Дивовижний картопля «Іван та Марія»: опис сорту, характеристики, фото

Дуже важко уявити наш стіл без картоплі. У всіх видах вона хороша - смажена, тушкована, картопляне пюре, картопля фрі, просто відварна картопелька, та всіх страв не перелічити.

З'явився картопля в Росії в 17 столітті, його завіз до нас Петро 1 з Голландії, але російський народ не прийняв нову культуру і навіть назвав його «Чортовим яблуком», і тільки в 19 столітті картопля стала одним з основних продуктів харчування, другим хлібом.

Запорукою високого врожаю картоплі є його сорт. Головне завдання садівника-городника - не помилитися у виборі, з безлічі сортів, і старих, перевірених, і новинок, вибрати той, який буде відповідати всім вимогам, і кліматичним, і кулінарним.

Картопля «Іван та Марія»: опис сорту

Назва сортуІван та Марія
Загальна характеристикапізній аматорський сорт запам'ятовується незвичайною забарвленням
період дозрівання120-150 днів
вміст крохмалю8-14%
Маса товарних бульб60-150 гр
Кількість бульб у кущі12-25
врожайність200-320 ц / га
споживчі якостінормальний смак, підходить для будь-яких страв
лежкость90%
колір шкіркибіло-червоний
колір м'якотібілий
Перевага регіони вирощуваннябудь-яка грунт і клімат
Стійкість до захворюваньсхильний до захворювання паршею, среднеустойчив до фітофторозу і вірусу скручування листя і картопляного раку
особливості вирощуванняУ посуху потрібен полив, насіннєвий матеріал схильний до виродження
Оригінаторвиведений в Росії народними селекціонерами

У Росії Івана-да-Марію вирощують уже давно. Це пізньостиглий картопля, від сходів до повного дозрівання йому потрібно 115-120 днів, але процес вегетації може коливатися в залежності від примх погоди. Івана-да-Марію вивели в Голландії, його прабатьком був сорт Пікассо. У 1995 році цей сорт внесли в селекційний Державного реєстру і допустили до вирощування по всій Росії.

Кущ у цього сорту прямий і високий, з великою кількістю великих листя, пагони можуть нахилятися прямо до землі. Цвітіння рясне, квіти білі і трохи кремові, але суцвіття майже не формуються, квітки дуже швидко опадають.

Коренеплоди правильної, округло-овальної форми, шкірка жовта, цятки і вкраплення на ній - рожеві, очі маленькі. М'якоть на зрізі кремового забарвлення. Середня маса бульби - 100-120 грам, може досягати 180 грам, дрібних бульб майже не буває. Вміст крохмалю висока - від 8 до 14 відсотків. Багатий цей сорт і вітаміном С, особливо в період збору.

Порівняти таку характеристику картоплі, як вміст у ньому крохмалю можна порівняти використовуючи представлену нижче таблицю:

Назва сортувміст крохмалю
Іван та Марія8-14%
Леді Клер11-16%
ЛаБелль13-15%
Рів'єра12-16%
гала14-16%
Жуковський ранній10-12%
мелодія11-17%
Алладіндо 21%
Краса15-19%
Моцарт14-17%
Брянський делікатес16-18%

Читайте також про інших - лікувальних і не тільки властивості картоплі.

У чому небезпека соланіну, користь і шкода для здоров'я сирої картоплі, соку і паростків, чим корисний батат. ДОВІДКА! Картопля багата солями калію, здатними виводити шлаки з організму і регулювати обмінні процеси.

фото

Нижче на фото Ви можете бачити картопля «Іван та Марія»:

Існує чимало способів вирощування картоплі. На нашому сайті ви знайдете багато цікавих статей на цю тему.

Читайте все про голландських технологіях, про вирощування ранніх сортів, про картопляному бізнесі, про те в яких країнах популярний цей овоч. А також, про альтернативні методи отримання врожаю - під соломою, в мішках, в бочках, в ящиках, з насіння.

особливості вирощування

Івана-да-Марію можна вирощувати практично в будь-яких кліматичних зонах. Сорт став дуже популярний серед городників завдяки невибагливості і посухостійкості, він добре переносить високі температури грунту і повітря, не вимагає особливої ​​агротехніки. Посадку слід починати рано, враховуючи місцевий клімат, але головне - в період розпускання листя на березі.

