Дві стадії розвитку сарани: одиночна або стадна, процес розмноження, чи є лялечка

Легенди про катастрофічні навалах сарани прийшли до нас з часів Давнього Єгипту. Саме тоді по праву їй було присвоєно звання однієї з «Семи Страт Єгипетських».

Переміщаючись величезними зграями, ця «зелена напасти» здатна дочиста знищити всю зелену рослинність на землі. Не гребує сарана нічим, будь то листя тютюну або кукурудзи, одяг людини або сходи злакових на полях. Налітає вона хвилями.

Наївшись, одна партія комах злітає вгору, а на її місце вже поспішає інша, і так триває до тих пір, поки на поверхні полів, лугів не залишиться жодної зеленої травинки, обгризли, буде навіть кора ближніх дерев.

Сарана - комаха з сімейства саранових. Розрізняють декілька видів сарани: пустельна, африканська, перелітний (мешкає переважно на півдні Росії), австралійська, марокканська.

Стадії розвитку сарани

У представників сімейства саранових непрямий розвиток ембріона.

Розвиток ембріона в світі тварин і комах буває 2-х видів:

  • пряме, коли дитина відрізняється від своїх батьків лише більш маленьким розміром і недорозвиненістю органів (ссавці);
  • непряме, коли новонароджена дитина (личинка) відрізняється зовні від своїх батьків.

У комах другий тип розвитку, ділиться також на 2 види:

  • повний метаморфоз (перетворення), коли самки відкладають яйця, вилуплюється личинка, росте до певного періоду, потім йде перетворення в лялечку. Цей «ляльковий» період називають стадією спокою. Усередині лялечки перебудовуються абсолютно все життєво важливі органи і формується дорослий вид комахи. Такий метаморфоз характерний для метеликів, мух, ос, бджіл;
  • неповний метаморфоз: відсутність «лялькової стадії», личинка відразу набирає вигляду дорослої комахи в процесі декількох линьок. Цей метаморфоз характерний для клопів, тарганів, коників і сарани.

Тому твердження, що у сарани є лялечка, невірно і є просто помилкою.

розмноження сарани

Як розмножується сарана? Процес відбувається таким чином: самець виділяє і поширює навколо себе особливе гормональне речовина, яке приваблює самку. Потім він схоплюється на партнерку, як би осёдливая її зверху і намертво прикріплюється до неї статевими органами.

Потім він відкладає сперматофор (мішечок із сперматозоїдами) в основу яйцеклада (орган самки, з міцними зубцями, який служить своєрідним буравчиком, що дозволяє розрити землю і закопати яйце) самки. Парування зазвичай триває досить довго: від 2 до 14 годин.

Запліднена самка знаходить вологий грунт, за допомогою яйцеклада проробляє в ньому отвори і починає викладку яєць. Саранча виділяє особливе пінне клейку речовину, тверда йде розвиток яєць, цей період зазвичай становить близько 12 днів, в кубушці зазвичай знаходиться 50-70 яєць.

Народилася личинці доводиться не мало потрудитися, щоб вибратися на світло з землі. Щоб стати дорослою комахою личинці доводиться зазнати 5 линьок.

Маючи постійне прожиток, можуть розмножуватися цілий рік. За своє життя самка робить від 6 до 12 кладок яєць.

Турбота про потомство: сарану можна назвати турботливою матір'ю, так як на відміну від інших комах (бджіл, ос), які прагнуть в кожну клітинку (нірку), де знаходиться відкладене ними яйце помістити запас їжі, щоб вилупилася личинці було чим харчуватися, вона залишає своє майбутнє потомство напризволяще.

Всі стадії розмноження в картинках:

процес спаровування

відкладання яєць

личинки

Остання линька

форми розвитку

Унікальність цієї комахи складається в тому, що воно має 2 форми розвитку:

  • одиночна (кобилка) - форма розвитку при достатній кількості їжі;
  • стадна. Коли запас їжі бракує, кобили об'єднуються в зграї і летять на пошуки їжі. При цьому зовнішній вигляд їх змінюється, укрупнюється розмір тулуба і крил, це відбувається за допомогою тертя особин одна об одну кінцівками, на яких розташовується спеціальний орган.

Кобили перетворюються в сарану, справжнє лихо для людей, величезні полчища якої за лічені дні можуть зжерти весь урожай на полях, в садах і городах. По дорозі самки відкладають яйця, з яких на майбутній рік вилуплюються вже не кобили, а сарана.

Сарана - справжнє лихо для світу, небезпечний сільськогосподарський шкідник. У багатьох країнах існують так звані «протівосаранчовие організації», одна з найбільших знаходиться в Лондоні, які шукають методи боротьби з «зеленої чумою». Але в деяких південних державах сарану вважають делікатесної їжею і навіть розводять її в спеціальних інкубаторах.

Отже, ми описали тип і процес розмноження, а також відповіли на запитання: чи є лялечка у сарани?

Відео

Коротке відео про процес спарювання сарани:

Схожі Статті