Детальний опис сорту редису «Селеста f1» і особливості вирощування

Щоб виростити на своїй дачній ділянці редис, особливо сильних зусиль робити не потрібно. Зокрема, якщо мова йде про сорт «Селеста». Він відноситься до числа кращих за багатьма показниками. Сорт популярний не тільки у фермерів (причому в тому числі і у досить великих господарств), а й на звичайних присадибних ділянках.

Насіння редиски потрібно купувати в надійних, перевірених магазинах. Вони повинні бути врожаю попереднього року. Ні в якому разі не допускається використання насіння редиски дво- або трирічної давності. В цьому випадку схожість суттєво знижується і підвищується ризик отримання рослин з квітковим втечею замість соковитого і великого коренеплоду.

Характеристика та опис редиски

Коренеплоди - вирівняною, округлої форми. Поверхня у них гладка. Колір у редиски яскраво-червоний. Якщо зупинятися на питанні маси, то при правильному догляді вона може досягати 30 грам. М'якоть у гібрида біла. Вона дуже соковита і не менш смачна.

час посіву

Гібрид може вирощуватися з першої декади березня до закінчення листопада. Але він настільки ранній тільки при відповідному (теплом) кліматі.

В середньому редис рекомендують починати вирощувати на початку квітня. Деякі фермери садять редис «під зиму».

Якщо грунт «важка», то насіння потрібно садити на мінімальну глибину. Не більше, ніж 1 см.

врожайність

В середньому, врожайність гібрида дорівнює 3, 3-3, 5 кг з квадратного метра.

Де вирощувати?

Вирощують гібрид у відкритому грунті. Попередниками не повинні бути хрестоцвіті культури. Під цими культурами розуміються: гірчиця, рапс, левкой, бруква, капуста, і деякий інші. За іншими джерелами, сорт можна вирощувати і в теплиці.

Стійкість до захворювань

Стійкість до захворювань - одне з основних переваг цього сорту редису.

Редиска сорти «Селеста f1» стійка до захворювань і перепадів температур. Але, разом з тим дуже бажано перший час варто накривати спеціальною плівкою. Так городник зможе захистити свій овоч від заморозків і стрибків температури. Вони ж часто відбуваються навесні.

термін дозрівання

Редис «Селеста» - раннього терміну дозрівання. Збір врожаю можна робити вже на 24 день після посіву. Що цікаво, знайти цей редис у продажу можна цілий рік, причина - добре вони пристосовується до різних кліматичних умов.

Які види грунтів підходять?

Він може дуже добре плодоносити на ділянці з легкими супіщаними пухкими ґрунтами.

Причому показники кислотності у грунту повинні бути від 6, 5 до 6, 8.

Неймовірно важливо забезпечити правильну передпосівну роботу.

Перш за все, внести комплексні добрива. На які грунту небажано садити цю культуру?

Насилу редиска переносить посадку на засолених грунтах. Погано переносить посуху, і навпаки, надмірно зволожені ґрунти.

Історія селекції

Редис «Селеста F1» був виведений, як і багато інших сорти овочів, в Голландії. Про історію редису цього сорту конкретно нічого не відомо. Точно відомо лише те, що завдяки селекціонерам він отримав такі корисні якості.

Відмінності від інших видів

 1. Головне, в чому відрізняється цей сорт від багатьох інших, стійкість до хвороб.
 2. А ще він пристосований як до вращіванія у відкритому грунті, так і в тепличних умовах.

Гідності й недоліки

переваги:

 • Від редиски цього сорту можна чекати раннього дозрівання.
 • Він дуже смачний.
 • Урожайний.
 • Немає таких проблем, як стрелкование і цветушность.
 • Зберігати урожай можна довго.
 • Сорт дуже стійкий до шкідників і хвороб.
 • При транспортуванні, навіть на далекі відстані, не втрачає своїх товарних якостей.

