Дізнаємося кусаються чи таргани: в яких випадках і кого частіше можуть вкусити, чим небезпечні укуси для людей, фото

Важко повірити, що в 21 столітті люди стикаються не тільки з псуванням продуктів домашніми тарганами, але і з укусами цих комах.

Щоб уникнути неприємних випадків, необхідно знати, як і коли небажаний мешканець квартири здатний вкусити.

У сьогоднішній статті будемо з'ясовувати кусаються чи таргани домашні: фото укусів, чому це може статися, що робити з пошкодженим місцем?

Кусають чи таргани людей?

Відбуваються «нападу» комах на людину зазвичай вночі, коли люди сплять, а таргани відчувають пік активності. Жертвами шкідників стають маленькі діти з ніжною шкірою або ослаблені люди похилого віку.

Комахи роблять це не з поганих помислів: вся справа в частому недотримання особистої гігієни людьми цих вікових груп. Люди похилого віку і діти здатні заснути з невимитие після прийому їжі руками, залишками солодкої їжі або слиною в куточках губ, крихтами в ліжку.

Нюхові рецептори призводять його до пахне їжею людині, завдаючи укус якого, комаха має на меті поласувати залишками їжі, разом з якими воно може вкусити ніжну шкіру:

  • мочок вух;
  • куточків губ;
  • шиї;
  • згинів нижніх кінцівок;
  • носо-губної складки;
  • кінчиків пальців.

Чорні таргани крупніше ніж руді, саме їх укус більш імовірний. На щастя, зараз вони рідко зустрічаються в квартирах.

Цікаво! Існує думка, що поїдаючи людську шкіру, таргани з численних колоній компенсують недолік їжі і води. Це малоймовірно, тому що «голодні» місця шкідники негайно залишають.

Як відбувається укус?

Теоретично вусатий здатний кусатися завдяки міцному гризе ротового апарату.

Фіксація епітелію шкіри людини відбувається між потужними хітиновими губами і рогами мандибул комахи. Пара верхніх щелеп з зубцями відщипує верхні шари епідермісу. Одночасно з цим відбувається неминуче інфікування забрудненим ротовим апаратів і слиною шкідника ранки.

Важливо! При виявленні характерних ознак укусу не потрібно чекати запальної реакції. Якнайшвидше обробіть пошкоджене місце хлоргексидином або перекисом водню.

Як виглядає пошкоджене місце?

Ми з'ясували кусаються чи домашні таргани, тепер давайте поговоримо як відрізнити їх укуси?

Батьки можуть сплутати укус таргана з проявом харчового дерматиту, особливо якщо явище в ранці набуло алергічний компонент.

Для будь-якого укусу характерна наявність місця проколу в центрі запального набряку, яким би великим він не був. Прокол виглядає як дрібна червона точка, утворена вилилась назовні крапелькою запёкшейся крові.

Через кілька годин навколо місця укусу з'являється діаметром до 5мм ніжна червоно-рожева кірка. У людей з чутливою шкірою кірка може досягати великих розмірів. Вона буває нерозрізненої на тлі алергічного набряку.

Для вогнищ контактного дерматиту ні точка проколу, ні ніжна запальна скоринка характерними не є.

Важливо! Тканини комахи, шкідливі частинки пилу і бактерії, наявні на ротовій апараті і потрапляють в ранку, є контактними алергенами і інфекційними агентами. Тому можлива бурхлива запально-алергічна реакція на укус цього шкідника.

фото

Оцініть візуально укуси тарганів, фото нижче:

Укуси тарганами людей - рідкість, проте зустрічаються вони і сьогодні. Щоб уникнути цього неприємного, що загрожує інфекцією і алергією явища необхідно якомога швидше позбутися від неприємних співмешканців.

Отже, ми відповіли на частий питання: чи можуть таргани кусати людини? І що робити в такому випадку? Виявилося, що дійсно можуть, більш того деякі види навіть можуть залізти в вухо.

Тому не варто миритися з їх присутністю в будинку. Сьогодні існує безліч засобів від тарганів: легкі в застосуванні порошки та крейда, ефективні гелі Дохлокс, ФАС, Глобал, Комбат, Чистий дім, Раптор, відлякувачі, пастки - Форсайт, Машенька, Raid.

Цікаве відео

Подивіться відео про силу укусу таргана:

Схожі Статті