Двосхилий теплиця будиночком з полікарбонату своїми руками

Наявність теплиці на присадибній ділянці - мрія будь-якого небайдужого до землеробства власника приватного будинку або дачі. Спорудження такої споруди своїми руками цілком під силу будь-якому домашньому майстрові.

Але перш ніж братися за справу, необхідно визначитися з типом конструкції майбутньої будови. Одним з варіантів, що користуються певною популярністю серед садівників-городників, є теплиця будиночком з полікарбонату, про яку й піде мова далі.

Можливі варіанти двосхилих теплиць

Наявність різних видів матеріалів, які можуть бути використані для будівництва теплиці будиночком, дозволяє кожному зробити найбільш прийнятний для себе вибір.

Щоб покрити теплиці подвійні застосовують такі матеріали:

 • поліетилен;
 • Скло;
 • полікарбонат.

Основною перевагою плівкового покриття є доступна ціна матеріалу. Також плівка володіє високою здатністю пропускати і розсіювати світло. Однак є у поліетилену і серйозні мінуси.

Таке покриття потребує періодичної заміни (приблизно 2-3 разів на рік - це залежить від якості поліетилену). В результаті впливу променів ультрафіолету плівка втрачає пропускну здатність і нерідко зсередини покривається конденсатом.

Скління - традиційний спосіб покриття теплиць. Скло добре пропускає світло і знижує втрати тепла, в результаті чого всередині тепличного приміщення утворюється сприятливий температурний режим.

До недоліків можна віднести нездатність витримувати сильні удари, а також складності монтажу, який тягне за собою чималі витрати праці.

Довідка: зараз любителі землеробства все більшу перевагу віддають стільниковому полікарбонату, який в силу своїх особливостей є найбільш практичним і надійним матеріалом, в 200 разів перевершує по міцності скло.

Таким чином, теплиці з полікарбонату подвійні - найбільш популярний варіант.

Для спорудження каркаса теплиці використовують:

 • метал;
 • дерево;
 • пластик.

Багато хто віддає перевагу металевому каркасу. Теплиці з профільної труби будиночком користуються популярністю, оскільки такі конструкції при своєму відносно невеликій вазі мають високу міцність.

Але є у неї і мінус - вона схильна до корозії.

Деревина - екологічно чистий матеріал, проте споруджений з такого матеріалу каркас вимагає особливого догляду.

Дерев'яну конструкцію потрібно періодично підфарбовувати або обробляти спеціальними засобами для захисту дерева від гниття.

Монтаж пластикового каркасу спорудити дуже легко і просто, але така конструкція не відрізняється особливою міцністю і може зламатися під впливом додаткового навантаження, такий, наприклад, як рясний снігопад.

Який би матеріал не був використаний для спорудження теплиці-будиночка, це ніяк не вплине на наявність ряду особливостей, властивих цій споруді:

 • при сильних дощах вода не застоюється на похилому даху, вільно стікаючи по ній;
 • така конструкція дозволяє добре провітрювати приміщення, завдяки наявності кватирок, через які виходить гаряче повітря, що скупчується під стелею;
 • в теплиці можна вирощувати високі рослини, висаджуючи їх навіть уздовж стін.

Серед двосхилих тепличних будівель варто особливо виділити таку унікальну конструкцію, як теплиця по Мітлайдера. Завдяки оригінальному пристрою даху, в якій один скат підноситься над іншим, ця споруда відрізняється якісною системою вентиляції.

За рахунок отвори, облаштованого вгорі конструкції і розташованого від торця до торця теплиці, внутрішній простір будівлі забезпечено інтенсивним повітрообміном, що сприятливо впливає на ріст рослин.

Підготовка до будівництва

Теплиця будиночком своїми руками - це не фантазія, а цілком посильне кожному справу. Щоб його здійснити, перш за все, потрібно визначитися з місцем, на якому буде встановлена ​​теплиця, так як від цього буде залежати ефективність її використання.

Довідка: найкраще, якщо конструкція буде розташовуватися на відкритому просторі. Це забезпечить хорошу освітленість і прогрів приміщення в сонячний день.

