Чудовий картопля Лаура: характеристики, опис сорту, фото

«Лаура» - сорт картоплі з красивими бульбами темно-рожевого кольору. Зарекомендував себе з хорошого боку за кількома основними ознаками на території РФ і багатьох європейських країн. Дуже популярний в країнах Балтії.

Відрізняється не тільки відмінним зовнішнім виглядом, але і добре переносить транспортування, особливу врожайність видає на родючих ґрунтах, використовується в приготуванні різних страв.

У цій статті ви знайдете докладний опис сорту, познайомитеся з основними характеристиками і агротехнічними особливостями вирощування картоплі, дізнаєтеся про схильність до захворювань і схильності до нападу шкідників.

Опис сорту Лаура

Назва сортуЛаура
Загальна характеристикасреднеранний столовий сорт з красивими рожевими бульбами
період дозрівання70-80 днів
вміст крохмалю15-17%
Маса товарних бульб90-150 гр
Кількість бульб у кущідо 20
врожайність332-520 ц / га
споживчі якостіхороший смак, підходить для будь-яких страв
лежкость90%
колір шкіркирожевий
колір м'якотіжовтий
Перевага регіони вирощуваннябудь-які чорноземні регіони
Стійкість до захворюваньсреднеустойчив до всіх хвороб і вірусів
особливості вирощуваннябажаний додатковий полив
Оригінатор«Europlant Pflanzenzucht GmbH» (Німеччина)

Сорт картоплі Лаура є середньоранніх, період від основних сходів до технічної зрілості (картопля має щільну шкірку і потрібні розміри) в середньому становить 80 днів.

Картоплю можна вживати трохи раніше його технічної зрілості, коли розміри бульб досягнуто прийнятних розмірів, а тонка шкірка добре відстає.

Ранні і середньоранні сорти садять в основному саме для вживання молодої картоплі.

Коренеплоди з зеленими плямами (з'являються, якщо картопля деякий час лежав на сонці) не придатні для вживання в їжу, так як містять соланін - отруйна речовина.

Коренеплід вдає із себе:

 1. Шкірка - щільна, гладка, темно - рожева.
 2. Очки - середні розміри, розташовані без заглиблень.
 3. Форма - довгаста, практично правильна овальна.
 4. Маса - від 90 г до 150 г, розміри - від 7 см в довжину.
 5. Колір і структура м'якоті - насичено жовтий, щільний.
 6. Вміст крохмалю - 15-17%.
Довідка. Картопля з вмістом крохмалю від 14% до 25% вважається «висококрахмалістой», а значить смачною. Картопля цінується за вміст крохмалю.

Кущ розлогий, високий, великих розмірів, прямостоячий. Листя проміжного розташування, типові за формою для картоплі, структура зморшкувата, без опушення, середніх розмірів, темно - зеленого кольору. Суцвіть багато. Віночок квітів в основному білого кольору, але часто зустрічаються і світло - фіолетові квіти.

Кліматичні зони вирощування

Найбільш вдалі для вирощування регіони в РФ - Центральний і Північно - Західний, успішне вирощування на території європейських країн.

«Лаура», як і деякі інші сорти картоплі з-за своєї ранньостиглості дозріває в будь-яких кліматичних умовах. Однак не рекомендується вирощувати «Лауру» в сильно посушливих регіонах або перетримувати її в сухій землі.

Характеристики

врожайність

Урожайність сорту висока - від 330 ц з 1 га, з однієї рослини при сприятливих погодних умовах і правильної агротехніки можна отримати більше 20 великих картоплин.

Довідка. Висаджувати картоплю слід при середніх температурах, краще в середині - наприкінці травня, коли температура грунту досить висока.

Порівняти показники врожайності картоплі Лаура з іншими сортами ви можете в таблиці нижче:

Назва сортуврожайність
Лаура330-520 ц / га
Краса400-450 ц / га
вектор670 ц / га
Артеміс220-350 ц / га
Янкадо 630 ц / га
Світанок Київськийдо 460 ц / га
Сантана160-380 ц / га
Невський300-500 ц / га
Таїсіядо 460 ц / га
Коломба220-420 ц / га
личак400-500 ц / га

Способи вживання і смакові якості

«Лаура» є столовим сортом (кулінарний тип «В»), придатним для вживання в їжу. Завдяки великій кількості крохмалю відмінно підходить для приготування пюре і картоплі фрі.

Якість картоплі і його правильна форма привертають для вирощування на продаж.

«Лаура» має відмінний смак і насичений аромат. Не міняє колір при термообробці. Картопля з високим вмістом крохмалю, в поєднанні з хорошим смаком має противиразковий ефект.

Сік жовтого картоплі з червоною шкіркою краще знижує кров'яний тиск і рівень цукру в крові. Лаура містить масу живильних речовин і вітамінів (калій, кальцій, фосфор, вітамін С та ін.). І

Пророщені коренеплоди вживати в їжу не рекомендують, хоча шкірка з паростками корисна для різних косметологічних масок.

