«Фармацевтика» грунту, вирощування розсади перцю в торф'яних таблетках

Посадка в торф'яні таблетки - ідеальний варіант обробітку розсади перцю.

Такий спосіб виключає ризик пошкодження ніжних коренів цієї примхливої ​​культури при пересадці, а значить, дає можливість отримати міцні і здорові рослини і, як наслідок великий урожай.

Підбираємо торф'яні таблетки для перцю

Таблетки для посіву - диски, спресовані з торфу різних видів. Для посадки перцю слід вибирати диски з торфу низькій кислотності.

Примірники з кислого торфу призначені для квіткових культур, і овочеву розсаду в них саджати не рекомендується.

ВАЖЛИВО. При виборі віддавайте перевагу таблеткам в упаковці, що містить максимум інформації, щоб бути впевненим в їх складі.

Зверху кожна таблетка покрита спеціальною паперовою сіточкою, просоченої фунгіцидом. Вона допомагає зберегти форму диска при його зволоженні і захистити насіння від зараження грибковими захворюваннями.

Крім торфу до складу дисків входять мікроелементи та стимулятори росту.

Для посадки перцю підходять таблетки максимального діаметра 70 мм. У торфі створюються ідеальні умови для вирощування розсади перцю. Субстрат, в який поміщена коренева система, максимально повітропроникний і при цьому в ньому достатньо поживних елементів.

ПОРАДА. Відмовтеся від придбання занадто дешевих торф'яних таблеток. Вони не поміщені в формуючу сіточку і при використанні просто розсиплються і втратять форму. Не беріть для перцю таблетки, в складі яких крім торфу міститься кокосове волокно, вони занадто швидко пересихають і коріння страждають від нестачі вологи.

Коли сіяти перець

На відміну від посадки в грунт, рекомендованої для перцю в лютому, посів в торф'яні таблетки можна відкласти до березня (з 1-го до 10-го числа).

Перець буде в них розвиватися швидше, так як не потрібно буде його пікірувати.

Та й кількість мікроелементів допоможе їм набратися сил.

Правила підготовки насіння

Процес підготовки насіння перцю для посіву в торф'яні таблетки проводиться так само, як і при звичайному посіві в грунт.

  1. Насіння протруюють в розчині марганцівки 20-30 хвилин.
  2. Потім їх промивають і поміщають у вологу тканину на 6-7 днів.
  3. Пророщування має проходити при температурі 25-26 градусів.
У процесі пророщування тканину потрібно регулярно зволожувати, щоб насіння всередині не висохли.

готуємо таблетки

Для проведення посіву торф'яні таблетки укладаються на піддон таким чином, щоб ямки для насіння перебували зверху. Кількість таблеток підбирається з розрахунку одна штука на одне зернятко.

Можна використовувати пластикову коробку від торта, після посіву її можна накрити кришкою від коробки і ви вирішите проблему створення тепличних умов.

В даний час у продажу з'явилися спеціальні глибокі піддони зі спеціальними заглибленнями для приміщення в них торф'яних таблеток. Такі ємності-касети ідеально підходять за розміром таблеткам, і всередині них торф рівномірно наповнюється вологою і не пересихає в процесі пророщування насіння.

Крім того такі спеціальні ємності в більшості випадків оснащені спеціальними, ідеально підходять за розміром кришками. Це відразу вирішує проблему створення для пророщування тепличних умов.

Поверхня таблеток починають поступово зволожувати. Робити це слід протягом приблизно півгодини годин. Воду додають поступово, по мірі всмоктування її в торф'яні диски. Таблетки поступово збільшаться в висоту, діаметр їх при цьому істотно не зміниться.

Змочування необхідно проводити злегка теплою водою. Холодна рідина буде повільно вбиратися, а надто гаряча може зруйнувати формує сітку і грунт розсиплеться. Для знезараження в воду можна додати невелику кількість марганцівки.

ВАЖЛИВО. Не слід різко заливати піддон водою - від цього поживні речовини не розподіляться по таблетці, а зіллються разом з водою.

Як посадити насіння

Проклюнулися насіння розкладають в лунки таблеток.

Якщо глибина їх недостатня, примніть лунки тупим предметом.

Досвідчені городник рекомендують в кожну лунку укладати по дві насінини, оскільки деякі можуть не прорости.

Якщо в будь - то таблетках зійдуть два паростка, той який слабкіше потрібно видалити.

ПОРАДА. Зайвий паросток краще не висмикувати з грунту, а просто зрізати на рівні грунту. Витягаючи непотрібний екземпляр, ви можете пошкодити корінці залишився в таблетці.

Помістивши насіння в таблетку, зверху їх присипають шаром грунту таким чином, щоб поверхня ямки зрівнялася з основною. Поливати посіяне насіння не потрібно, так як таблетки досить просочені вологою.

Посіви накривають прозорим ковпаком для створення тепличних умов і ставлять в тепле (22-25 градусів) і світле місце.

