Домашній фараонів мураха: який його шкода і як з ним боротися?

Фараонові мурахи - єдиний різновид, яка з тропічних умов розширила ареал свого проживання в інших кліматичних зонах. Це глобальна проблема для мільйонів міських жителів.

Зовнішній вигляд і життєвий уклад

Мураха фараон - невеликий представник сімейства мурашиних. Довжина робочої особини досягає 2 мм, самця - 3 мм, матки - 4 мм. Робочий мураха має світло-коричневий відтінок, близький до жовтого. Матка - більш темна, схожа на садового мурашки. Самці чорного кольору, у них є крила.

Все фараонові мурахи мають жовті смуги на череві, які важко розглянути через дуже маленького розміру комахи. Яйця мурахи відкладають в важкодоступних для людського ока місцях. Вони в діаметрі 0, 3 мм. Личинки - до 1, 5 мм, мають зовнішню схожість з яйцями.

Колонії цих комах можуть становити до 300 тисяч особин. Матка поширює колонію «брунькуванням» (розщепленням). Вона разом з частиною робочих мурах і самців створює нове гніздо недалеко від решти колонії. Особи різних гнізд можуть вільно переміщатися між ними.

Довідка! Фараонові мурахи на відміну від багатьох інших різновидів проводять спарювання, не покидаючи межі гнізда. Це сприяє більш швидкому поширенню виду.

Матка відкладає близько 400 яєць партіями по 10-12. Активний період розмноження - літо. У зимовий період репродуктивність знижується.

фото

Далі ви побачите як виглядають мурахи фараони:

Де живуть фараонові мурахи?

Ці комахи можуть постійно розширювати свої гнізда, прокладати новий шлях до джерел їжі. Вони живуть в теплому приміщенні з температурою вище + 20 ° С, там, де є запаси їжі. Вони не будують мурашників. Гніздо може бути влаштовано в будь-якому темному місці з пустотами:

 • стики між плиткою;
 • простір за плінтусом;
 • порожнисті жалюзі і завіси;
 • електроприлади, які не використовуються;
 • стоси газет і журналів і т.д.

Шкода від мурах

Як і інші комахи, мурахи фараони можуть переносити небезпечні інфекції. Вони переміщаються по сміттю, харчовим покидькам, і приносять хвороботворних організмів на їжу. Доведено, що ці мурахи можуть переносити віруси, включаючи поліомієліт. При нестачі їжі, комахи починають поїдати шерсть і шкіру. Вони можуть привести навіть до загибелі невеликих тварин, забиваючи органи їх дихання.

Особливо вони активно повзають в нічний час. Потрапляючи на шкіру людини, де є пошкодження, мурахи можуть спровокувати свербіж і інфікування рани. Вони швидко розмножуються, займаючи нові території. Згодом можуть заселити весь будинок, і вивести їх буде дуже проблематично.

способи боротьби

Виявити колонії фараонових мурах дуже складно. Тільки 5% особин (фуражирів) бігають за межами гнізда в пошуках їжі. Їх вбивати не варто, а краще простежити, щоб виявити місце розташування всієї колонії. Там позбутися від шкідників буде легше.

Увага! Щоб знищити мурашок фараонів в квартирі краще вдатися до допомоги фахівців, які проведуть масштабну дезінсекцію.

Засіб для боротьби з мурахами має не відлякувати їх, а залучати їх, і знищувати. Найкраще використовувати пастки і приманки.

Кращі природні засоби для боротьби зі шкідниками:

 • дріжджі;
 • бура;
 • Борна кислота;
 • соняшникова олія.

На місця дислокації і стежки пересування комах можна наносити хімічні речовини у вигляді паст, гелів, порошків.

Важливо! Неефективно використовувати проти мурах аерозолі. Вони надають відлякують дію і викликають посилення росту популяції.

Хімічні засоби від мурах:

 • «Комбат»;
 • «Раптор»;
 • «Глобол»;
 • "Чистий дім";
 • «Фас».

Фараонові мурахи - комахи, які завдають значної шкоди людині. Найкращий захист від них - профілактика. Необхідно постійно підтримувати чистоту в будинку, не допускати скупчення сміття, зберігати продукти в закритому вигляді.

Схожі Статті