Зберігається картопля непогано. Прочитати детальніше про терміни зберігання, температурі і можливі проблеми ви можете на нашому сайті. А також про те, як зберігати коренеплоди взимку, на балконі, в холодильнику, в ящиках і очищеним.

фото

На фото можна бачити сорт картоплі Лаура:

Гідності й недоліки

«Лаура» має наступні позитивні якості:

 • великі розміри бульб;
 • високий урожай акуратних бульб;
 • середня скоростиглість;
 • стійкість до деяких захворювань;
 • високі смакові якості;
 • тривале зберігання.

Є й деякі недоліки:

 • низька стійкість до механічних пошкоджень;
 • є деяка вимогливість до типу грунту - потрібна достатня кількість калію;
 • негативно реагує на гербіцид метрибузин.

Гербіцид метрибузин застосовують на великих за площею ділянках проти бур'яну. Якщо необхідно видалити траву, рекомендується обробка даною речовиною на ранніх стадіях розвитку картоплі, коли паростки можна заховати під землею.

«Лаура» розроблена німецькими вченими - селекціонерами на заміну популярного сорту «Скарлетт«. На даний момент вважається найбільш продуктивним сортом краснокожурной картоплі. Оригінатором є німецька фірма «EuroplantPflanzenzuchtGmbH».

У Держреєстр РФ поки не включений.

Агротехніка

Насіннєву картоплю Лаура перед посадкою слід підготувати - перебрати від неякісних бульб (пошкоджених гризунами або механічно, дрібних), приблизно на 10 днів виставити на світло.

Після того, як утворюються хороші паростки, необхідно «Лауру» знезаразити для профілактики, можлива обробка фунгіцидами. Висаджують «Лауру» в середині - наприкінці травня.

ВАЖЛИВО! Картопля не рекомендується садити поруч з томатами, вони мають однакові захворювання і шкідників.

Температура грунту на глибині посадки (8 - 10 см) повинна бути не нижче 10 градусів. Дуже рання або дуже пізня висадка може несприятливо позначитися на врожаї.

Між рослинами повинна бути не менше 20 см, в середньому - 5 штук на 100 см (42000 картоплин на 1 га).

ВАЖЛИВО! «Лаура» розвиває безліч бульб, краще робити відстань між рослинами більше.

Даний сорт добре реагує на якісний догляд - розпушування після дощів, підгортання, прополка, мульчування, підгодівля мінеральними добривами. Читайте докладніше про те, чим підживити картоплю, коли і як вносити добрива, як правильно це зробити при посадці.

У занадто посушливе літо картопля потребує хорошого поливі. У період цвітіння картоплі краще видаляти квітки, так все розвиток піде в бульби. Картопля швидко сходить і інтенсивно розвиває бульби, далі знаходиться в спокійному стані.

Способи вирощування картоплі можуть бути різними.

Ми пропонуємо вашій увазі цікаві матеріали про голландських технологіях, а також про вирощування в бочках і мішках, під соломою і в ящиках.

Читайте також про те, як правильно виростити ранні сорти, як зробити це з насіння, без прополки і підгортання. А також дізнайтеся в яких країнах найбільше вирощують картоплі, як перетворити цей процес у бізнес.

особливості зберігання

На відміну від більшості ранніх сортів картоплі, які не зберігаються довго, «Лаура» добре лежить на протязі тривалого періоду (понад 90% бульб зберігається) при дотриманні температурних режимів - цю картоплю краще зберігати при постійних температурах в 1 - 3 градуси в темному провітрюваному місці.

Здатність добре зберігатися - важлива якість для картоплі. У таблиці нижче ви знайдете цю характеристику у різних сортів:

Назва сортулежкість
Лаура90%
Тімо96%
Ароза95%
весна93%
Вінета87%
Імпала95%
Зорачка96%
Каменський97%
Латона90%
Любава98%
удача88-97%

Хвороби і шкідники

Має високий відсоток стійкості до вірусу Y, нематоди, скручування листя, парші. Добре стійкий до фітофторозу бульб і пагонів.

Читайте також про альтернаріоз, фузаріоз, вертіціллез, рак картоплі, ознаки фітофтори.

Слід проводити профілактичні обприскування проти захворювань і шкідників (колорадський жук, дротяники, капустянки) мікробіологічними препаратами.

При вирощуванні картоплі нерідко потрібні всілякі обприскування, в основному для боротьби з шкідниками.

На нашому сайті ви знайдете докладні статті про те, яка користь використання фунгіцидів і гербіцидів при вирощуванні картоплі.

Німецька якість ще раз підтверджено, Лаура картопля має ряд незаперечних якостей. Відгуки про картоплю тільки позитивні.

Схожі Статті