Дивовижний квітка Клеродендрум Спеціозум: фото і правила догляду

Клеродендрум Спеціозум - це незвичайна культура, популярність якої серед квітникарів зростає з кожним роком. Рослина відрізняється рясним цвітінням, легким приємним ароматом, а також невибагливістю у догляді.

Також у Клеродендрум Спеціозума можна надавати найрізноманітніші форми куща і дивувати всіх гостей. Розповімо про цю рослину докладніше.

Історія виникнення, опис і фото

Рослина прийшло до нас з Малайзії та частини африканського континенту. Клеродендрум Спеціозум - гібридна культура, яка з'явилася в результаті схрещування двох видів клеродендрум: Томпсона і блискучого.

Дізнатися цей різновид можна по тонким довгим паросткам червонуватого відтінку і жорстким листям великого розміру (які, до того ж, мають легку галявину). Форма листя - серцеподібна, а колір - насичено-зелений.

Основна перевага клеродендрум - швидкий темп зростання. Якщо дотримуватися всіх умов вирощування, розпускання квітів відбувається цілий рік.

Довідка! Насіння у різновиди не утворюються, тому Спеціозум розмножують тільки живцюванням.

Нижче наведено фото квітки Клеродендрум Спеціозум.

Особливості сорту і його різновид Спеціозіссіум

У сорту є друга назва - колючий. Пагони можуть виростати до 3 метрів у висоту. Стебла в'ються, на зрізі вони чотиригранні. Листя досить великі, широкі, відрізняються хвилястими краями. Черешки виростають в довжину до 2-3 см, червоного кольору.

Цвітіння рясне, зазвичай триває протягом літа. Суцвіття верхівкові, мають формою метеликів. Серцевина квіточки пурпурна, а віночки - темно-червоні.

Різновид рослини - Спеціозіссімум.

З іншими різновидами клеродендрум ви можете ознайомитися в окремих матеріалах на нашому порталі. У числі найбільш яскравих і незвичайних Бунге, Томпсона, Уолліча, просперо, філіппінський, угандийский, найпрекрасніший, інерме і блискучий.

Догляд в домашніх умовах

Як, де і в який час року садити?

Зазвичай садять молоду рослину на початку весни, коли культура за зиму набралася сил, але ще не почала цвісти. Пересадку і оновлення дорослих рослин проводиться в цей же час. Алгоритм посадки:

 1. Підготувати ґрунт. Найкраще купувати готову суміш для кімнатних рослин.
 2. Перед посадкою помістити субстрат в духову шафу, розігрітий до 100 градусів. Потримати його там протягом 30 хвилин.
 3. Не забудьте про дренажному шарі. Для цього використовуйте биту цеглу, шматочки пінопласту, а також глиняні черепки. Висота шару - 2-3 см.
 4. Засипати грунт на 1/3 обсягу горщика. Встановити квітка в горщик, розправити листя і засипати залишилася частина грунту.
 5. Полити рослина, поставити на світле місце, на яке не потрапляють прямі сонячні промені.

Грунт, горщик, місце проживання і освітлення

 • Грунт. Субстрат для посадки культури вибирайте родючий і рихлий. Показники кислотності повинні бути на рівні 5-6. Для самостійного приготування грунтосуміші в однакових пропорціях додають наступні компоненти:

  1. листову і садову землю;
  2. пісок (бажано річковий, тому що він більший) і торф.
 • Освітлення і місце проживання. Клеодендрумом Спеціозум - культура, вибаглива до освітлення. Тому ставити вазон з квіткою потрібно на добре освітленому місці, але при цьому стежити, щоб прямі сонячні промені не обпалювали листові пластини. Також при виборі місця для рослини уникайте близькості з опалювальними приладами - рослина не перенесе сухого повітря.
 • Горщик. Матеріал вазона не має значення. Бажано не вибирати широку і плоску ємність. Розмір горщика визначається відповідно до обсягу кореневої системи - діаметр горщика повинен бути на 2-3 см більше.
Важливо! При поганому освітленні цвітіння буде рідкісним або буде повністю відсутні.

Вологість, полив і підгодівля

 • Клеодендрумом Спеціозум - рослина, яке позитивно відгукується на рясний полив. При постійному цвітінні культуру поливають кожні два дні. Якщо бутонів на кущі немає, можна зволожувати грунт два рази в тиждень. У зимовий період, коли квітка відновлюється, досить і одного поливу на тиждень. Щоб полив приносив максимальну користь, використовуйте для цього відстояну воду кімнатної температури.
 • Коли рослина розпускає бутони, його підгодовують тричі на тиждень. Клеодендрумом Спеціозум любить фосфор і калій, оптимальний варіант - це використання комплексних добрив. Також раз на місяць можна застосовувати для підгодівлі органіку.
 • Рослина любить вологе повітря. Тому в спекотні дні його потрібно обприскувати кожен день (можна навіть кілька разів в день). При цьому стежити, щоб листя не були на сонце. Інакше краплі води приведуть до появи опіків. У холодну пору року поєднуйте зволоження культури з душем.

Чи потрібна обрізка?

Обрізка необхідна квітці для формування красивої компактної форми, стимуляції розгалуження, а також рясному цвітінню.

Для процедури обрізання використовують гострі ножиці або секатор. Перед обрізанням інструмент дезінфікують.

Усі пошкоджені частини рослини регулярно видаляються.

 • По-перше, вони марно забирають поживні елементи у культури.
 • По-друге, можуть заразити здорові частини Клеодендрумома Спеціозума.

Місця зрізів обробляють товченим вугіллям.

Як розмножувати?

Клеодендрумом Спеціозум розмножують тільки одним способом - живцюванням. Для посадки відбираються тільки черешки, які мають 2-3 міжвузлів і нирок. Алгоритм розмноження:

 1. Зрізати держак (цю процедуру проводять з початку весни до липня).
 2. Відросток помістити в розчин активованого вугілля.
 3. Через добу воду змінити на нову.
 4. Після появи корінців відросток посадити в невелику ємність і накрити ковпаком (можна використовувати обрізану пластикову пляшку). Поставити в тепле добре освітлене місце. Полити, але не рясно.
 5. Кожен день відкривати паросток для загартовування. Через 7-10 днів відкрити його повністю.
 6. Через місяць можна внести перші підгодівлі.

З якими шкідниками, хворобами і складнощами можна зіткнутися?

При вирощуванні Клеодендрумома Спеціозума можуть виникнути такі проблеми:

 1. Листові пластини жовтіють і в'януть. Це відбувається через занадто рясного поливу.
 2. Поява бурих плям на листі - сонячні опіки.
 3. Краї листя висихають, а бутони обпадають. Щоб уникнути цієї проблеми потрібно підвищити вологість повітря.
 4. Міжвузля довгі, а на стеблах мало листових пластин. Це говорить про брак сонячного світла. Якщо світловий день короткий, можна використовувати фітолампи.
 5. Рослина не викидає квітконоси. Недолік добрива або квітникар не забезпечив рослині зимовий відпочинок.

Клеродендрум спеціозум - це популярна культура, яка часто використовується для прикраси будинків і офісів.

Культура відрізняється багатьма перевагами: довгий цвітіння, невибагливість у догляді і незвичайний зовнішній вигляд.

Схожі Статті