Догляд за теплицею з полікарбонату взимку, як підготувати теплицю до нового сезону, обробка навесні, дезінфекція

Теплиця з полікарбонату - міцну споруду, здатне служити дачникові для вирощування теплолюбних культур не один сезон.

Але, для збереження її в робочому стані і успішного вирощування в ній овочів, теплиці потрібно догляд в різні пори року.

У цій статті ми розповімо вам як підготувати теплицю восени до успішної зимівлі, а також поговоримо про те, що потрібно буде зробити навесні, перед початком сезону.

Підготовка теплиці до зими

Отже, з чого починається догляд за теплицею з полікарбонату. Оскільки дачні споруди даного типу частіше за все не розбираються на зиму, для їх збереження в зимовий період потрібно провести підготовчі заходи. У теплиці потрібно провести генеральне прибирання після закінчення літнього сезону.

Іноді полікарбонатні листи знімаються на зиму. Але робиться це найчастіше тими дачниками, хто в зимовий сезон не з'являється на ділянці. У них немає можливості звільняти спорудження від снігу і до того ж вони бояться, що листи полікарбонату вкрадуть.

Розпочинається підготовка з ретельного прибирання всіх рослинних залишків. Якщо всередині використовувалися різні предмети: бочки, полки, стелажі - їх слід обов'язково винести.

Наступним етапом є робота з грунтом. У верхньому її шарі добре зберігаються всі хвороботворні мікроби і личинки комах-шкідників. Тому доцільно зняти верхній шар грунту заввишки 5-7 сантиметрів для знищення всієї зарази. Якщо шар грунту прибрати немає можливості, її варто обробити знезаражувальним розчином.

Стіни і опори теплиці зовні і зсередини ретельно промиваються мильним розчином. Мити стіни з полікарбонату будь-якими хімічними засобами не варто, тому що не відомо, як вони вплинуть на властивості матеріалу.

Вони можуть порушити поверхню, що в подальшому призведе до руйнування матеріалу. Для миття використовується виключно м'яка ганчір'я або губка без абразивного покриття. Особливо ретельно слід промивати стики і шви, адже в них забиваються бактерії, сміття, а комахи можуть відкладати яйця.

ВАЖЛИВО. Не можна користуватися жорсткими матеріалами, так як вони можуть подряпати покриття і порушити його світлопроникність.

Якщо якісь забруднення не видаляються відразу, не відскрібати їх, а просто зволожите і почекайте якийсь час. Після цього вони легко зникнуть із поверхні. Для знищення спор грибкових захворювань стіни обприскуються розчином мідного купоросу за допомогою обприскувача.

Після миття та обробки дезинфікуючим розчином теплицю залишають відкритою, для того, щоб всі конструкції добре висохли.

Способи посилення конструкції

Деякі, особливо посилені конструкції теплиць з полікарбонату, не потребують будь-яких зміцнення на зиму. Але також є каркаси, які без додаткового посилення можуть зруйнуватися під вагою снігу взимку.

Щоб уникнути подібного розвитку подій, конструкції необхідно надати додаткову міцність. Робиться це за допомогою установки підпор під каркас. Дерев'яні або металеві підпори встановлюються під несучі конструкції, які піддадуться найбільшому навантаженню.

Верхній кінець брусків або металевих арматур встановлюють безпосередньо під елементи каркаса. Нижні кінці ставляться на підставу з цегли або дощок. Не можна просто встромляти їх в землю, так як грунт після промерзання осяде і підпора провалиться.

Двері і кватирки теплиці взимку

А тепер спробуємо розібратися теплицю з полікарбонату відкривати взимку чи ні і в чому полягає догляд за теплицею в зимовий час.

Всі елементи, що відкриваються теплиці на зиму доцільно зняти, щоб їх рухомі елементи залишалися в робочому стані. Особливо це стосується поршневих механізмів, які при поєднанні морозів і відлиги страждають особливо сильно. Тому зберігати їх рекомендується в сухому, теплому приміщенні.

Якщо кватирки вмонтовані в конструкцію і зняти їх не можна, варто їх посилити і закріпити як слід. В іншому випадку вони можуть постраждати від сильних поривів вітру.