Оптимальне розташування теплиці - протяжність із заходу на схід. Це дозволить захистити її від поривів північного вітру.

При наявності на ділянці господарської будівлі, в якій зберігається садовий інструмент, краще встановити теплицю поруч з нею.

Після того, як питання з вибором місця вирішено, варто накидати креслення теплиці з полікарбонату будиночком, і визначитися з габаритами майбутньої будови. Ось стандартні розміри двосхилим теплиці:

 • ширина - 2, 5-3 м;
 • довжина 5-7 м;
 • висота в конику - 2, 5 м.

фото

Дивіться нижче: теплиця будиночком фото

Фундамент для теплиці

Далі потрібно вибрати тип фундаменту для тепличної конструкції. Для дерев'яної теплиці-будиночка (саме цей тип каркаса буде розглянуто нижче) підійде стовпчастий фундамент, якого буде достатньо для того, щоб витримати не дуже велику вагу будови. Діаметр стовпів повинен складати 120 мм, довжина - 3 метри. Кількість - 6 штук.

Стовпи вкопуються в землю на глибину 0, 5 м. При цьому чотири стовпи встановлюються по кутах майбутньої конструкції, два - посередині. Встановлену опору заливають бетоном і залишають незайманою до повного застигання - цей період становить кілька днів.

Увага: при заливці фундаменту в жарку погоду, його слід змочувати водою до повного затвердіння, в іншому випадку не виключено утворення на ньому тріщин.

спорудження каркаса

Щоб теплиця з двосхилим дахом з полікарбонату вийшла міцною і надійною, необхідно подбати про її каркасі.

Дерев'яні стовпчики фундаменту є головну частину каркаса, тому тут залишається лише прикріпити до них горизонтальні бруси (перетином 100 мм). Бруски кріпляться зверху стовпів і посередині. На верхні бруси встановлюються крокви з кроком 50 см. Вони служать підставою для укладання покрівельного матеріалу, а також надають додаткову стійкість всій споруді.

Після монтажу каркасу необхідно обладнати місця для вікон і дверей. Оптимальний розмір дверної коробки 180х80 см, розміри віконних коробок можна вибрати самостійно - тут немає яких-небудь стандартних параметрів.

Для кріплення брусів до крокв найкраще використовувати саморізи і металеві куточки. Не варто кріпити деталі за допомогою цвяхів.

монтаж покриття

Закінчивши каркас двосхилим теплиці, можна приступати до його покриття.

Тим, хто віддав перевагу скляному покриттю, слід знати, що якісне тепло збереження забезпечить скло товщиною 4 мм.

Для монтажу скла слід в кожному отворі вибрати четвертні пази. Зробити це можна ручної фрезерної машинкою. Скло кріпиться за допомогою дерев'яних штапиків.

Плівкове покриття натягується на каркас, бажано цілісним полотном. При недостатній ширині плівки слід заздалегідь додати відсутні відрізки, припаявши їх до основного полотну гарячою праскою.

Для фіксації покриття поверх поліетилену встановлюються дерев'яні планки, які прибиваються до тепличного каркасу.

монтаж полікарбонату

Полікарбонат кріпиться за допомогою саморізів, при цьому слід використовувати гумові прокладки, так як матеріал не повинен контактувати з деревом. Встановлювати листи потрібно захисним шаром назовні.

Визначити потрібну сторону можна за заводськими написів, які, як правило, нанесені на матеріал. Після монтажу полікарбонату з нього слід зняти захисну плівку.

Як видно, спорудження теплиці-будиночка не являє собою нічого надприродного. Для цього достатньо лише мати мінімальні навички в області будівництва і стандартним набором інструментів. Сподіваємося ми відповіли на ваше запитання: як побудувати теплицю у вигляді будиночка?

Про те які види теплиць і парників можна також виготовити самостійно, читайте в статтях на нашому сайті: арочні, з полікарбонату, з віконних рам, односхилі пристінні, парники, парник під плівку, парник з полікарбонату, міні-парник, з ПВХ і поліпропіленових труб, зі старих віконних рам, теплиця-метелик, пролісок, зимовий парник.

Схожі Статті