ВАЖЛИВО. Слідкуйте, щоб на посіви не потрапляли прямі промені сонця. Під покриттям в таких умовах створиться парниковий ефект і насіння зваряться і загинуть.

У процесі пророщування кришку періодично відкривають для провітрювання. Також не слід допускати скупчування на поверхні конденсату, протираючи її серветкою.

Сходи в таблетках з'являться через 7-10 днів. Відразу після появи перших паростків ковпак слід зняти. Температуру на 3-4 дні знижують до 17-18 градусів.

Для подальшого зростання потрібно підібрати місце з максимальною освітленістю і температурою в 24-25градусов. Вночі температура повинна бути не вище 15 градусів, що сприяє загартовуванню рослин. У той же час не допускайте зниження температури нижче 12 градусів, інакше вони почнуть гинути.

Догляд за посадками

Догляд за перцем, вирощуваних в торф'яних таблетках, складається з поливу теплою відстояною водою. Чи не поливайте розсаду занадто часто. Визначить час поливу можна за станом таблеток. Як тільки вони злегка зменшаться в розмірах, їх потрібно зволожити. Воду наливають нема на поверхню таблеток, а в піддон.

Чи не наливайте занадто багато води при поливі. Надлишки не вбереться в торф, і вода буде застоюватися і заважати диханню коренів. Від надлишку вологи коріння перцю можуть захворіти грибковим захворюванням «Чорна ніжка». Всю невпітавшійся воду відразу злийте з піддона.

Підгодовувати перець в торф'яних таблетках не потрібно, так як змісту поживних елементів в них цілком достатньо на весь період розвитку рослин.

Найкраще місце для розміщення перцю - східні або західні вікна. На північних йому буде недостатньо світла, а на південних - надто висока температура, яку перець не любить. У сиру і похмуру погоду розсаді потрібна підсвічування спеціальними або люмінесцентними лампами.

ВАЖЛИВО. Відстань від лампи до верхівки рослин має бути не менше 15 см.

Процес дорощування перцю

Як тільки паростки утворюють 3-4 справжніх листочки, їх висаджують в горщики для подальшого дорощування. Сигналом до негайного пересадження служать також з'явилися з дна таблетки корінці.

Зручно використовувати для посадки картонні пакети від молочних продуктів або соків. При посадці перцю в грунт такі ємності можна легко розрізати, не травмуючи коріння, і посадити перець разом з грудкою землі на постійне місце.

Обсяг горщика повинен бути досить великим, щоб коріння вистачило місце для розвитку. Якщо помістити паросток в маленьку ємність, коріння, діставшись до краю, підуть у зворотному напрямку і зростання куща сповільниться через їх сплутування.

При посадці такого примірника на постійне місце, розвиток рослини почнеться тільки після того, як сплутався коріння відімруть і на їх місці виростуть нові. Це значно сповільнить освіту на перці плодів.

УВАГА. Не використовуйте в якості горщиків для посадок прозорі пластикові пляшки. Коріння рослини повинні знаходитися в непрозорих ємностях, інакше їх розвиток сповільниться.

Горщики або коробки обов'язково повинні мати дренажні отвори для видалення надлишків рідини при поливі. Ємності засипають невеликою кількістю грунту, потім всередину поміщають паросток разом з торф'яної таблеткою, в якій він знаходиться. Таблетку розташовують таким чином, щоб її поверхня по висоті була трохи нижче краю горщика. Коріння, що стирчать з денця таблетки, рівномірно розподіляють по поверхні грунту.

ВАЖЛИВО. Перед приміщенням таблетки в горщик зніміть з неї формує сіточку.

Простір, що залишився заповнюють грунтом, утрамбовують її легким постукуванням об краї ємності. Посаджений паросток поливають. Наступний полив висаджених паростків слід провести через 5-7 днів, коли коріння перцю адаптуються до нової грунті.

Грунт для посадки підбирають спеціальну для перцю і помідорів. Самостійно субстрат для посадки готують з перегною, торфу, дерну і піску в рівних кількостях. На п'ять літрів суміші додають столову ложку мінерального добрива і півсклянки золи.

В процесі вирощування горщики повертаю різними сторонами в сторону вікна. Якщо цього не робити, розвиток пагонів буде нерівномірним.

Якщо ви плануєте вирощувати перець в теплиці, можна висадити розсаду в торф'яних таблетках відразу на постійне місце, без попереднього дорощування її в горщиках.

Вирощування перцю в торф'яних таблетках дає прекрасні результати. У них виходять сильні, здорові рослини, які можна висадити в грунт, не травмуючи кореневу систему.

ДОВІДКА! Дізнайтеся про різні методи вирощування перцю: в торф'яних горщиках, у відкритому грунті і без пікіровки, і навіть на туалетному папері. Вивчіть хитрий метод посадки в равлика, а також які хвороби і шкідники можуть атакувати вашу розсаду?

Схожі Статті