Даний сорт віддає перевагу легким родючі грунти, трохи підкислені. На сильно вапнованих грунтах картопля росте погано, піддається захворюванню паршею. Іван-да-Мар'я - сорт дуже високоврожайний, з одного кущика можна зібрати 15-20 бульб. Вихід товарних бульб теж високий, досягає 94 відсотків. Картопля добре зберігається, лежкість - 90 відсотків, тобто після зимівлі картопля втрачає тільки 10 відсотків врожаю.

У таблиці нижче представлені показники лежкості інших сортів картоплі:

Назва сортулежкість
Іван та Марія90%
інноватор95%
Беллароза93%
Каратоп97%
Венета87%
Лорха96%
Маргарита96%
Кураж91%
Гренада97%
вектор95%
Сифра94%

Читайте докладніше про зберігання картоплі: терміни, температура, місця і проблеми. А також як правильно зберігати коренеплоди взимку, в умовах овочесховища, льохи або квартири, а також на балконі, в ящиках, в холодильнику і очищеним.

Хвороби і шкідники

Сорт стійкий до багатьох картопляним хвороб:

  • до фітофтори;
  • до раку картоплі;
  • до вірусу скручуються листя;
  • до вірусів А і Yn.

Головним недоліком цього сорту є висока поразку картопляної паршею. При захворюванні паршею на бульбах з'являються тріщини, нарости, бородавки, погіршуються смакові якості, в картоплі знижується вміст крохмалю. Хворий картопля не можна використовувати для посадки. Крім цього, Іван-да-Мар'я може виродитися, тому важливо вчасно міняти посадковий матеріал. Щоб отримати високий урожай, для посадки потрібно відбирати тільки здорові, не уражені хворобами бульби.

Для того, щоб уберегти картопля від захворювання паршею, не можна безпосередньо перед посадкою вносити в грунт вапно або неперепревшего гній.

Вапнування грунту знижує її кислотність, а як вже говорилося вище, картопля Іван-да-Мар'я любить підкислені грунту.

Читайте також про такі поширені захворювання картоплі як альтернаріоз, фузаріоз, вертіціллез, фітофтороз.

Перш ніж садити бульби з паростками, їх бажано обробити препаратом «Агат -25-К», це підвищує врожайність і розвиває стійкість до різних захворювань.

Всім садівникам-городникам відома така картопляна напасти, як колорадський жук! На невеликих присадибних ділянках колорадського жука і його личинок зазвичай збирають вручну і обов'язково спалюють. Для боротьби з цим шкідником використовують як народні способи, так і промислові інсектициди. Існує безліч хімічних препаратів, засобів для обприскування картоплі, серед яких Інта-Вир, Боверин, Моспилан, Актара, Банкол, Бітоксибацилін, Регент, Корадо, Престиж.

Попереджає мірою є висадка поруч з картопляними грядками рослин з відлякує, різким запахом, таких як часник, чорнобривці, календула. Серед народних засобів - обприскування настоями часнику, томатної гички, суміші полину і золи.

Побачити спосіб боротьби з колорадським жуком без хімії Ви можете на даному відео:

Догляд за вже висаджених картоплею полягає в розпушуванні, боронуванні грунту, підгортання кущів, мульчировании, поливі і добриві. Щоб прискорити зростання і захистити картоплю від хвороб під час бутонізації, кущі потрібно обприскувати розчином Епін-Екстра. Незважаючи на те, що даний сорт посухостійкий, по можливості необхідно використовувати систему крапельного зрошення або полив на всіх етапах розвитку картоплі.

Читайте докладніше на нашому сайті про те чи потрібно картоплі підгортання, ніж його проводити, як правильно це зробити вручну або мотоблоком і чи можна виростити хороший урожай без прополки і підгортання. А також, ніж підгодувати картопля, коли і як вносити добрива, як правильно це робити при посадці, які з підгодівлі найкращі і в чому сила мінеральних добрив.

Сподіваємося, що Іван-да-Мар'я не підведе садівників-городників, а всі наші рекомендації допоможуть вам виростити високий урожай.

Також пропонуємо ознайомитися з іншими сортами картоплі, що мають різні терміни дозрівання:

середньопізнісередньораннісередньостиглі
векторКолобоквелетень
МоцартказкаТоскана
СифраІллінськийЯнка
ДельфіниЛуговськийБузковий туман
ЖуравушкаСантеАжур
РогнедаІван да ШураДезіре
ЛасунокКоломбоСантана
АврораманіфестТайфун
скарбінноваторАльваро
чарівниккронаБриз

Схожі Статті