Де і як зберегти капусту кольорову на зиму свіжої довше в домашніх умовах: у морозильній камері, холодильнику або в погребі?

До цвітній капусті слід ставитися, скоріше, не як до капусти, а як до крихкого і вибагливому квітці. Вона складна не тільки в вирощуванні і догляді, але і в зберіганні.

І щоб зберегти кольорову капусту на зиму, потрібно ретельно стежити за нею не тільки в період дозрівання, але і в період зберігання, а також знати корисні секрети, які допоможуть «прожити» цього ніжному овочу якомога довше.

вибір сорту

Які сорти цвітної капусти краще підходять для зберігання? Залежно від терміну дозрівання сорти цвітної капусти ділять на три групи: ранньостиглі, середньостиглі і пізньостиглі. Вегетаційний період ранньостиглих сортів - 80-110 діб, середньостиглих - 110-140, пізньостиглих - 150 і більше.

Через особливості дозрівання кращу стійкість до неприродним умов зберігання, тобто лежкість, має капуста пізньостиглих сортів, а гіршу, відповідно, - ранньостиглих.

Тому любителям поласувати цвітною капустою в будь-який час року рекомендується висаджувати кілька сортів різних груп. Так вже в червні можна буде зібрати перший свіжий врожай, а восени заготовити достатню кількість лежанням капусти на тривале зимове зберігання.

Основні правила

Як зберігати капусту кольорову? Цвітна капуста - це ніжна, тендітна панянка і зберігається куди гірше інших видів.

Для того щоб більша частина врожаю не втратила свіжий, здоровий вигляду, смак і корисні якості в зимовий період, потрібно ретельно виконувати кожен крок підготовки до зберігання, яка починається з грамотної прибирання цвітної капусти:

 1. У період вирощування не зловживайте азотними добривами, від яких урожай псується значно швидше.
 2. Капусту прибирають 2-3 рази, як тільки дозрівають головки. Не можна дозволяти капусті переростати, так як вона втрачає і смак, і користь, а також зовсім не зберігається. Досить дозрілої вважається головка 8-12 см в діаметрі і масою 400-1100 р
 3. Головку слід обрізати, залишаючи на ній 3-4 листочка, які захищають її від пошкоджень.
 4. Не тримайте зібраний урожай на сонці, а відразу забирайте капусту в темне і прохолодне місце. Сонячні промені дуже швидко її пересушують, від чого вона в'яне і жовтіє.

Як зберегти кольорову капусту на зиму в свіжому вигляді? Після того як урожай зібраний, потрібно вирішити, де його зберігати. Так як кольорова капуста містить дуже багато вологи, лежати в теплі вона довго не буде. Єдиний підходящий спосіб зберігання цвітної капусти - «холодний», то є при температурі 0 ... 6 ° C. Також, щоб капуста не сохла, потрібна висока вогкість - 90-95%.

Так що відповідні місця для зберігання - відповідні необхідним умовам: підвал, погріб або холодильник. Як зберігати кольорову капусту в квартирі? У квартирі капусту тримати не можна зовсім, тільки якщо скласти її на балкон, де температура все ще не опускається нижче нуля.

Можна пристосувати якісь ящики і коробки і утеплити їх. Тоді капуста пролежить ще деякий час після настання холодів.

Ще один вельми зручний і найбільш надійний спосіб - заморозка. У морозильнику капуста точно не зіпсується і пролежить там більше півроку.

Термін зберігання цвітної капусти буває дуже різним. Залежить він від якості врожаю і обраного способу. Таким чином, капуста може зберігатися від 3 тижнів до 12 місяців. Вибирати спосіб зберігання капусти слід виходячи з цілей, в яких ви будете її використовувати.

способи

Як зберегти кольорову капусту взимку в домашніх умовах? Один із способів ви дізнаєтеся, подивившись відео:

У підвалі або льосі

Якщо у вас є льох, а зберігати капусту потрібно не дуже тривалий термін, то пріоритетним способом зберігання стає саме цей.

При зберіганні в погребі капуста повністю зберігає і смакові, і корисні якості.

Термін зберігання - до двох місяців.

Інструкція:

 1. Переконайтеся, що умови в погребі відповідають потрібним: вологість повинна бути 90-95%, температура - близько 0 ° C.
 2. Приготуйте дерев'яні або пластикові ящики і поліетиленову плівку.
 3. Огляньте урожай і переконайтеся, що там немає пошкоджених або хворих головок. Вони не підійдуть для зберігання.
 4. Очистіть кожну капустяну головку від листя і коренів.
 5. Акуратно розфасуйте урожай по коробках, накрийте їх плівкою і складіть в льох.
 6. Час від часу перевіряйте капусту на наявність гнилі або хвороб. Своєчасно прибирайте зіпсувалися головки, щоб вони не заражали інші.

