«Дар Заволжжя»: опис та характеристика сорту томату, рекомендації по вирощуванню помідорів

Сорт томатів «Дар Заволжжя» городники знають давно і успішно вирощують його на своїй ділянці з іншими сортами.

Виведений сорт селекціонерами РФ (Північно - Кавказький федеральний округ). Оригінатором є ГНУ Волгоградська дослідна станція ВНІІР ім. Н. І, Вавілова РАСГН. З нами в Держреєстрі по Центрально - чорноземний, Північно - Кавказького і нижневолжские регіонах в 1992 р

Розроблено сорт для вирощування в Центральному, Вологодському, Північно-Кавказькому регіонах. Але відмінно прижився і у всіх інших областях РФ.

Томат «Дар Заволжжя»: опис сорту

Назва сортудар Заволжя
Загальний описСередньостиглий детермінантний сорт
ОригінаторРосія
термін дозрівання100-110 днів
формакругла
колірчервоний
Середня маса томатів100 грам
застосуванняуніверсальне
урожайність сорту5 кг з куща
особливості вирощуванняАгротехніка стандартна
Стійкість до хворобСтійкий до основних захворювань

Рослина детермінантна, що не штамбові за типом куща. Стійкий потовщений стебло має среднею облиственность, кілька кистей (близько 6-8) простого типу з хорошими великими плодами. Висота стебла не перевищує 70 см.

Кореневище, як і у всіх пасльонових НЕ штамбового типу, добре розвинене, потужне, розростається більш ніж на 50 см без поглиблення. Листя середнього розміру помідорового (картопляного) типу, зморшкуватою структури без опушення, мають світло - зелений колір. Суцвіття просте, проміжного типу. Перший раз закладається над 6 - 7 листом, подальші - через кожні 1-2 листи. З суцвіть можна видалити кілька квіток, щоб збільшити зростання майбутніх плодів. Плодоніжка з зчленуванням.

За часом дозрівання помідори сорту «Дар Заволжжя» - середньоранні томати, урожай можна збирати на 100 - 110 день після сходів розсади. Стійкість до поширених хвороб вище середньої. Придатний для вирощування в плівкових, полікарбонатних і засклених теплицях. У відкритому грунті можливе вирощування з розсади за умови висадки на постійне місце після періоду заморозків.

Характеристики

Врожайність має високу. При гарному догляді з однієї рослини можна зібрати близько 5 кг томатів. Для ранньостиглих детермінованих сортів 5 кг врожаю з 1 рослини - відмінний результат.

Порівняти врожайність сорту з іншими сортами можна в таблиці:

Назва сортуврожайність
дар Заволжя5 кг з куща
Малахітова скринька4 кг з кв
Тамара5, 5 кг з куща
нерозлучні серця14-16 кг з кв.метрів
Персей6-8 кг з кв
Ісполін Малиновий10 кг з куща
щастя російське9 кг з кв.метрів
червоний захід сонця14-18 кг з кв.метрів
товсті щічки5 кг з куща
лялька Маша8 кг з кв
часниковий7-8 кг з куща
Паленка18-21 кг з кв

Виділяють такі переваги:

 • високий урожай;
 • відмінні смакові якості;
 • хороша транспортабельність;
 • довге зберігання.

особливості:

 • особливістю, позитивної, є дружність сходів і дозрівання;
 • відмічено утворення плодів практично однакових за розміром;
 • є стійкість плодів до розтріскування;
 • негативно ставиться до підвищення вологості;
 • при довготривалих низьких температурах ріст рослин припиняється.

Форму плоди «Дар Заволжжя» мають округлу, приплющену зверху і знизу, середньої ребристості. Розміри - середні, близько 7 см в діаметрі, маса - від 100 г. При хороших погодних умовах і належному догляді плоди мають масу вище звичайного. Колір незрілих плодів томата «Дар Заволжжя» - блідо-зелений без потемніння у плодоніжки, зрілих помідорів - червоно-рожевий.

Порівняти вага плодів сорту з іншими можна в таблиці:

Назва сортувага плодів
дар Заволжя100 грам
Шапка Мономаха400-550 грам
рожевий Цар300 грам
Чорна груша55-80 грам
бурулька Чорна80-100 грам
Московська грушовка180-220 грам
шоколадка30-40 грам
цукровий пудовічок500-600 грам
жигало100-130 грам
Золоті куполи200-400 грам

Шкірочка гладенька, щільна, тонка. М'якоть м'ясиста, середньої щільності, ніжна. Багато насіння, розподілені не рівномірно в 3 - 6 камерах. Кількість сухих речовин не більше 5%. Зберігання триває довгий час. Транспортування проходить добре - плоди не мнуться, не тріскаються навіть при тривалих подорожах. Зберігати зібраний урожай необхідно в темному місці.

