з куща
земляк18 кг з кв.метрів
Золотий ювілей15-20 кг з кв.метрів
рожевий спам20-25 кг з кв.метрів
Примадонна8 кг з куща
Ямал9-17 кг з кв.метрів
Золоте серце7 кг з кв.метрів

фото

Дивіться нижче: томат Чіо Чіо Сан фото

Гідності й недоліки

Серед основних переваг сорту Чіо-Чіо-Сан самі виробники називають дуже високу врожайність при компактних розмірах плодів в поєднанні з чудовими смаковими і технічними характеристиками. Вагомий фактор, на який звертають увагу практично всі дачники - стійкість до хвороб.

З недоліків сорту можна виділити лише необхідність постійного контролю росту куща томатів, його формування і підв'язки.

Особливості вирощування, догляду та зберігання

Для отримання хороших урожаїв сорт томата Чіо-Чіо-Сан висаджують розсадним способом починаючи з першої декади березня. Насіння поміщають в зволожений грунт або в спеціальний грунт на глибину не більше 2 см.

При утворенні на проростках пари справжніх листків рекомендується пересадка молодих рослин в індивідуальні ємності або ящики з поділами на окремі осередки. У міру необхідності проводять додаткову пікіровку через 3 тижні після першої. Під час пересадки важливо заглибити рослини до листя, щоб спровокувати зростання додаткових коренів. У захищений грунт томати можна висаджувати з кінця квітня по другу декаду травня.

У відкритий грунт пересадка можлива після повного відступу поворотних заморозків, тобто з кінця травня по середину червня, в залежності від регіону вирощування. Схема посадки стандартна для високорослих томатів: відстань між рослинами в ряду не менше 40 см, між рядами - не менше 60 см. Догляд за рослинами являє собою класичний набір агротехнічних операцій: прополку, полив і внесення підгодівлі.

Хвороби і шкідники

Найчастіше сорт помідорів Чіо Чіо Сан уражаються білокрилками, павутинним кліщем і галової нематодою. Для боротьби з ними рекомендується використовувати Фитоверм, Актеллік і інші інсектициди, а також дотримуватися сівозміни.

Схожі Статті