Фаворит малинового кольору - томат «Гігант Новікова»: опис сорту, фото

У всіх городників різні уподобання, хтось любить томати послаще, а інші шукають сорти з кислинкою. Ті, хто любить великі рожеві томати обов'язково зацікавляться сортом Гігант Новікова.

Це високий по врожайності сорт і його плоди мають дуже високими смаковими якостями, рослина добре переносить різні захворювання і нашестя комах.

Томат Гігант Новікова: опис сорту

Назва сортугігант Новікова
Загальний описСередньостиглий індетермінатний сорт
ОригінаторРосія
термін дозрівання105-110 днів
формаОкругла, трохи сплюснута
колірМалтновий
Середня маса томатів500-900 грам
застосуванняуніверсальне
урожайність сорту15-20 кг з кв.метрів
особливості вирощуванняПотрібні підпірки і підв'язування
Стійкість до хворобСтійкий до основних захворювань

Це середньостиглий сорт, з того моменту як ви висадили розсаду до повного визрівання плодів пройде 110-120 днів.

Рослина індетермінантного, штамбового типу. Однаково добре росте як в незахищеному грунті, так і в тепличних укриттях. Рослина виростає до великих розмірів більше 2-х метрів. Має комплексну стійкість до захворювань.

Томати, після того повністю дозріли стають яскраво-малинового кольору. За формою округлі, злегка приплюснуті, з зеленим підставою у плодоніжки, з глибокої ребристістю. Дуже великі 500-700 гр, плоди першого збору можуть досягати 700-900 гр. Плід багатоінсценує, вміст сухої речовини близько 5%.

Смак чудовий, цукристий, солодкий, соковитий. Зібрані плоди зберігаються погано, їх краще довго не тримати, а пускати в переробку або вживати в свіжому вигляді.

Порівняти вага томатів з іншими можна в таблиці нижче:

Назва сортувага плодів
гігант Новікова500-900 грам
Примадонна120 грам
Ямал110-115 грам
Золоте руно85-100 грам
Золоте серце100-200 грам
Столипін90-120 грам
малиновий дзвін150 грам
Каспар80-120 грам
вибух120-260 грам
Верлиока80-100 грам
Фатіма300-400 грам

Характеристики

«Гігант Новікова» був виведений давно ще в СРСР шляхом аматорської селекції, реєстрацію як сорт для теплиць і відкритого грунту отримав в 1990 р З тих пір користується величезною популярністю серед городників завдяки величезним смачним плодам і відмінною врожайності. З такими властивостями він ще довго буде залишатися в лідерах.

Помідори цього сорту краще вирощувати в південних регіонах, якщо робити це у відкритому грунті. Під плівкою дає хороші результати в середній смузі.

На врожайності і захворюваності рослини це істотно не позначається. У більш північних регіонах ці томати культивуються тільки в опалювальних теплицях.

Для цільноплідного консервування ці томати не підходять через великого розміру плодів, зате можна робити бочкові соління. «Гігант Новікова» дуже хороший в свіжому вигляді, оптимально поєднується з іншими овочами. Соки, пюре та пасти виходять дуже хорошими, завдяки високому вмісту цукрів і вітамінів.

Цей сорт є гігантом і врожайність у нього дуже висока. При хороших умовах з кожного куща можна зібрати 6-9 кг. При рекомендованої щільності посадки 3 рослини на кв. м виходить до 15-20 кг. Це відмінний показник, тим більше для такого високого куща.

Порівняти цей показник з іншими сортами ви можете в таблиці нижче:

Назва сортуврожайність
гігант Новікова15-20 кг з кв.метрів
Бабушкін подарунокдо 6 кг з кв.метрів
американський ребристий5, 5 кг з куща
Де Барао Гігант20-22 кг з куща
король Ринку10-12 кг з кв.метрів
Костромадо 5 кг з куща
Президент7-9 кг з кв.метрів
дачник4 кг з куща
Наостанок10-12 кг з кв.метрів
Діброва2 кг з куща
Батяня6 кг з куща

фото

Дивіться нижче: Гігант Новікова томат фото

Читайте докладніше на нашому сайті: Які хвороби найчастіше загрожують томатам в теплицях і як з ними боротися? Які сорти стійкі до фітофторозу, що це за захворювання і як від нього захиститися?

Чим небезпечні альтернаріоз, фузаріоз, вертіціллез і які сорти не схильні до цим хворобам?

Гідності й недоліки

Серед основних позитивних якостей сорту «Гігант Новікова» відзначають:

  • високі смакові якості;
  • крупноплодность;
  • імунітет до захворювань;
  • терпимість до нестачі вологи.

Серед недоліків слід виділити не найвищу врожайність, швидку псування врожаю і примхливість до складу грунту.

особливості вирощування

Головною особливістю виду «Гігант Новікова» є його крупноплодность. Також багато хто відзначає високу стійкість до захворювань, великі розміри рослини і чудовий смак плодів.

Стовбур куща обов'язково треба підв'язувати, а гілки зміцнювати за допомогою підпірок, це врятує рослина від обламування гілок. Формувати треба в два-три стебла, у відкритому грунті зазвичай в три. Томат Новикова обов'язково потребує підгодівлі 5-6 разів за сезон.

Читайте корисні статті про добрива для томатів:

  • Органічні, мінеральні, фосфорні, комплексні і готові добрива, для розсади та ТОП кращих.
  • Дріжджі, йод, нашатирний спирт, перекис водню, зола, борна кислота.
  • Що таке позакореневе підживлення і при пікіровки, як їх провести.

Хвороби і шкідники

Помідор Гігант Новікова має комплексну стійкість до грибкових захворювань. Єдине, чого варто побоюватися, так це захворювань пов'язаних з неправильним доглядом.

Щоб уникнути подібних труднощів при вирощуванні, треба регулярно провітрювати приміщення, де ростуть ваші помідори, і дотримуватися режиму поливу і освітлення.

Рослина також часто хворіє кореневою гниллю, проти цього борються розпушуванням і скороченням поливу. Грунт навколо рослини відгрібають, і підсипають замість неї суміш з торфу, піску і дрібних тирси.

З шкідливих комах може піддаватися картопляної совку, проти неї борються розпушуванням, видаленням і знищенням уражених плодів і рослин.

У південних регіонах колорадський жук може завдавати шкоди цим видом, особливо в південних регіонах, проти нього успішно застосовують засіб «Престиж».

З шкідників, які найбільше здатні нашкодити в теплицях, це баштанна попелиця і павутинний кліщ, проти них також застосовують препарат «Зубр».

Як і багато інших видів томатів може піддаватися навалі слимаків, їх збирають вручну, а навколо рослини землю посипають крупним піском і вапном.

Як випливає з нашого огляду, це сорт для садівників з певним досвідом, навичками краще вибрати томат простіше. Але не варто відмовлятися від його вирощування на своїй ділянці, з досвідом все вийде. Удачі вам і найсмачнішого врожаю.

Схожі Статті