За способом вживання «Дар Заволжжя» вважається універсальним. Смак мають приголомшливий, яскраво-виражений помідорний - солодкуватий з легкою кислинкою. Використовують в свіжому вигляді в салатах, бутербродах, нарізках. При термообробці не втрачає своїх відмінних смакових якостей, відмінно йде в зажарку, супи, тушковані блюда. Консервування переносить добре, дрібні плоди не розтріскуються, великі йдуть в подрібненому вигляді в зимові салати. Виробництво соусів, кетчупів і томатної пасти актуально. Сік з таких плодів вийде занадто густим.

фото

Помідор «Дар Заволжжя» - опис сорту томату на фото:

Рекомендації по вирощуванню

Посів насіння проводять на початку - середині березня. Насіння і грунт слід знезаразити слабким розчином марганцівки. Грунт вибирають добре пропускає кисень, з низьким рівнем кислотності. Зазвичай набувають потрібний грунт в спеціалізованих магазинах.

Читайте докладніше про грунт для розсади та для дорослих рослин в теплицях. Ми розповімо вам про те, які види грунту для томатів існують, як приготувати правильну грунт самостійно і як підготувати грунт в теплиці навесні до посадки.

Посадка проводиться на глибині в 2 см, в загальну ємність. Відстань між рослинами повинна бути близько 2 см. Після посадки грунт добре поливають теплою водою і накривають поліетиленом або прозорим тонким склом, що утворилася вологість сприятливо позначається на схожості насіння. Місце для проростання має бути добре освітленим і теплим, не нижче 22 градусів. При появі сходів поліетилен потрібно зняти.

Пікіровку проводять при появі 2-ух добре розвинених листів в окремі ємності близько 300 мл. Найкраще брати стаканчики з паперового або торф'яного матеріалів, вони швидше розкладаються і є можливість не травмуючи рослини пересадити їх прямо в ємностях.

В середині - наприкінці травня за відсутності сильних холодів можлива пересадка на постійне місце у відкритий грунт, в теплицю можна висаджувати раніше. Висаджують розсаду в окремі лунки з добривом, відстань між рослинами близько 50 см. При посадці краще використовувати добриво, що містить фосфор (можна просто додати рибні голови). Полив проводити під корінь рясно, не часто. Розпушування, прополка за потребою.

Читайте корисні статті про добрива для томатів:

 • Органічні, мінеральні, фосфорні, комплексні і готові добрива, для розсади та ТОП кращих.
 • Дріжджі, йод, нашатирний спирт, перекис водню, зола, борна кислота.
 • Що таке позакореневе підживлення і при пікіровки, як їх провести.

Мульчування не обов'язково. Підживлення проводять після утворення плодів кілька разів з періодом в 2 тижні. Пасинкування не потрібно. Підв'язування необхідно через тяжкості безлічі плодів. Кращий спосіб підв'язки - індивідуальні опори. У липні можна збирати урожай.

На нашому сайті ви знайдете масу корисної інформації про те, як правильно вирощувати розсаду томатів. Читайте все про посадку розсади будинку, через скільки часу після посадки сходять насіння і як правильно їх поливати.

А також як вирощувати помідори в закрутки, догори ногами, без землі, в пляшках і за китайською технологією.

Хвороби і шкідники

Від більшості хвороб допомагає знезараження грунту і насіння. Для позбавлення від інших хвороб і нападок шкідників проводять обприскування мікробіологічними речовинами загального спектра дії. Від виникнення тютюнової мозаїки коріння присипають золою. Від фітофторозу обприскують розчином мідного купоросу (10 г на відро води).

Помідори «Дар Заволжжя», як показує опис та характеристика сорту, - хороший ранньостиглий томат з рясним врожаєм.

середньораннісуперраннісередньостиглі
Івановичмосковські зіркиРожевий слон
Тимофійдебютмалиновий натиск
чорний трюфельЛеопольдапельсин
РозалізаПрезидент 2бичачий лоб
цукровий гігантзасолювальними дивополуничний десерт
помаранчевий гігантПінк імпрешнСнігова казка
Сто пудівАльфажовту кулю

Схожі Статті