Якщо двері та кватирки зняти не можна або це занадто обтяжливо для вас, краще залишити її відкритою. Тільки обов'язково зафіксуйте двері, щоб її не псувати пориви вітру.

Відкриті або зняті двері сприяють подальшому знезараження приміщення. За зиму все не вбиті при осінньої дезінфекції шкідники і хвороби загинуть від морозу і не будуть шкодити в новому сезоні.

Відкривати теплицю на зиму варто ще і з метою збереження полікарбонату. У закритому стані всередині сот полікарбонату накопичується конденсат і це може порушити його світлопроникність.

фото

Дивіться на фото: обробка навесні теплиці з полікарбонату, як підготувати теплицю до нового сезону, дезінфекція теплиці з полікарбонату

Сніг всередині і зовні

Сніговий покрив може стати справжнім ворогом теплиці. Звичайно, гладкість покриття і особливості будови арочної теплиці можуть сприяти скачуванню зайвого снігу. Але іноді під час інтенсивного снігопаду товщина снігу на даху може загрожувати її цілісності.

Саме тому прибирати сніг з теплиці необхідно. Робити це потрібно з максимальною обережністю. Не можна користуватися для прибирання лопатою або іншими металевими предметами.

Замерзлий полікарбонат легко пошкодити необережним ударом. Краще скористатися віником, прив'язаним до довгій палиці. Можна скидати сніг методом легкого постукування по каркасу зсередини теплиці.

Окрім прибирання снігу з даху, потрібно також відкидати його від стін на відстань приблизно в метр. Великі замети будуть тиснути на стіни і каркас при цьому може деформуватися.

ВАЖЛИВО. Забороняється терти зі стін полій, це напевно призведе до пошкодження покриття.

Для зволоження грунту всередині теплиці потрібно накидати взимку в неї деяку кількість снігу. Не потрібно насипати всередину величезні кучугури - вони занадто довго будуть танути навесні, і відсунутий терміни висадки рослин.

Не варто накидати сніг всередину теплиці, якщо на вашій ділянці близько до поверхні розташовуються грунтові води. У цьому випадку навесні всередині утворюється болото, і теплиця довго буде не придатна для використання.

УВАГА. Не варто накидати сніг в теплицю в тому випадку, якщо ви не обробили її восени від шкідників і не зняли верхній шар ґрунту. Під снігом благополучно перезимують все шкідники і хвороби, які без нього могли б загинути від морозу.

Тепер ви маєте уявлення про те як зимують теплиці з полікарбонату, а також як посилити, як утримувати взимку, як обслуговувати споруди даного типу.

Підготовка теплиці до використання навесні

Багатьох городників дуже цікавить як продезінфікувати теплицю з полікарбонату навесні. Перш за все перед використанням її потрібно ще раз добре вимити зовні і всередині. Якщо цього не зробити, то світлопроникність стін знизиться, і рослини будуть відчувати нестачу сонячних променів.

Після душа огляньте уважно каркас на предмет виникнення іржі. Всі місця зворушені корозією потрібно зачистити і пофарбувати. Якщо цього не робити, то каркас поступово прийде в непридатність.

Сірчана шашка для теплиці з полікарбонату - це, то що необхідно використовувати навесні. Досвідчені городники впевнені, що цей прийом дозволить остаточно позбутися від усіх хвороб і шкідників, які вижили після осінньої обробки.

УВАГА. Використовувати звичайну сірчану шашку, призначену для обробки льохів в теплиці з полікарбонату можна. Покриття постраждає від такої обробки - спіткає і перестане пропускати світло.

Існує тільки один вид шашок, які можна використовувати для полікарбонату. Шашка «Віст», з діючою речовиною тібендазол. На кожні 20 квадратних метрів простору потрібно одна шашка. Її підпалюють при закритих дверях і кватирках. Після обробки теплицю необхідно провітрити протягом не менше двох діб.

Дотримання всіх рекомендацій по догляду за теплицею дозволить вам максимально продовжити термін її використання і уникнути додаткових витрат на ремонт або купівлю нового споруди для вирощування теплолюбних культур.

Схожі Статті