Дрозофіли: як позбутися від настирливих мух, пастки та інші засоби

Мухи-дрозофіли харчуються продуктами гниття, приманкою для них служить запах, який супроводжується процес розкладання.

Оцет, що виникає в результаті розпаду тканин плодів, виділяє запах, на який летять дрозофіли, речовина є для них справжніми ласощами.

В першу чергу комахи злітаються на підгнилі продукти, досить часто вони є розповсюджувачами різних інфекцій, щоб уникнути поширення яких рекомендується вживати певних заходів.

Якщо ж у вас оселилися ці мушки, як позбутися від дрозофіл розповість наша стаття.

методи боротьби

Існує кілька відомих різновидів мушок-дрозофіл, для боротьби з ними використовуються одні й ті ж методи.

В першу чергу необхідно знайти джерело їх поширення і позбутися від нього, найчастіше це зберігаються при кімнатній температурі фрукти або овочі, а також пакет зі сміттям.

При відсутності ефекту протягом декількох днів необхідно використовувати певні методики:

 1. прибрати всю квартиру;
 2. позбутися від залишків їжі, регулярно мити тарілки тварин, вимити відро для сміття, ретельно потерти кухонні шафки з використанням лужного розчину;
 3. включити фумігатор від комах;
 4. липку стрічку намазати фруктовим соком і використовувати за прямим призначенням;
 5. пластину для комарів притулити до вікна, при нагріванні вони буде знищувати шкідників;
 6. зібрати комах пилососом з джерела з поширення, мішок зі сміттям відразу винести на вулицю;
 7. обробити каналізаційні сливи хімічними засобами, насипати в стік спочатку соду, потім оцет, після завершення реакції включити воду і прочистити слив.
При проживанні недалеко від смітника на вікна необхідно повісити сітку, через які комахи не зможуть проникнути всередину приміщення.

пастки

У продажу можна знайти готові пастки для мух, вони відрізняються високою ефективністю, основні виробники: Aeroxon, Раптор. Принцип їх дії полягає в тому, комахи злітаються на запах рідини і приклеюються з внутрішньої сторони конструкції, зовні пастка залишається чистою.

Існують також природні квіти-пастки, їжею для яких служать комахи, вони абсолютно безпечні для людини, не відрізняються великими розмірами і не вимагають спеціального догляду. За процесом закриття і відкриття квітки під час захоплення видобутку також дуже цікаво спостерігати.

Пастки своїми руками

Найбільш простим методом позбавлення від мошок вважається порожня пляшка з досить вузьким горлечком, куди необхідно залити трохи суміші фруктового соку з мильним розчином.

 1. Розчин слід розлити в кілька банок з широким горлом, поставити в місцях скупчення комах.
 2. Дрозофіли летітимуть на що виділяється розчином запах, але при попаданні в ємність вони не зможуть з неї вибратися через відсутність плівки на поверхні води.
 3. Розчин необхідно доливати в міру висихання.

Така проста методика дозволяє позбутися від шкідників, але вона вимагає більше часу.

Існує висока ймовірність того, що комахи вже відклали личинки в затишне місце, процес позбавлення від них може зайняти тиждень.

Необхідно враховувати, що мошки можуть з'явитися навіть в результаті випадково залишеного на столі шматка яблука.

Принцип дії той же, але в даному випадку буде потрібно тільки квас, сік, або загнили шматочки плодів овочів або фруктів. В якості ємності може використовуватися стара гуртка або скляна банка.

 1. 1/4 ємності необхідно заповнити приманкою;
 2. вхідний отвір має бути закрита паперової лійкою;
 3. залітати мухи повинні з широкого кінця, а знайти вузький отвір вони вже не зможуть.

Якщо мошки з'явилися в кінці літа, позбутися від них допоможуть кавун або диня.

 1. Часточки фруктів необхідно помістити в об'ємний пакет і залишити на ніч на кухні.
 2. У пакеті повинні бути відсутніми отвори, але він повинен бути відкритий для проникнення комах.
 3. Вранці необхідно закрити його різким рухом і віднести в сміття.
 4. Якщо після цього на кухні знову стануть літати мошки, значить комахи відклали личинки, з яких вилупилися нові особини.

Дрозофіли в кімнатних рослинах

Досить часто дрозофіли в'ються навколо квіткових горщиків, їх приваблює гниле листя і вологий грунт. Іноді причиною поширення мошок служить заражений ще в магазині грунт, при наявності таких сумнівів грунт необхідно перед застосуванням потримати в духовці.

Рослина не рекомендується переливати, опале квіти і листя необхідно викидати. Скоротити чисельність комах допоможе також сірник, яку необхідно вставити в грунт пофарбованим кінцем. При виявленні мошок в горщику з квітами рослина рекомендується також полити нешкідливим для нього інсектицидом, дія препарату спрямована в першу чергу на знищення комах та їх личинок.

Самою крайнім заходом позбавлення від мошок вважається дихлофос, в період проведення дезінфекції в приміщенні знаходитися не рекомендується.

народні методи

Народ за багато років також придумав як боротися з дрозофилами. Боротися цими методами не важко, але в той же час дуже ефективно.

рецепти:

 • листя папороті, бузини і пижма розкласти по всіх кімнатах, мошки полетять через неприємний для них запаху;
 • Пижмо заборонена до застосування при слабких судинах мозку, вона може викликати головний біль у пацієнтів.
 • гас, скипидар - рекомендується додавати в воду при митті підлог або вікон;
 • помідорна розсада, евкаліпт, герань - мухи полетять через неприємного запаху;
 • лаврове масло - його рекомендується використовувати для натирання віконних рам і косяків.
Дрозофіла - комаха, яке в сприятливих умовах здатне до швидкого розмноження і розвитку. Про те, скільки живуть дрозофіли і який їхній життєвий цикл - читайте на нашому сайті.

профілактика

З метою запобігання появи цвілі і гнилі не рідше разу на тиждень необхідно перевіряти оглядати зберігаються поза холодильником продукти. Швидкість розмноження дрозофіл дуже висока, якщо не усунути вчасно вогнище їх поширення, їх кількість стрімко збільшиться.

Необхідно також своєчасно викидати сміття, не залишати надовго поза холодильником овочі і фрукти.

Дрозофіли найчастіше виникають поблизу розкладаються продуктів, особливо багато їх можна зустріти на кухні, великі проблеми можуть виникнути, якщо будинок розташований недалеко з смітником. Для позбавлення від них рекомендується використовувати пастки, які можна зробити своїми руками.

Дуже важливо стежити за чистотою в приміщенні, регулярно викидати сміття, не залишати продукти надовго при кімнатній температурі. В крайньому випадку можна використовувати дихлофос, якщо мошки завелися в рослинах, їх необхідно обробити інсектицидами. Дотримання цих правил і є відповідь на питання як вивести мушок дрозофіл раз і назавжди.

Схожі Статті