Для любителів оранжевого коренеплоду - як зберігати моркву в холодильнику, щоб зберегти її корисні властивості?

Морквину любить старі й малі. Смачна в свіжому і приготованому вигляді, приваблива зовні, вона ще й корисна: через довгого списку вітамінів (B1, B2, B6, PP, C, E) і наявності провітаміну «A» (каротину). Додайте сюди мікроелементи: калій, залізо, фосфор, магній, кобальт, мідь, йод, цинк, хром і фтор.

Морква - продукт дієтичний, з легким засвоєнням. Морквяний сік допомагає при багатьох хворобах. Тому бажання запастися нею і довше зберегти зрозуміло. Поговоримо про те, як використовувати для цього холодильник будинку, в звичайній квартирі - як довго можна в ньому тримати морквину, чи потрібно її мити перед зберіганням, розглянемо інші важливі питання.

Особливості структури овоча

Важливий момент - в якому вигляді повинна зберігатися морква. Свіжий це коренеплід? Якщо свіжий, то чи буде він підданий заморожуванню? Можливо, морквина вже перероблена в готовий продукт: зварена, перетворилася в закуску або сік. Все це вплине на умови і терміни збереження. Для тривалого зберігання свіжої моркви, її слід ретельно перебрати, відокремити коренеплоди зі слідами хвороби, ушкодженнями або просто нерівні. Має значення і розмір.

Увага: Морква, яка прописується в холодильнику надовго, повинна бути приблизно рівної величини, не дуже велика і не надто маленька.

Чи можна зберегти коренеплід в холодильній камері?

В залежності від того, в якому вигляді планується зберегти моркву, потрібно правильно визначити місце, куди її помістити. Сучасний холодильник має відповідні для різних випадків локації: відділення для готових продуктів, відсік для свіжих сирих овочів і морозильну камеру.

Якщо з місцем не наплутати і дотримуватися додаткові умови стосовно форм-фактору, в якому представлений коренеплід, то ніяких перешкод для використання холодильника не виникне. Температурні режими зберігання моркви в холодильнику:

 • в основному відділенні при температурі від +2 до +6 градусів;
 • в «зоні свіжості» при температурі від 0 до +3 градусів;
 • в морозильній камері при температурі від -8 до -23 градусів.

Скільки становить термін зберігання?

Для переробленого овочу

Якщо мова йде про готовий продукт або заготівлі, то тривалість збереження в домашніх умовах буде залежати від конкретного випадку. Розглянемо, скільки часу можна зберігати свіжовичавлений морквяний сік, варену і корейську моркву.

 1. «Корейська» морквина - це готову страву з помаранчевого коренеплоду, який подрібнили на тертці і заправили за смаком, після чого залили сильно нагрітим рослинним маслом. До складу заправки, як правило, входять:
  • столовий оцет;
  • кухонна сіль;
  • цукор;
  • червоний перець.

  Морква по-корейськи зазвичай настоюється до готовності протягом 12-14 годин, після чого термін її зберігання в холодильнику - не більше двох тижнів.

 2. Варена морква вважається повністю приготованим продуктом, навіть якщо призначена для якогось салату. Якщо тримати її в холодильнику більше двох-трьох днів, то вже сам зовнішній вигляд перестане викликати апетит. Морквина зробиться в'ялою або склизкой на вигляд і неприємною. Вживати її в їжу в цьому стані вже не варто.
 3. Свіжовичавлений морквяний сік - смачний і корисний напій, який готують майже всі, у кого є соковижималка. Але його зберігати вкрай небажано: втрачаються цінні властивості. У разі необхідності можна помістити морквяний сік в холодильник в закритій ємності на пару годин. Але краще випити його безпосередньо після приготування.

Для свіжої моркви

Говорячи про свіжому (сиром) корнеплоде, можна розраховувати на те, що при правильному підході до зберігання він буде перебувати в холодильнику від одного до декількох місяців і при цьому залишатися якісною, смачною, насиченою вітамінами та мікроелементами їжею.

Як правильно підготувати коренеплід?

Операції, що передують відправку моркви в холодильник для зберігання, часто залежать від особистого досвіду і звичок. Мало хто наважується на раптовий експеримент, якщо замишляє тривалу заготовку коренеплоду, адже помилка може дорого обійтися.

Головна розбіжність - майже гамлетівське питання «мити чи не мити». Одні вважають, що відмитий коренеплід зберігається краще, інші схиляються до «замурзаному».

Чи потрібно попередньо мити?

Мити чи ні - спірне питання. На підтримку прихильників миття морквини можна привести цілий ряд плюсів такого підходу:

 • відразу видно всі механічні пошкодження або їх відсутність;
 • помітні сліди захворювань і гниття;
 • видаляються паразитуючі мікроорганізми;
 • легше перебирати в ході зберігання.

До числа мінусів слід віднести те, що мита морква більш вимоглива до умов зберігання і небажаним сусідством в холодильнику. Ще її доводиться довше сушити перед відправкою на тривале зберігання. Як краще - вирішувати вам.

Як довше зберегти морквину?

Незалежно від того, відмивали ви морквину або просто обмежилися видаленням надлишків грунту, первинним етапом підготовки коренеплоду до зберігання в холодильнику є його ретельна просушування від надмірної вологи, отриманої в ході «купання» або вбраної землею. Чисту після води моркву можна ретельно промокнути рушником і тим прискорити процес. Готова до наступного етапу відмита морквина буде сухою на дотик і однотонною. З немитого коренеплоду при терті будуть самі обсипатися дрібні частинки грунту.