Можна зберігати капусту в погребі трохи по-іншому: підвісити капусту за качана. Умови в погребі міняти не потрібно. У підвішеному стані капуста буде зберігатися близько місяця.

Точно так же, як і в погребі, капуста може зберігатися на балконі, звичайно, при відповідних умовах. Наші фахівці підготували для вас матеріали про сушіння різних видів капусти, а також про зберігання савойської, пекінської, брюссельської, кольрабі, брокколі, білокачанної.

В холодильнику

Як зберегти кольорову капусту в холодильнику? При відсутності ж льохи можна не морочитися і просто скласти капусту в холодильник.

Інструкція:

 1. Промийте капусту.
 2. Очистіть її від листя і коренів.
 3. Складіть капусту в поліетиленові пакетики, а потім - в холодильник. Кожній голівці - свій пакетик-будиночок.

Цей спосіб найменш вдалий, так як зберігається капуста всього лише близько тижня, та ще й втрачає смак.

Тиждень - зовсім короткий термін. Щоб продовжити його, можна капусту попередньо засолити: гарненько вимити, розібрати на суцвіття, укласти в банки й залити розсолом (для 10 кг капусти 5 л води, 400 г солі і стільки ж 8% оцту). Для приготування страв досить промити капусту від розсолу.

У морозильній камері

Як зберегти кольорову капусту на зиму в морозилці будинку? Спосіб зберегти кольорову капусту на весь рік - заморозити її.

Звичайно, після заморозки вона вже не буде свіжою, однак при використанні капусти в якості додаткового інгредієнта до основного блюда це майже непомітно.

Головне, що ви зможете їсти цвітну капусту протягом 6-12 місяців після збору врожаю.

Інструкція:

 1. Прохолодною водою ретельно промийте кожну капустяну головку. Переконайтеся, що ви повністю видалили будь-який бруд і комах, які можуть загубитися серед суцвіть.
 2. Відріжте зелене листя і розберіть капусту на дрібні суцвіття. Заморожувати потрібно тільки їх.
 3. Капусту потрібно пробланшировать, щоб після розморожування вона не стала м'якою, млявою і прозорої.
 4. Закип'ятіть воду в каструлі і спустіть туди суцвіття на три хвилини.
 5. Після цього опустіть капусту в крижану воду, щоб відразу ж зупинити процес варіння.
 6. Розкладіть капусту до пакетики або будь-які підходящі ємності і приберіть в морозильник.

Щоб використовувати капусту, досить буде лише трохи її розігріти.

Своїми способами зберігання цвітної капусти в морозильній камері взимку з вами поділиться досвідчена городниця і домогосподарка в цьому відео:

Про способи заморозки в домашніх умовах білокачанної, брюссельської капусти та брокколі дізнайтеся з наших статей.

дорощування

Існує ще один спосіб їсти цвітну капусту майже всю зиму. Спосіб називається дорощування.

Безсумнівна перевага - вона буде в свіжому вигляді. Він також застосовується, якщо холоду наступили раніше, ніж хотілося б, і урожай не встиг дозріти.

Інструкція:

 1. Дорощувати капусту рекомендується в погребі при вологості 90-95% і температурі 0 ... 4 ° C.
 2. Заздалегідь приготуйте кілька ящиків зі звичайною городньої землею.
 3. Виберіть головки, які виглядають найбільш здоровими і мають багато листя. У діаметрі вони повинні бути 4-5 см.
 4. За пару днів, як будете «пересаджувати» капусту, рясно її поливайте.
 5. Викопайте капусту так, щоб залишився великий кому землі.
 6. Помістіть головки глибоко в ящик і щільно один до одного.
 7. Присипте їх землею аж до самих листя.
 8. Частіше провітрюйте підвал, щоб капуста "дихала" свіжим повітрям.

Залежно від сорту капусти доростати вона буде від 2 до 4 місяців, і можна так підібрати сорту, щоб капусти напевно вистачило на всю зиму.

Головне - підтримувати правильні умови, або дозріє вона набагато раніше покладеного і швидко зіпсується.

Зберігання та вирощування цвітної капусти вимагає досить багато зусиль, але не потрібно вважати це причина не висаджувати її.

Як зберігати кольорову капусту в домашніх умовах? Один із способів зберегти кольорову капусту на зиму - це її закваска в банках. Про те, як це зробити, розповість відео:

Крім користі кольорова капуста має дуже м'який та ніжний смак, який ви не зустрінете більше ні у одного виду. Це важлива властивість робить її найбільш віддається перевага «капустяним» інгредієнтом для багатьох-багатьох страв.

Схожі Статті