Економія води і захист рослин: все це - система крапельного поливу для теплиць своїми руками (як зробити і організувати автоматичне зрошення, схема)

Крапельний полив - система, яка набула широкого поширення в багатьох країнах. У середній смузі він широко використовується в теплицях.

Крапельна установка дозволяє економити воду, запобігає розмив грунту, скорочує трудовитрати на здійснення поливу.

Як зробити крапельний полив своїми руками в теплиці? Як організувати автоматичний полив в теплиці своїми руками, ми поговоримо далі в статті.

переваги системи

Автоматичний полив в теплиці своїми руками запобіжить поява опіків у рослин, але ж вони часто виникають при звичайному способі зрошення землі. Оскільки при попаданні крапель виникає ефект лінзи, рослини можуть постраждати.

Доступ води відбувається поступово, земля відмінно насичується вологою. А ось якщо розглянути звичайний метод зрошення, то при ньому вода проникає вглиб всього на 10 см.

Встановивши систему крапельного зрошення в теплиці своїми руками, ви отримаєте можливість підживлювати культури живильними середовищами з точним дозуванням. Калюжі при зрошенні грядок не утворюються, ви заощадите на добривах. Автоматичний полив встановлений в теплиці, збільшує врожайність. Розсади гине менше, це також дозволяє економити.

Рослини отримують вологу під коріння, поліпшуються умови їх зростання. Небажане змочування грунту виключено, як і випаровування вологи. А ось бур'янам стає важко рости. Господарства, які відчувають недостатнє водопостачання, можуть накопичувати воду для поливу, а потім грамотно розподіляти її. Сільськогосподарські підприємства тільки на цьому можуть заощадити і окупити систему поливу.

Крапельний полив позитивно впливає на корені, система стає великою і мочковатой. Це дає рослинам можливість отримувати більше поживних речовин із ґрунту. Ви забезпечите зволоження теплиці, зможете залишити рослини без нагляду на деякий час.

Важливо! Встановивши систему автоматичного поливу для теплиці своїми руками, ви позбудетеся від листових хвороб. На рослинах чи не з'явиться борошниста роса і павутинний кліщ.

Варіанти автоматизації крапельного поливу

Крапельний полив буває декількох видів, але будь-яка система крапельного поливу для теплиць своїми руками, повинна задовольняти наступні умови: подавати воду потрібно не в міжряддя, а до коріння рослин. Якщо цього не зробити, то можливі такі наслідки:

 • культури будуть розвиватися гірше, а бур'яни підуть у ріст;
 • збільшиться потреба в розпушуванні;
 • буде відбуватися нагрівання грунту під сонячними променями.

Система автополиву в теплиці своїми руками може бути зроблена як з підручних засобів, так і за допомогою професійного обладнання.

Система з підручних засобів

Як самому зробити крапельний полив в теплиці? Давайте дізнаємося. Якщо у вас ділянку невеликій площі, то зробіть поверхневий крапельний полив. Для цього буде потрібно купити садовий ПВХ шланг, вибирайте той, у якого діаметром просвіту становить від 3 до 8 мм.

У ньому потрібно зробити фільєри. Як бака можна використовувати відра, зробивши в їх днищах отвори. Виливши стягніть штатної пробкою. Іноді доводиться використовувати ущільнювачі з тонкої гуми. Це оптимальне рішення, якщо ви приїжджаєте на дачу лише на вихідні. Система розгортається, згортається. Перед від'їздом ви швидко укладіть її на місце. Автополив для теплиці своїми руками - схема, - дивіться на фото зліва.

З подачею води по трубопроводу

Такий спосіб поливу відмінно підійде для земельних ділянок великої площі. Тут все залежить від напору. Ви можете вибрати будівництво по повній, або спрощеною схемою. Низький тиск - 0, 1-0, 3 бар, нормальний - напором 0, 7-3 бар. Для напору в 1 бар необхідно підняти бак на 10 м, а ось для низьконапірних установок досить підняти ємність на 1-3 м. Поливати двадцятиметрові грядки технічно неможливо. Увага! Пам'ятайте, що в системі з низьким напором можна створити якісний полив тільки для грядок, довжина яких не перевищує 10 м.

