Дізнаємося чи можуть таргани проникнути в вухо? Що буде, чим небезпечне, а головне що робити при цьому

Мирне співіснування в квартирі з тарганами є небезпека для людини.

Ці комахи не тільки неприємні на вигляд, але ще є переносниками багатьох хвороб.

Сьогодні поговоримо про те, які захворювання може переносити комаха, ніж найбільш воно небезпечно, чи може тарган залізти в вухо або ніс?

Чим небезпечні таргани для людини?

Розглянемо докладніше шкоду тарганів для людей.

Помилково вважати, що «вусаті» представляють собою тільки чисто зовні неприємне явище. Вони є переносниками безлічі небезпечних захворювань. Сам образ їхнього життя свідчить про те, що на своїх лапах вони можуть переносити шкідливі бактерії і величезна кількість хвороботворних мікробів.

Свою їжу шкідники шукають в сміттєвих баках, підвалах, каналізації. На їх волохатих лапках затримуються всі живуть в цих місцях мікроорганізми і бактерії. А після цього вони починають обстежувати всі куточки вашої квартири, повзають по посуді, кухонним столів.

І навіть якщо ви не спостерігаєте комах в гуртку чи склянці в даний момент, вони вже встигли поселити на них мікробів, здатних стати джерелом серйозних інфекційних захворювань.

Які хвороби переносять:

 • Сальмонельоз.
 • Менінгіт.
 • Мікобактеріоз.
 • Гастроентерит.
 • Дизентерія.
 • Урогенітальні віруси.
 • Лишай.
 • Правець.
 • Інфекційний гепатит.

Чорні види можуть заразити вас гельмінтами: гострики, аскаридами, лентецов, власоглавами. Джерелом глистів можуть стати і руді таргани. Причому шляху поширення захворювань можуть бути самими різними. Яйця паразитів вони можуть залишати на будь-яких предметах, до яких ви торкаєтеся руками. Тому дуже важливо вжити заходів щодо запобігання розповсюдженню комах у вас вдома.

Загальна кількість мікробів і вірусів, які переносяться ними, за підрахунками вчених, більше сотні.

Результатом сусідства з ними є інфекційні хвороби. При цьому людина помилково вважає, що підчепив вірус в транспорті або громадському місці, а насправді захворів він у власній квартирі, всього лише торкаючись до речей, за якими до цього проповз «непроханий гість».

алергія

Хітиновий покрив, екскременти, останки цих комах змішуються з домашнім пилом і стають джерелом алергічних реакцій у людини. Потрапляючи в дихальні шляхи, на шкіру або в шлунок людини, вони можуть викликати такі алергічні реакції:

 • Шкірний дерматит.
 • Кон'юнктивіт.
 • Риніт.
 • Астму.

Симптоми алергії на тарганів. Постійно контактуючи з комахами у власному будинку, людина страждає від хронічного прояви алергії. В результаті він постійно чхає, відчуває різь в очах і носі. Чорні таргани при цьому видають сильний запах, який навіть при відсутності алергії може доставити масу неприємних моментів.

Якщо вас вкусили

Без особливих причин ці комахи на людей не нападають.

Але якщо в будинку відсутні відкриті джерела живлення і води, вони намагаються добути їх з тіла людини.

Коли особин в будинку розвелося багато, їжі їм не вистачає, і вони починають харчуватися людським тілом.

Укус таргана схожий на більшість укусів комах. Через деякий час на його місці з'являється ущільнення, яке починає сильно свербіти, з'являється печіння і поколювання.

Укуси небезпечні ймовірністю алергії та інфікування рани. Часто ранка запалюється через потрапили в неї вірусів. Особливо страждає від цього ніжна шкіра дітей. Найбільше вони люблять гризти шкіру на пальцях рук і ніг, і області навколо губ, повіки, лікті і коліна. Місця укусів починають свербіти і запалюються.

ВАЖЛИВО! Укуси тарганів потрібно лікувати, інакше на їх місці можуть розвинутися сильні запальні процеси.

Чи може тарган проникнути в вухо?

Випадки коли тарган заповз у вухо сплячій людині - не рідкість. Тарган у вусі - дуже хворобливе явище. Він починає скребти, гризти шкіру, доставляючи сильний біль, може пошкодити барабанну перетинку. Комаха стає причиною виникнення найсильнішого запалення вуха. При цьому воно може загинути всередині, тоді витягувати його потрібно за допомогою спеціального розчину в медустанові.

ВАЖЛИВО! Не намагайтеся дістати комаха з вуха пінцетом або іншими гострими предметами, ви можете пошкодити барабанну перетинку.

Що робити якщо тарган заліз в вухо?

Симптомом присутності комахи всередині вушної раковини є різкий біль. Відразу слід звернутися до лікаря.

Але якщо такої можливості немає, спробуйте витягти його самостійно:

 • Ляжте так, щоб уражене вухо було зверху.
 • Залийте за допомогою шприца без голки в вухо рослинне масло і почекайте, поки ворушіння всередині припиниться.
 • Потім масло треба злити і вимити дохлої комаха теплою водою.
УВАГА! Після цих маніпуляцій все-таки слід відвідати лікаря, щоб перевірити, чи не залишилися в вусі частини тіла комахи.

Тарган може також забратися всередину носа і викликати чхання і різкий біль. Можна спробувати вийняти його простим сякання. Якщо комаха проникло глибоко, звертайтеся до лікаря.

Отже, підіб'ємо підсумок: ми розповіли чим небезпечні таргани для людей, причиною яких хвороб вони можуть бути, що буде якщо тарган залізе в вухо або ніс?

Чи не миріться з присутністю тарганів в своєму будинку, терміново починайте від них позбавлятися при перших же ознаках появи. Так ви вбережете себе та своїх близьких від безлічі проблем.

Нижче наведемо список ефективних засобів від тарганів:

 • аерозолі та спреї: Раптор, Чистий дім, Raid, Кат;
 • гелі: Глобал, Дохлокс;
 • пастки: Комбат, Форсайт;
 • олівці: Машенька;
 • порошки: ФАС.

Відео

Пропонуємо вам ролик про те, як витягується тарган з вуха:

Схожі Статті