Дрібноплідні високоврожайні томати «Карамель червона» F1: опис сорту і його гідності

Дрібноплідні високоврожайні томати завжди користуються успіхом. Сорт «Карамель Червона» - не виняток. Дрібні яскраво-червоні помідори відрізняються делікатесним смаком, мініатюрні кущики, посипані плодами, виглядають дуже декоративно.

Сорт томата «Карамель Червона» використовується як салатний і для цільноплідного консервування. Може використовуватися для приготування різнобарвного асорті, як ущільнювач банок. Це найсолодші плоди з незабутнім десертним смаком, краща прикраса фуршетних та святкових столів.

Опис сорту томатів «Червона карамель»

Томати «Карамель Червона» F1 - гібрид першого покоління, високоврожайний, середньостиглий, з розтягнутим періодом плодоношення. Кущ індетермінантний, висотою до 2 м, гіллясте, з великою кількістю зеленої маси. Листя середнього розміру, темно-зелені, прості. Плоди дозрівають великими гронами по 30-50 штук. Врожайність хороша, з 1 кв. м посадок можна зібрати до 4, 8 кг томатів.

Плоди дрібні, щільні, діаметром до 3 см, масою 25-30 г. Форма округла, без ребристості. Шкірочка щільна, кілька жорстка. При дозріванні колір плодів змінюється з темно-зеленого на яскраво-червоний. М'якоть дуже соковита, кислувато-солодка. Велика кількість насіннєвих камер, високий вміст цукру і вітаміну С.

Помідори «Карамель Червона» - гібрид, виведений російськими селекціонерами. Підходить для різних регіонів, рекомендується вирощування під плівкою або на відкритих грядках. Зібрані плоди добре зберігаються, можливе транспортування. Сорт ідеально підходить для консервування. Дрібні яскраво-червоні плоди не тріскаються, в маринованому або солоному вигляді виглядають дуже ошатно, підходять для овочевих асорті. Можливо консервування в фазі технічної стиглості. Плоди можна використовувати для прикраси блюд.

Порівняти вага плодів сорту з іншими можна в таблиці:

Назва сортувага плодів
карамель червона25-30 грам
жовтий гігант400 грам
Метелиця60-100 грам
рожевий Цар300 грам
чудо саду500-1500 грамів
бурулька Чорна80-100 грам
Чибис50-70 грам
шоколадка30-40 грам
жовта груша100 грам
жигало100-130 грам
новачок85-150 грам

Серед основних переваг сорти:

  • красиві і рівні плоди приємного смаку;
  • томати прекрасно підходять для консервування;
  • тривалий період плодоношення;
  • холодо- і тіньовитривалість;
  • стійкість до основних захворювань пасльонових.

У сорту є і недоліки:

  • високорослий кущ вимагає формування;
  • томати необхідно вирощувати на міцній опорі;
  • шкірка у плодів жестковата.

Порівняти врожайність сорту з іншими можна в таблиці нижче:

Назва сортуврожайність
карамель червона4, 8 кг з кв.метрів
снігопад4-5 кг з кв.метрів
Наостанок10-12 кг з кв.метрів
Гуллівер7 кг з куща
медове серце8, 5 кг з кв.метрів
квочка10-1 кг з кв.метрів
лентяйка15 кг з кв.метрів
Буян9 кг з куща
Чорна гроно6 кг з куща
король ринку10-12 кг з кв.метрів
Де Барао гігант20-22 кг з куща
ракета6, 5 кг з кв.метрів

особливості вирощування

Сорт «Карамель Червона» висівається на розсаду в другій половині березня. Перед посадкою насіння обробляються стимулятором росту, знезараження не потрібно. Для розсади потрібна легка грунтосуміш з рівних частин садової землі і перегною, в яку можна підмішати річковий пісок або вермикуліт. Насіння висівають із заглибленням близько 2 см, рясно обприскують водою і прикриваються плівкою. Ідеальна температура для проростання - 23-25 градусів.

Після появи паростків контейнери переміщаються в добре освітлене місце. Пікіровка починається, коли на розсаді розгорнеться перша пара справжніх листків. Молоді томати підгодовуються рідким комплексним добривом. Висаджування на грядки або в теплицю відбувається в другій половині травня. Розсада холодовинослівие, тому незначного короткочасного зниження температури боятися не варто.

На 1 кв. м можна розмістити не більше 3 кущів. За лунках розкладається деревна зола або комплексне мінеральне добриво. Після посадки рослини потрібно добре полити. Високі кущі краще вирощувати на міцній опорі, підв'язуючи їх, наприклад, до шпалери. Необхідно формування куща в 1 або 2 стебла, більшість пасинків видаляється. Рекомендується прибрати нижнє листя, це забезпечить доступ світла і повітря до плодів. Поливати томати потрібно теплою водою, у міру підсихання верхнього шару грунту.

Через кожні 2 тижні кущі підгодовуються повним комплексним добривом. Його можна чергувати з органікою: розведеним пташиним послідом або коров'яком.

На нашому сайті ви знайдете масу корисної інформації про те, як правильно вирощувати розсаду томатів. Читайте все про посадку розсади будинку, через скільки часу після посадки сходять насіння і як правильно їх поливати.

А також як вирощувати помідори в закрутки, догори ногами, без землі, в пляшках і за китайською технологією.

Шкідники і хвороби

Сорт томатів «Карамель червона» F1 досить стійкий до основних захворювань пасльонових: тютюнової мозаїки, фузаріозу, вертіціллезу, фітофторозу, сірої та прикореневій гнилі. Однак профілактичними заходами нехтувати не варто. Грунт потрібно часто рихлити, видаляючи бур'яни. Для профілактики грибкових захворювань грунт краще замульчувати соломою або торфом.

Молоді рослини рекомендується регулярно обприскувати Фітоспорін або іншим біо-препаратом з антигрибкові ефектом. Від шкідників рятують інсектициди або відвари трав: чистотілу, ромашки, деревію.

Сорт томатів «Карамель Червона» - ошатний і урожайний сорт, здатний прикрасити будь-яку теплицю. Красиві рівні плоди ідеальні для консервування, вони добре зберігаються і дуже подобаються дітям. Кущі вимагають формування, в іншому догляд за ними нескладний.

У таблиці нижче ви знайдете посилання на сорти томатів, що дозрівають в різний час:

суперраннісередньостигліСередньоранній
ЛеопольдНіколасупермодель
Щелковский раннійДемидовбудьонівка
Президент 2хурмамажор F1
Ляна РожеваМедово-цукровийкардинал
ЛокомотивПудовикаВедмежа лапа
Санькарозмарин фунтовийКоролівський пінгвін
засолювальними дивокороль красиСмарагдове яблуко

Схожі Статті