Сорт «Селеста» має і вкрай незначні недоліки, але вони тьмяніють на тлі його достоїнств.

 • Цю редиску можна садити на засолених і щільних грунтах.
 • На занадто сухих ґрунтах висівати цей сорт редису - пропаща справа.
 • На занадто вологих ґрунтах - теж. Більш того, дуже висока вологість навіть згубна для редиски.

Для чого і де застосовується?

Для вживання в свіжому вигляді і для реалізації на ринках. Вживається редис потрібно тільки в свіжому вигляді. Деякі люди вживають і листя в їжу.

вирощування

У тій теплиці, яка опалювальна, можна вирощувати редиску, в тому числі і цього сорту, в будь-який місяць року. В силу особливостей цієї овочевої культури, найкраще насіння проростає ранньою весною, а саме в березні-квітні.

Редис дозрівають приблизно в місячний термін. Багато що залежить від регіону і догляду. Відповідно до цими факторами, терміни можуть бути іншими.

Після того, як насіння і грунт підготовлені, можна приступати до посіву:

 1. По всій довжині грядки зробити борозни, глибина яких 3-4 см. Відстань між ними - близько 10 см.
 2. Відстань між лунками - 4-5 см. Розміщення - в шаховому порядку. Це не примха. В інших випадках городник буде змушений проріджувати.
 3. Після того, як просівши був проведений, борозни засипаються землею і розрівнюються.

У плані догляду обов'язково повинен бути регулярний полив і підтримання необхідної температури. Потрібно стежити, щоб температура була не вище + 20-22 градусів. За необхідності - регулярно провітрювати теплицю.

Обов'язково слід удобрювати редис. У невеликих кількостях можна внести розчин золи, рідкий коров'як. Для посіву насіння у відкритий грунт, можна використовувати спеціальне пристосування. Так звана «саджалку». А можна - звичайним способом.

Збір і зберігання врожаю

Цей овоч зріє в найкоротші терміни. Не слід його квапити. Не потрібно збирати урожай раніше терміну. Але не потрібно і допускати перезрівання плодів. Коли коренеплоди досягнуть середніх розмірів, тоді і потрібно збирати урожай. Обов'язково вирівнювати всі стиглі коренеплоди. Тобто, обривання гички на 2-3 см від редиски і обрізання корінців.

Як зберігати?

В овочевому відділі холодильника. Потрібно його попередньо упакувати в поліетиленовий пакет. Єдина умова - в пакеті потрібно зробити отвір для вентиляції або відкрити пакет. Коренеплоди можуть зберігатися при відповідній температурі і вологості близько 2 місяців. Але не можна зберігати їх занадто довго. Вони в цьому випадку втратять свій смак.

Хвороби і шкідники

Овоч має стійкий імунітет проти основної частини хвороб. Основних шкідників, що турбують редис взагалі і цього сорту зокрема, два:

 1. Хрестоцвіті блішки.
 2. Попелиця.

Для профілактики краще садити редиску під зиму. Поки шкідники зроблять якісь дії, городник встигне зняти урожай.

Слід врахувати, що багатьох хвороб можна уникнути завдяки профілактиці.

наприклад:

 • Прибирати з грунту залишки рослин минулого року.
 • Не допускати заболочення грунту.
 • Періодично збагачувати грунт мінеральними і органічними добривами.
 • Якщо садити редис в весняний період, то краще посадити по краях грядки гірчицю, полин, будь-які квіти з різким запахом.

Цей овоч відмінно зберігається і зберігає, навіть при тривалому зберіганні, відмінні смакові якості. Тому цей сорт редису дуже популярний.

Дізнайтеся більше інформації і про інших сортах редису. Опис, фото і правила вирощування різних видів ви знайдете на сторінках нашого сайту. Читайте про таких: Рудольф, Сакса РС, Зоря, Дієго, Чемпіон, Французький сніданок, Сора, Жара і Рондар.

Схожі Статті