Чудовий новий сорт томата «Абаканский рожевий» - де і як вирощувати, опис характеристик, фото помідор

Томати, без сумніву, є найпопулярнішою овочевою культурою серед городників. Справа не тільки в смаку плодів і можливості їх широкого використання, але і в різноманітті видів і сортів.

Підрахувати їх неможливо, кожен новий сезон відкриває новинки. Любителі реагують на них без зволікання. Сорт Абаканский рожевий відразу привернув до себе увагу дачників і власників сільських садиб. Адже вивели його спеціально для них.

Абаканский рожевий з'явився на Алтаї. Оригінатором нового сорту є ЗАТ «Компанія Ланс». Детальніше читайте далі в статті.

Томат «Абаканский рожевий»: опис сорту

Томат Абаканский рожевий відноситься до середньопізніх салатним сортам. Від сходів до дозрівання перших плодів 110 - 120 днів. Плодоношення розтягнутий, що є гідністю сорту салатного призначення. Кущ детермінантного типу. Кущистість середня. Висота рослини - 140-150 сантиметрів. Рослина вимагає підв'язки і формування, найкраще - в 2 стебла.

Сорт виведений для вирощування під плівковим укриттям або у відкритому грунті. При вирощуванні на городі рослина досягає 70 або 80 сантиметрів. Урожайність його при цьому не страждає. З одного квадратного метра можна зібрати 4, 5-5 кг смачних плодів. Салатні сорти відрізняються не тільки чудовим смаком, але і красою дуже великих плодів.

  • Середня вага кожного в середньому 250-300 гр, а при бажанні можна виростити помідорчики від 500 до 800 грамів.
  • Рожеві серцеподібні плоди мають середню ребристість.
  • Потрібно зауважити, що серед серцеподібних на тих же кущах можуть зустрічатися томати плоско-округлої форми.
  • Плоди мають 6 насіннєвих гнізд.
  • Кількість насіння в них невелике.
  • Томати «м'ясисті», дуже смачні, середньої щільності, аромат класичний.

Сорт салатного типу універсального призначення. Томати використовуються в свіжому вигляді і придатні для отримання соків і консервів різного типу. Сік містить від 4, 5% до 5% сухої речовини і від 3, 5% до 4% цукру.

Порівняти вага плодів з іншими сортами ви можете в таблиці нижче:

Назва сортувага плодів
Абаканский рожевий250-800
бобкат180-240
російський розмір650-2000
Подсінское диво150-300
американський ребристий300-600
ракета50-60
Алтайський50-300
Юсуповський500-600
прем'єр120-180
медове серце120-140

Порівняти врожайність сорту з іншими ви можете в таблиці нижче:

Назва сортуврожайність
Абаканский рожевий4, 5-5 кг з кв.метрів
Гуллівер7 кг з куща
Леді Шеді7, 5 кг з кв.метрів
медове серце8, 5 кг з кв.метрів
товстий Джек5-6 кг з куща
лялька8-9 кг з кв.метрів
дачник4 кг з куща
лентяйка15 кг з кв.метрів
Президент7-9 кг з кв.метрів
король ринку10-12 кг з кв.метрів

Читайте на нашому сайті все про хвороби томатів в теплицях і про методи боротьби з цими захворюваннями.

Також пропонуємо до ознайомлення матеріали про високоврожайних і стійких до хвороб сортах.

фото

Ознайомитися з помідорами сорту «Абаканский рожевий» можна на фото:

особливості вирощування

Помідори Абаканский рожевий районирован в Сибіру і на Алтаї. Для його вирощування в цих регіонах, городники використовують плівкові укриття. Вони необхідні навесні, для захисту від пізніх заморозків, і на початку осені, коли плоди ще не дозріли, а ризик похолодання великий.

При вирощуванні в середній смузі можна обмежитися весняним плівковим укриттям переносного типу, якщо помідори висаджені в грунт на початку травня. Плоди-гіганти ви отримаєте тільки при хорошому догляді. Рослина потребує підв'язки, формуванні в 1 або 2 стебла, підгодівлі.

Хвороби і шкідники

Сорт Абаканский рожевий має хороший імунітет. Хворіє рідко і без потреби зловживати хімією не варто. Колорадський жук небезпечний лише для щойно висадженої розсади. Надалі комаха інтерес до томатів втрачає. З'явитися може тільки до осені. Нападає на недозріла плоди.

Розсаду можна обробити будь-яким інсектицидом, якщо для збору комах вручну немає часу. Не саджайте помідори поруч з перцями, баклажанами і картоплею. Вони мають спільних ворогів і хвороби. Кращими попередниками для томатів є огірки, кабачки, капуста, боби, горох, квасоля.

Зверніть увагу на відгуки городників щодо цього сорту. Критика практично відсутня. Бажаємо вам відмінних урожаїв, при вирощуванні помідорів сорту «Абаканский рожевий»!

Схожі Статті