Дуже ранній сорт великоплідних томатів «Велика матуся»: опис характеристик, поради по вирощуванню

«Велика матуся» - досить новий сорт томатів, але вже добре зарекомендував себе. Городники відзначають крупність плодів і їх відмінний смак.

Виведений сорт селекціонерами з РФ, оригінатор - ТОВ «Гавриш». З нами в Держреєстрі по РФ для вирощування в плівкових укриттях в 2015р.

Більш докладно про характеристики цих томатів і про особливості їх вирощування читайте в нашій статті. Також в ній представлено повний опис сорту.

Томат «Велика матуся»: опис сорту

Назва сортуВелика матуся
Загальний описСуперранній детермінантний сорт
ОригінаторРосія
термін дозрівання85 днів
формасерцеподібна
колірчервоний
Середня маса томатів200-400 грам
застосуванняУ свіжому вигляді
урожайність сорту10 кг з кв
особливості вирощуванняАгротехніка стандартна
Стійкість до хворобСтійкий до основних захворювань

Рослина є детермінантний - має обмеження в зростанні. Кущ не штамбовий, низькорослий, до 60 см заввишки. Має міцний стебло з малою кількістю листя, кількома гілками, рівномірно розташованими на них великими плодами. Листя середнього розміру, «картопляного» типу, світло-зелений, зморшкуватий, без опушення.

Суцвіття просте, утворюється після 7 листа в перший раз, далі чергується з двома листами. З одного суцвіття може утворитися до 6 плодів. Плодоніжка з зчленуванням, міцно тримає урожай - плоди не опадають. Рослина має потужно розвинене вшир кореневище, що дає всі умови для відмінного розвитку і великого врожаю.

За ступенем дозрівання «Велика матуся» вважається дуже раннім, дозрівати плоди починають на 85-й день після посадки насіння, за умови правильного догляду. Даний сорт добре стійкий до основних захворювань томатів (мозаїка, борошниста роса, фітофтороз). Сорт створений для вирощування в тепличних умовах, в деяких регіонах допустимо вирощування у відкритому грунті.

Урожайність при вирощуванні в тепличних умовах досягає 10 кг на 1 кв.м. При відкритому грунті - менше.

Порівняти врожайність сорту з іншими можна в таблиці:

Назва сортуврожайність
Велика матуся10 кг з кв.метрів
медове серце8, 5 кг з кв.метрів
дачник4 кг з куща
банан червоний3 кг з куща
російський розмір7-8 кг з кв.метрів
Наостанок10-12 кг з кв.метрів
квочка10-11 кг з кв.метрів
Король королів5 кг з куща
товстий Джек5-6 кг з куща
Белла Роса5-7 кг з кв.метрів

Характеристики

Селекціонери завжди дбають про виведення сортів з відмінними якостями. «Велика матуся» має наступні гідні якості:

 • великі плоди;
 • не розтріскуються;
 • смакові якості;
 • висока врожайність;
 • імунітет до хвороб;
 • скоростиглість.

Яскраво виражених недоліків у даного сорту не виявлено.

Плоди:

 • Великі слаборебристі плоди мають округлу форму з подовженням ( «носиком»), серцеподібну.
 • Вага коливається від 200 до 400 г, при хороших погодних умов і правильному догляді можуть бути більші плоди. У відкритому грунті врожай виходить трохи менше.
 • Шкірочка щільна, тонка, гладка.
 • Колір незрілих плодів - типово зелений, зрілих - яскраво-червоний.
 • Плоди м'ясисті, цукристі, мають відмінні смакові якості.
 • Насіння трохи, розташовані в 6-8 маленьких камерах.
 • Сухих речовин міститься в середньому кількості.
 • Зберігання проходить довго, при транспортуванні форму не втрачає.

Порівняти вага плодів сорту з іншими сортами можна в таблиці:

Назва сортувага плодів
Велика матуся200-400 грам
Валентина80-90 грам
Садова перлина15-20 грам
Полбіг100-130 грам
Президент250-300 грам
Пінк Леді230-280 грам
Белла Роса180-220 грам
земляк60-80 грам
Червона гвардія230 грам
малиновий дзвін150 грам

Зберігати урожай томатів потрібно в темному сухому місці! Містить велику кількість лікопіну. Лікопін - антиоксидант, відповідає за омолоджування організму. У сорту по-справжньому смачні соковиті плоди, ніжна солодкувата м'якоть, наявність деякої помідорною кислинки. Містить високий відсоток корисних речовин. Найоптимальніший варіант вживання - в свіжому стані, в сирих салатах, бутербродах.

При термообробці не зникають смакові якості, підходять для консервації в нарізці. Підходить для виробництва томатної продукції - пасти, соусів і соків.

Пропонуємо вашій увазі ще кілька корисних і інформативних статей про вирощування томатів.

Читайте все про індетермінантних і детермінантних сортах, а також про помідори, стійких до найпоширенішим захворюванням пасльонових.

фото

Ознайомитися з томатом «Велика матуся» можна на фото:

особливості вирощування

Можливо вирощування на всій території РФ, у відкритому грунті вирощування виключається в північних регіонах. Як говорилося вище, краще даний сорт вирощувати в закритому грунті. Сходить «Велика матуся» швидко і дружно, так само плоди утворюються і дозрівають швидко.

Посів на розсаду через швидкої ступеня дозрівання можна проводити в кінці березня, початку квітня. Насіння вимагають обробки знезаражувальним розчином. Глибина посадки - близько 2 см. Пікіровка при утворенні двох добре розвинених листочків. Ємності для пікіровки повинні бути близько 300 мл.

Полив проводити не допускаючи попадання води на листочки. Підживлення мінеральним добривом. За кілька днів до висадки на постійне місце потрібно гартувати рослини - відкривати на кілька годин кватирку або виносити розсаду на балкон. На початку травня можна висаджувати в теплицю, грунт повинен бути прогріта і перекопана з перегноєм. У відкритий грунт висадка можлива через тиждень.

Полив в теплиці - під корінь теплою водою. Підживлення через кожних 10 днів. Пасинкування потрібно раз в 2 тижні, кущ формують в 2 стебла. Пасинки більше 4 см не видаляються - можна пошкодити рослину. Підв'язка необхідна на вертикальні шпалери через вагу плодів.

Сорт має стійкий імунітет до більшості хвороб і шкідників.

Схожі Статті