Миту і очищену

Очищену цілком, морквину рідко кладуть в холодильник на тривале зберігання. Але якщо доводиться, то не залишають її відкритої, оскільки позбавлена ​​своєї природної «шкірки», вона швидко заветрівается і втрачає вологу.

Порада: Контейнер з харчового пластику або плівка - продовжать придатність очищеної моркви до місяця, якщо зберігати в спеціальному відділенні холодильника.

Перевіреним способом нетривалого (3-4 дні) зберігання моркви в основному відділенні холодильника - є її занурення в воду. А якщо воду міняти, то цим можна «підбадьорити» морквину аж до тижня.

Рекомендуємо подивитися відео про зберігання моркви в плівці холодильнику:

терту

Помістивши натерту морквину в основне відділення холодильника, потрібно враховувати, що вона в цьому виді буде заветрівается ще швидше, ніж просто очищена. Справі допоможуть контейнер, скляна банка з кришкою або, в крайньому випадку, просто поліетиленовий пакет.

Без підморозки термін зберігання не буде тривалим, тому натерту моркву слід вжити в їжу протягом 10-12 днів.

Чи не заморожуючи

Для тривалого зберігання моркву слід упакувати з усією ретельністю. Прикладами хорошою упаковки можуть послужити вакуумні пакети і харчова плівка. Вони не дадуть проникнути надлишку вологи і збережуть власні соки коренеплоду. Це одне з найважливіших умов тривалого зберігання. Якщо ви збираєтеся використовувати плівку, то приготуйтеся попрацювати: вона повинна щільно охоплювати кожну морквину.

Іноді для вбирання надлишків вологи застосовують обертання в папір або паперовий пакет. Таку упаковку треба буде періодично обмацувати, перевіряючи на вогкість, і замінювати при необхідності. Якщо все зробити правильно, то вдасться вберегти морква від гниття і від в'ялості.

Місце розміщення теж має значення. Чим нижче в холодильнику ярус, на який ви покладете свіжу запаковану моркву, тим краще. В ідеалі - це повинен бути ящик-відсік для овочів. Справний холодильник підтримує в цій зоні оптимальне співвідношення температури і вологості.

 • Деякі господині використовують для регуляції вологості обгортку з газет та інших друкованих видань. Настійно не рекомендується цього робити, оскільки до складу друкарської або поліграфічної фарби можуть входити свинець, кадмій і інші не дуже корисні для організму речовини.
 • Якщо морква покупна, то бадилля, швидше за все вже видалена. У цьому випадку місце її відриву слід повністю «ампутувати». У разі, коли морквина власна, досить просто підрізати бадилля під основу.
 • Коли морквини у вас багато, верхівки коренеплодів краще підрізати досить сильно: на 1-2 сантиметри. Це попередить їх проростання в холодильнику.

Щоб не вяла і не в'яла

Навіть при герметичній упаковці моркви залишається ризик її розм'якшення, в'ялості і проростання, якщо не підтримувати оптимальний режим вологості. Для моркви він становить 65-75%. Не менш важливий - температурний режим. Вихід температури за межі від -1 до 8 градусів несумісний з тривалим збереженням свіжої моркви. Зазвичай у відсіку для фруктів і овочів підтримується діапазон від 0 до 3 градусів. Для морквини - саме те.

На всю зиму

Крім досить заморочливого збереження свіжої моркви в «зоні свіжості» холодильника, практикується її заморозка. Найчастіше на зиму заморожуються натерта або подрібнена кубиками моркву. У цьому виді вона може зберігатися все холодну пору року, хоча і втрачає частину смакових якостей і корисних властивостей. При приміщенні в морозилку її також слід упакувати: в контейнери, вакуумні упаковки або поліетилен. У цьому виді морквина годиться в піджарку, в овочеві рагу і будь-які страви, куди буде визначена фантазією кулінара.

Рекомендуємо поссмотреть відео про замороження моркви на зиму:

Як бути, якщо щось пішло не так?

Найнеприємніше, що може трапитися з морквою в холодильнику, - це її псування. Гниття, втрати приємною міцності або проростання морква, як правило, зобов'язана порушень умов зберігання. Не будемо торкатися можливих технічних проблем з холодильником, скажімо краще про те, що залежить від його господарів.

Якщо морква зберігається не в морозилці, то слід звертати увагу на появу конденсату всередині пластикової або поліетиленової упаковки. Ці крапельки можуть говорити про концентрацію вуглекислого газу всередині контейнера або пакета. При виявленні конденсату моркву слід витягти, просушити і запакувати заново.

Корисні поради

 1. Потрібно стежити, щоб морква не перебувала в безпосередньому контакті з іншими овочами або фруктами. З яблуками - слід виключити взагалі будь близьке сусідство. Яблука виділяють етилен, який може зіпсувати смакові якості моркви.
 2. Для тривалого зберігання має велике значення сорт моркви. Серед найбільш витривалих: «Московська зимова», «Віта Лонга» і «Форто». Варто звернути увагу на сорти, що висаджуються рано.
 3. Для зберігання протягом зими вибирайте тільки коренеплоди, які досягли зрілості. Невизревшіе можуть розчарувати швидкої псуванням.
Існує безліч інших способів зберігання моркви в домашніх умовах, в числі яких сушка і в'ялення.

висновок

Є досвідчені господарі. Вони, як правило, схильні дотримуватися сімейних традицій і пройшли перевірку часом методик збереження запасів. Інша справа, якщо стійких переваг поки що немає. Тоді експеримент напрошується сам собою: розділити, наприклад, морква на кілька частин і порівняти відразу кілька способів збереження смачного і корисного коренеплоду за допомогою холодильника. Можливо, ця публікація виявиться чимось корисною для експериментаторів.

Схожі Статті