Ефективні методи боротьби з пиловими кліщами і фото цих комах під мікроскопом

Пиловий кліщ - недоступний для людського ока мікроскопічний представник тваринного світу. Сприятливі місця для розмноження - це темні і похмурі кути, переважно серед пилу, а головна середовище проживання - житло людей.

Перші пилові кліщі були виявлені в квартирах кілька сотень років тому. Передбачається, що завезені вони були з пір'ям і пухом домашньої птиці. Пилові кліщі є збудниками досить небезпечного захворювання - бронхіальну астму.

Зі статті ви дізнаєтеся, які симптоми викликають укуси пилових кліщі, як вони виглядають на тілі людини і зможете подивитися на фото комахи під мікроскопом.

Короткий опис комах

Наука налічує понад 150 видів пилового кліща. Найбільш поширеними є пірогліфідние і комор види, які відносять до домашніх кліщів.

Раціон харчування цих особин - відмерлі клітини епідермісу, відпадають з шкіри людини, частинки лупи, а також ворс вовняних килимів, ковдр, пледів. Вважають за краще вести свою життєдіяльність в запорошених кутах житла, в скупченні старого одягу, матрацах, в оббивці меблів, на книжкових полицях ..

Прекрасно себе почувають при 55% і більше вологості в приміщенні і температурі повітря 22 - 26 ° C. Цьому паразита досить і двох місяців, щоб відкласти потомство в кілька десятків яєць. Але цикл життя окремої особини триває недовго - близько трьох місяців.

їх розмір

Розмір однієї особини від 0, 1 мм, але деякі види можуть досягати і 0, 5 мм. В одному грамі пилу може жити до ста пилових кліщів.

Як виглядають?

паразити

Пилового кліща можна виявити і розглянути звичайним людським оком. Але під мікроскопом або під лупою доросла особина виглядає страхітливо. Її зовнішність нагадує жовто - коричневого пухкого павучка з вісьмома гострими лапками, на кожній з яких присутній присоска для утримання тільця на поверхні. Кліщі настільки міцно чіпляються лапками за предмети, що їх неможливо скинути з одягу або ліжку навіть сильним струшуванням. Пилосос в боротьбі з цими тваринами так само безсилий (як позбутися від пилового кліща в домашніх умовах?).

укуси

Чи кусаються вони? Пилові кліщі настільки малі, що людина не може відчути їх присутності на тілі і відчути укуси. Єдина небезпека, яка виходить від цих створінь в тому, що при великому скупченні вони цілком здатні викликати у людини алергію.

При виявленні алергії на укуси не можна розчісувати ушкоджені місця, щоб уникнути поширення на інші області шкірного покриву.

Уражене місце потрібно відразу ж обробити милом або содовим розчином, підійде також антисептик.

Для того щоб зменшити свербіж і запалення використовують:

 • ефірне масло хвойних рослин, полину, лаванди, м'яти, кипариса;
 • оцет;
 • Свіжозаварений пакетики чорного або зеленого чаю;
 • можна випити кілька таблеток активованого вугілля.
УВАГА! Запропоновані засоби надають пом'якшувальну дію на шкіру, зменшують свербіж, але не виліковують від симптомів алергії.

Для лікування необхідно відвідати лікаря і пройти курс призначених їм медикаментів. Серед них можна виділити найбільш дієві препарати:

 • Акрідерм.
 • Ціндол.
 • Афлодерм.
 • Тавегіл.
 • Офлодерм.

фото

Далі ви можете побачити фото укусів на тілі людини, а також як комаха виглядає під мікроскопом.

Покрокова інструкція, як їх виявити

В квартирі

У квартирі виявити пилових кліщів проблематично. З - за мікроскопічних розмірів їх неможливо побачити, але живуть ці створення в тих чи інших кількостях скрізь, де проживають люди. Якщо у людини відсутні будь - які алергічні реакції, швидше за все концентрація кліщів в його квартирі невелика. Про існування цих паразитів в своїх оселях господар може і не впізнати. При появі будь - яких невластивих реакцій організму на вдихати пил, можна припустити, що в квартирі мешкають непрохані гості.

При підозрах на існування паразитів в квартирі, можна придбати в аптеці спеціальні тест - смужки, які без праці виявлять алергени пилових кліщів і визначать їх кількість. Крім того, можна запросити спеціальну бригаду, що займається боротьбою з паразитами. Фахівці візьмуть проби пилу і, в разі виявлення паразитів, проведуть повну дезінфекцію житла.

на шкірі

У людини на місцях укусів можна виявити набряки і почервоніння у вигляді горбистих прищиків, з'являється нестерпний свербіж в ураженій області. У чутливих до алергій людей червоніють очі і болить голова, з'являється відчуття розбитості.

ДОВІДКА! Слідом за фізичними проявами укусів на шкірі, у людини виникає закладеність носа, він починає ні з того ні з сього чхати, з'являється печіння в носових пазухах, рідше в горлі.

Укуси пилових кліщів крім алергічних реакцій можуть сприяти прояву:

 • астми;
 • запалень слизової і гортані;
 • дерматиту;
 • кон'юнктивіту.

знищення

При виявленні у себе в квартирі пилових кліщів, необхідно застосувати такі заходи по їх знищенню:

 1. Регулярне вологе прибирання приміщення сольовим розчином або хлорним вапном.
 2. Провітрювання кімнат, в тому числі і шляхом встановлення витяжки.
 3. Здача постільних речей і килимів в хімчистку.

Хорошим засобом проти розмноження паразитів вважається вирощування кімнатних рослин, які ефективно очищають повітря від пилу: хлорофітум, фікуси, герань, спатифиллум.

Крім цього необхідно придбати в аптеці одне з нижче перерахованих хімічних засобів:

 • Будь антиалергенний спрей. Обробка проводиться на всіх важкодоступних місцях з чітким дотриманням інструкції і дотриманням запобіжних заходів.
 • Спеціальні шампуні. Додаються в воду при митті підлог і чищення килимів.
 • Суспензії. Застосовуються в якості добавок при пранні речей.

Відео по темі

Дивіться відео про пилових кліщів:

висновок

Пилові кліщі досить легко пристосовуються до сприятливому середовищі проживання в квартирах. З ними можна жити роками і так і не запідозрити про їхнє існування. Але при виникненні алергії на комах необхідно провести повну дезінфекцію житла і пропити необхідні медикаменти для запобігання симптомів алергії.

Схожі Статті