Звичайно, сьогодні існують високонапорние системи поливу. Великі переваги дає туманне зрошення, але зробити таку установку своїми руками неможливо. Буде потрібно звернення до фахівців. Крім того, необхідно врахувати, що вартість таких установок велика.

фото

Наочно побачити, як організувати крапельний полив в теплиці своїми руками, можна на фото нижче:

Варіанти подачі води

Для теплиці найпростіше зробити систему, джерело води в якій буде наступним:

 • загальний напірний бак;
 • водопровід;
 • погружной насос в водоймі, свердловині або колодязі.

До джерела підключіть зганяння. Забезпечте його фільтром і запірним вентилем. До згону підключаються ємності з розчинами добрив, а до самої магістралі підходять трубопроводи, по ним вода буде надходити до грядок.

Довідка: Якщо воду не фільтрувати, то вона швидко виведе з ладу установку.

Вам знадобляться:

 • краплинні трубки;
 • стрічки;
 • поливні стрічки.

Стрічки укладають на грядки.

Збірка крапельної системи

Придбайте автоматичний контролер, його ви станете програмувати на включення в той час доби, коли буде потрібно полити грядки. Прилад потрібно встановити за фільтром. Правильно вибирайте фільтрувальне обладнання води.

Для відкритих джерел підійдуть гравійно-піщані системи, призначені спеціально для грубої очистки. У поєднанні дисковими фільтрами, призначеними для тонкого очищення, система дає чудовий результат.

Якщо ви берете воду зі свердловини, то купіть звичайний сітчастий чи дисковий фільтр. Воду з-під крана або ставка потрібно відстоювати, а потім її потрібно фільтрувати.

Приготуйте інструменти, купите крапельну систему самополіва в спеціалізованій компанії. Стандартний комплект містить наступні елементи:

 • фільтр для води;
 • стрічка;
 • коннектори, з їх допомогою ви з'єднаєте фільтр і шланги;
 • старт-конектори, вони обладнані кранами і мають спеціальні гумові ущільнювачі;
 • старт-конектори, вони без кранів, але з гумовими ущільнювачами;
 • комплект фітингів для ремонту і необхідних для коректної роботи установки разветвителей.

Монтаж системи складається з наступних етапів:

 1. Складіть схему. Для цього рулеткою заміряйте грядки, відзначте це на папері, дотримуючись масштаб. На схемі вкажіть місце розташування джерела води.
 2. Уточніть кількість труб, їх довжину. Для теплиці купите вироби з ПВХ, найкращий діаметр - від 32 мм.
 3. Підключіть магістральну трубу до баку, це можна легко зробити, використавши звичайний садовий шланг.
 4. Встановіть фільтр, при монтажі дивіться на стрілки, які вказують на те, в якому напрямку рухається вода. Ставте фільтр, враховуючи рекомендації виробника.
 5. Візьміть маркер, нанесіть штрихи на трубопроводі. Саме в цих місцях ви станете монтувати стрічку.
 6. Просвердлите отвори. Має вийти так, щоб гумові ущільнювачі входили в них з зусиллям. Після цього поставте старт-конектори.
 7. Стрічку заглушите. Ображати, згорніть її кінець і добре закріпіть. Поставте заглушку на протилежний кінець трубопроводу.

Система крапельного поливу, якщо вона зроблена правильно, прослужить вам кілька сезонів. Ви легко демонтіруете її восени. Перед тим, як покласти стрічку на зберігання, ретельно очистіть її. Якщо ви використовували стрічки, розраховані на один сезон, то відправте їх на утилізацію.

Схожі Статті